Yılbaşında Rusya’ya sıfır rezervasyon

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
YENİ yılı yurtiçinde karşılayacak tatilciler Antalya ve sahil kentlerine akın ederken, yurtdışında Paris, Amsterdam, Londra ve Venedik gibi Avrupa başkentleri yoğun ilgi görüyor. Geçen yılın gözde merkezlerinden Moskova ve St. Petersburg’a ise, uçak krizi nedeniyle tur programı yapılmadı.
Sitene Ekle
yilbasinda-rusya-ya-sifir-rezervasyon-6403961.Jpeg

Türkiye’deki turizm bölgeleri Antalya, İstanbul, İzmir, Bodrum, Çeşme, kış turizm merkezleriUludağ, Kartalyaka, Erciyes ve termal turizme yönelik Afyon’daki termal oteller, geçen yıllarda olduğu gibi ünlü sanatçıların konserleri yerine daha ekonomik kutlama programlarıyla müşterilerine yılbaşında hizmet sunacak. Bugünkü hava koşullarına göre birçok kayak merkezinde yeterli kar yok. Bu nedenle yeni yıla kayak merkezlerinde girmek isteyenlerin önümüzdeki günlerdeki yağışlara bağlı olarak tercihleri netleşecek.

DÖRT GÜN TATİL

31 Aralık Perşembe gününden itibaren tatil planı yapan yaklaşık 40- 50 bin kişinin yurtiçini, 10- 15 bin kişinin de yurtdışını tercih ettiğini belirten ETS Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek, mevsim itibariyle ağırlıklı olarak Antalya’nın tercih edildiğini söyledi. Yılbaşı tatilinin 3 gece 4 günlük zaman dilimine denk gelmesinin aslında tüm destinasyonlara hareketlilik getirdiğini belirten Özbek şöyle dedi: "Sadece dikkatimizi çeken, insanlar kayak merkezlerinde kar yağışından emin olmak istiyor. Şu an oralara ilişkin bir şey yok. Kayak merkezlerini planlayanlar son 10 günü bekliyor. Belek, Kemer, Side, Alanya tüm Antalya büyük ilgi görüyor. Ege’de Özdere, Seferihasir, Kuşadası, İzmir ve civarı, Bodrum yoğun talep gören yerler."

ÜNLÜLER Kıbrıs’TA

Antalya’nın ardından Kıbrıs’ın en yoğun ilgi gören destinasyon olduğunu belirten Suat Özbek, "Kıbrıs’ta birçok otelde yer bulma şansı yok" dedi. Tarkan, Ebru Gündeş gibi birçok ünlü ismin Kıbrıs otellerinde sahne alacak olmaları nedeniyle Kıbrıs’a büyük ilgi gösterildiğini dile getirdi. Yurtdışında bu yılbaşında Avrupa başkentlerinin yine gözde olduğunu kaydeden Özbek, Parisbaşta olmak üzere Londra, Roma, Amsterdam, Venedik, Barcelona gibi kentlerin en çok ilgi gösterilen kentler olduğunu dile getirdi. Özbek, çok az da olsa Bangkok, Avustralya ve Newyork gibi uzak destinasyon tercihleri olduğunu da söyledi.

RUSYA’YA PROGRAM YAPILMADI

Geçen yıl özellikle St. Petersburg ve Moskova’ya Türklerin yoğun talep gösterdiğini hatırlatan Özbek, "Hatta yurtdışı talebinin yüzde 5- 6’sını bu iki kent oluşturdu. Ama siyasi kriz ortamı nedeniyle bu destinasyonları satışa açmadık. Giriş çıkışta yaşatılan sıkıntılar, uygulamalar misafirin gözünü korkutmuş ve hiç talep görmedik" diye konuştu.

OTELLER DOLU

Yeni yıl tatili nedeniyle en hareketli tatil bölgelerinin Antalya, Kıbrıs ve kaplıca bölgeleri olduğunu dile getiren Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, "Hava böyle giderse Antalya’da ciddi bir misafir olabilir. Kayak merkezlerinde kar yok, doğru düzgün kar yağması halinde ciddi talep görürdü. Açık olan oteller mutlaka dolar" dedi.

100 MİLYON TL’LİK HARCAMA

Yurtiçinde ortalama 3 gecelik konaklamalar gerçekleştiğini ve 5 yıldızlı otel fiyatlarının gecelik 200 TL ile 800 TL arasında değiştiğini dile getiren turizm sektörü temsilcileri, bu fiyatlara yılbaşı gala programlarının da dahil olduğunu söyledi. Sektör temsilcilerine göre, yılbaşı tatilcilerinin oluşturduğu ekonomik hacmin ise 100 milyon TL’yi bulması bekleniyor.
http://www.milliyet.com.tr/yilbasinda-rusya-ya-sifir/ekonomi/detay/2164609/default.htm

Taksim meydanına gitmesinlerde nereye giderlerse gitsinler. Her yıl taciz üstüne taciz var,bir taksim klasiği olarak,gelenek oldu adeta.
Pariste olmak isterdim şahsen

Şutttt ve golll Rusyaaa
Varannn 1.:KK67:

Amannn en iyisi uludag :KK72:
Kizzz bu sogukta Parise mi gidilirrr
Sicakta gidin barimm:KK69:
offf yeni yıla Paris'te girmek vardı :110:
Taksim meydanına gitmesinlerde nereye giderlerse gitsinler. Her yıl taciz üstüne taciz var,bir taksim klasiği olarak,gelenek oldu adeta.
Pariste olmak isterdim şahsen
Taksime yilbasinda gitmeye cesaret ister gidenide tebrik ederim.
senede 1 2 defa yolum duser normal gunde orada yurumeyi zor basariyrum zatii:KK70:
Tercihim sıcak biyer olurdu yüzerek yılbaşına girmek isterdim mis gibi mis
dimi amaaa

Hava kış ben oğlumu kucağıma alıp onun şefkatine sarılıp sehpamdada sıcak çayım, yada sahlebim.. ve yanımda eşim girmeyi düşünüyorum(inşallah)2016 ya dilimde MEVLAMdan sağlık ,huzur,dileyerek :KK68::KK68:

Rusyadan nefret edildiğinden değil, insanlar başlarına ne geleceğini bilmediğinden tercih etmemiştir.

Bu arada yılbaşında antalyaya gidenin aklına şaşarım. Yazın kişi başı 1800 liradan bir hafta kaldığımız uhd otel yılbaşında iki geceye kişi başı 1200+balo giriş ücreti olarak veriyor fiyatı. O paraya çok rahat yurt dışında 3 gün geçirilir. Avanaklar.

Kesinlikle ben de sıcak yerlere giderdim. Kızımla şimdiden tatil hayali kuruyoruz zaten...
Bir an önce yaz gelsin de yüzelim diye... Biz de yazcıyız. Bu tercihimi yılbaşı değiştirmiyor:KK69:

Şutttt ve golll Rusyaaa
Varannn 1.:KK67:

Amannn en iyisi uludag :KK72:
Kizzz bu sogukta Parise mi gidilirrr
Sicakta gidin barimm:KK69:

Taksime yilbasinda gitmeye cesaret ister gidenide tebrik ederim.
senede 1 2 defa yolum duser normal gunde orada yurumeyi zor basariyrum zatii:KK70:
dimi amaaa
Paris diyorum baskada birşey demiyorum. Soğuksa İstanbul'da soğuk:KK66:
Taksim ve yılbaşı kelimelerini yanyana getirince bile irkiliyorum ki benim İstanbul'da en sevdiģim semtlerden biridir ama yılbaşında olmaz:KK35:

Rusyanın hem kendisi hem insanları soğuk ve kaba tercih edilmemesi normal

Sebebi Rusya'ya trip atmak değil,ilişkiler şu haldeyken sudan bahanelerle tutuklanıp sınırdışı edilmek çok olası,o yüzden gözü yemiyor milletin.Ben de mayıs gibi bi Moskova'ya gitmek istiyordum ama şu şartlarda cesaret edemem.

X