YouTube'e Rakip Çıkıyor/24 Mart

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.283
News Corp ve NBC Universal, Google'un YouTube'üne karşı bir video dağıtım networkü kuruyorlar. AOL, MSN, MySpace ve Yahoo yeni sitenin ilk dağıtım partneleri olacaklar.

Yeni Network, bu yaz 12 kadar networkten ve 2 büyük flim stüdyosundan, binlerce saatlik tam uzunlukta programlar, flimler ve klipler sunacak. İşortağı şirketler 24, Heroes, Simspsons ve Little Miss Sunshine gibi dizi ve flimlerin yer alacağını bildiriyor.

Bu networke reklamverenler de şimdiden belli ve Cadbury Schweppes, Cisco, Esurance, Intel ve General Motors olarak sayılıyor.

Dağıtım işortaklarından herbirisi, içeriği, kendi sitesine uygun bir görünümle ve gömülü bir oynatıcı ile sunacaklar.

AOL sözcüsü internetnews.com'a oynatıcıyı ve videoları kendi sitelerine monte etmek için beklediklerini söyledi.

News Corp. Başkanı Peter Chernin ise "Bu Internet Video alanında oyunun değişmesidir" diyor ve devam ediyor "Biz açılıştan itibaren tüm Amerikan seyircisine erişeceğiz. Kullanıcılar ilk defa ne istiyorlarsa onu alacaklar. Profesyonel olarak üretilmiş videolar kendi istedikleri sitede yer alacak".

Şirketler, yeni sitenin pek çok değişik alandan distribütör işortakları aradıklarını söyledi.

Google'u YouTube telif hakları ihlali gerekçesi ile geçen hafta 1 milyar $'a dava eden Viacom da bu networke içerik vermeyi istiyor

X