Yıllardır her ay mutlaka çektiğim idrar yolu enfeksiyonu agrı nolur yardım edin nerdeyse 12 senedir

salihackr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2019
8
5
33
12 senedir ya göbeğimden vajinama dogru ya alt karinda yada vajinamda baslayan bi sancıyla acillik oluyorum sürekli tuvaletim var gibi oluyo makatımada baskı yapıyo biraz bu ağrıyı çekerken popomun üstunede oturamiyorum ameliyatlı gibi karın agrım oluyo et kesiğine benzer sancıdan dolayi kendimden geçiyorum acilde bi test yapiliyo yada yapilmiyo iğne vuruyolar sancilarim geçiyo fakat karnimda hareket ettikçe derin nefes aldikca öksurdukce ağrıyan et kesiği gbi ağri kaliyo bi günde öyle yatıyorum evde nolur yardim edin rtik doktora gitmektende biktim idrar yolu enfeksiyonu deniliyo verilen ilaclarda bi ise yaramiyor

12 senedir ya göbeğimden vajinama dogru ya alt karinda yada vajinamda baslayan bi sancıyla acillik oluyorum sürekli tuvaletim var gibi oluyo makatımada baskı yapıyo biraz bu ağrıyı çekerken popomun üstunede oturamiyorum ameliyatlı gibi karın agrım oluyo et kesiğine benzer sancıdan dolayi kendimden geçiyorum acilde bi test yapiliyo yada yapilmiyo iğne vuruyolar sancilarim geçiyo fakat karnimda hareket ettikçe derin nefes aldikca öksurdukce ağrıyan et kesiği gbi ağri kaliyo bi günde öyle yatıyorum evde nolur yardim edin rtik doktora gitmektende biktim idrar yolu enfeksiyonu deniliyo verilen ilaclarda bi ise yaramiyor
Genelde adetimin son günlerinde sancılanıyorum

Merhabalar görünce hemen cevap vermek istedim. Öncelikle idrar yolu enfeksiyonuna çoğunlukla kolibasili sebep oluyor iliskiden sonra mutlaka idrara çıkmalısınız ve temizligine cok dikkkat edip bol su içmelisiniz bu kesinlikle etkileyen birsey. Belki altında yatan böbrek taşı olabilir. MONUROL diye bir toz karışımı ilac var mutlakanondan isteyin doktorunuzdan. Gece yatarken suya karıştırıp için. Sabaha kadar tuvalete girmiyorsunuz. Tamamen gecmezse 2 gün sonra tekrar kullanabilirsiniz. Böyle seylerin sıkıntılı olduğunu biliyorum zaman zaman bende yaşıyorum ama herseyin bir caresi var moralinizi bozmayın❤️❤️❤️

Bende bir oneride bulunabilirim. Cranberry suyu, meyve suyu seklinde olabilir, cay seklinde olabilir hergun 2 bardak. Kesinlikle birdaha idrar yollari enfeksiyonu olmazsin.

Ayrica aci hissetmeye baslayinca hastalanacagini dusununce 30 Dakika icerisinde 1 litre su icip en az 30-40 Dakika tuvalete girmemek aninda idrar yollarini temizliyor.

Bende çok yaşadım malesef idrar yolu enfeksiyonu ama sizin bir üst boyut sanırım bende karın ağrısı filan olmazdı yanma ve et kesiği hissi olurdu ilaçta kullandım ama en etkili tedavi booool su bu yanma hissi başlayınca 3-4 bardak su içerdim yarım saat içinde acım azalırdı

Gecmıs olsun endometrosiz belirtilerine benzıyor inş yoktur sizde iyi bir kadın doguma gidin bu odaklı baksınlar

Evliyseniz eşinizin de tedavi olması gerek. İdrar yolu enfeksiyonu sadece kadında olmaz.Erkeklerde genellikle nadir olarak yanma olur fakat soğuğa maruz kaldıklarında yan karın/bel kasları civarında hafif kas agrisi gibi bir ağrı oluşur kısa süreli. Birlikte tedavi olun yani...

Merhabalar sizi çok iyi anlıyorum bendede kronikleşen idrar yolu enfeksiyonu vardı en az ayda 1 illa olurdu sonra ibrahim saraçoğlunun karnabahar kürünü uyguladım hiç atlamadan hergün yaptım çok şükür şimdi çok iyiyim senede bir ya olur ya olmaz tavsiye ederim youtube da var videoları uygulamak isterseniz bir bakın

X