Yetti artık canıma tak etti! :'(

Kötü yorum yapanlara karnım tok. Ben diyorum ki eşim de çalışmama razı değil zaten benim de dışarılarda çalışmak yapıma aykırı. Benim en büyük katkım eşime sadakatimdir. Bir bayan olarak evime boyumu aşan katkılar yapmak zorunda değilim. Eşime de ta sevgililik zamanında hayata bakış açımın böyle olduğunu söylemişim. O benden memnun ben ondan. Bazı arkadaşlar neden çalışmıyor olmama bu kadar taktı anlamıyorum. Benim buraya baştan sona tüm başıma gelenleri yazmamın nedeni her şeyin neden üst üste geldiğini sorgulamaktı. Maddi problem vs bunlar diğerlerinin yanında sineğin ısırışı gibi gelip geçici problemler için derdimi dökmedim buraya. Ben ailemin üzerime gelmesinden usanmışım. Hatalarımızın tekrar tekrar yüzümüze vurulmasından usanmışım. Buraya bir de sizden fırça yiyeyim diye derdimi anlatmadım yahu. Maddi problemlerimi işsizliği bir kenara atın sabah oldu bulduk bile iş. Sıkıntı iş değil arkadaşlar anlayın artık. Sıkıntı annemi ve babamı incitmeden beleşçi geçinen insanlardan nasıl kurtulurumdu. Boşverin artık gerçekten ne iyi ne kötü yorum istemiyorum sıkıntılarıma çözüm buldum ben bu konu da kapansın artık yoruldum açmak düşünmek istemiyorum.

Ailenle ve dayınla olan problemlerini eşine çok yansıtmamanı tavsiye edwrim. Eşin iyi kötü demeden bir işe girip çalışırkende daha iyi bir iş arar ,biraz kemerleri sıkarsınız. . Dayınlada kimseyi bulaştırmadan bi tartış ayağını kes evden. annem babam kızacak diyede bu kadar düşünme. Artık sende anne olacaksın işsizlik vs üstüne başka problemlerin binmesini sen önlemelisin..eşinle huzurun bir gitti mi tekrar zor yakalarsın. şuanda maddi nanevi eşine destek olma zamanın. Bu zor günler geçer bi şekilde yeterki güçlü durun.

Hepsini okudum :halay:Maşallah.. senin ne kadar iyi, sabırlı ve efendi bi kocan var herşeyden önce. Allah bozmasın inşallah. O adam seni aç açıkta bırakmaz merak etme. Yeter ki Rabbim sağlık sıhhat versin.
İlk önce çok çekilen bi zorluk varsa sonu selamet olur der büyükler. Rabbimin imtihanı demek.. Tek bişey söylicem bu dayılar yengeler hep böyledir canım. Acil uzak dur. Hatta şu olayı onlardan uzak durmak için bahane yap kendine, ömrü billah huzur vermezler haberin olsun.
Madem hamilesiniz.. Ben neden diye yargılamayacağım O da rabbimin işi.. Doğum da ölümde kader.. Vardır onun bir bildiği.. Kocan bence dayının bulduğu yerde çalışmasın hep onlara gebe kalmanız gerecek. Kendi iş bulsun..

Tüm sayfaları okudum Allah sabır versin. Sen en doğru olanı yapıyorsun tavır almakla ve mesafe koymakla. Aynı özveriyi eşinde yapsa sıkıntı kalmayacak. Sonuç olarak herkesin yuvası kendine!! Size zarar verenlere karşı kapatın kapınızı... Valla ailene karşı ne yapsan değişmez gibi kafa yapıları çok farklı.. Allah Sabır Versin

Boş ver arkadaşım benim kocam hakkediyormuş dayımı çekmeyi. Biraz isterdim ki 'başlarım dayına da geri kalananına da' diyenler gibi olsun ama yok çok yumuşak başlı. Bence ezile ezile kendi kendisini savunmayı öğrenecek ben de kendimi yırtmaktan kurtulacağım. Erkek dediğin biraz sert olmalı. Ben böyle savunmaya devam edersem sertleşmeye ihtiyacı kalmayacak gibi. Oluruna bırakacağım. Bu arada burada yeniyim konuyu mesaj alımına nasıl kapatabilirim?
_______

X