Yetişkinler için bale kursları

Kitap, youtube kanali, dvd ve baska tavsiyeleriniz varmi? :)
Facebook sayfaları var: so ballerinos, ballet lovers gibi. Ancak Türkçe değiller. Türkçe olarak Kent dans'ın bir bale blogu var. Güzel makaleler ve teknikler bulabilirsiniz.
You tube dan da Maya Plisetskaya (malesef geçen yıl kaybettik:), Michail Baryshnikov, Diana Vishneva, Natalia Makarova, ve özellikle Svetlana Zacharova'yı izleyebilirsiniz. Türkçe yazılmış bale kitapları malesef daha çok çocuk dansçıları hedefliyor, ama ingilizce biliyorsanız Ballet Steps ( practice to performance) adlı kitabı öneririm.

Facebook sayfaları var: so ballerinos, ballet lovers gibi. Ancak Türkçe değiller. Türkçe olarak Kent dans'ın bir bale blogu var. Güzel makaleler ve teknikler bulabilirsiniz.
You tube dan da Maya Plisetskaya (malesef geçen yıl kaybettik:), Michail Baryshnikov, Diana Vishneva, Natalia Makarova, ve özellikle Svetlana Zacharova'yı izleyebilirsiniz. Türkçe yazılmış bale kitapları malesef daha çok çocuk dansçıları hedefliyor, ama ingilizce biliyorsanız Ballet Steps ( practice to performance) adlı kitabı öneririm.

Cok tesekkur ederim verdigin bilgiler icin, facebook'ta o sayfalari takipteyim:)... muzik olarak önerebileceginiz birsey var mi? edebiyat filan cok baslangiclardayim daha... bale okulunda sanirim muzigine edebiyatina kadar okuyorlar ama ben gidemiyorum tabi cunku yasim gecti..
kitap önerin icin tesekkurler hemen bakiyorum simdi :)

Kızlar yetişkinler için bale kursları filan varmış bir bilginiz var mı? hiç bale eğitimi olmayanlar için :/

Türkiye de belli bale dans okullarında yetıskınler ıcınde kurslar vardır canım.. Profesyonel danscıyım ve dansın sporun yaşı engeli olmaz

X