YÜKSEK KİLO İLE HAMİLE KALAN VARMI ?

Aannkk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2021
34
4
29
ÖNCELİKLE HERKESE MERHABALAR KIZLAR SİZE HİKAYEMİ BAŞTAN ANLATMAK İSTİYORUM . 1 SENE ÖNCE GEBELİK PLANLAMASI İÇİN DOKTORA GİTTİM MUAYENE OLDUM DR HİÇ BİR PROBLEM OLMADIĞINI VE VÜCDUMUN GEBELİĞE HAZIR OLDUĞUNU SÖYLEDİ 1 SENEDİR KORUNMUYORUM AMA HAMİLE KALAMIYORUM BU 1 SENE İÇİNDE 2 3 KEZ FARKLI DR LARA GİTTİM VE ONLARDA Bİ PROBLEM OLMADIĞINI SÖYLEDİ VE EŞİME SPREM TESTİ YAPTIRDIK SONUÇLARI HEMEN SİZİNLE PAYLAŞAYIM
Hacim 3 ml
Sayı 8 10^6/ml
Renk OPAK
Vizkozite NORMAL
Likefaksiyon 0
Aglütünasyon 0
Agregasyon 0
Lökosit 1 10^6/ml
Eritrosit 4 10^6/ml
Döküntü VAR
Ph >7
Hareketli % 35
A-İleri Hızlı Hareket % 10
B-İleri Hareket % 15
C-Yerinde Hareket % 10
Hareketsiz % 65
Normal Form % 2
A-Makrosefali % 10
B-Mikrosefali % 6
C-Dublikasyon % 0
D-Pinhead % 5
E-Pyrform % 25
F-Valisol % 10
G-Serbest Baş % 4
Boyun Anamolileri % 25
A-Çift Kuyruk % 0
B-Kısa Kuyruk % 4
C-Kıvrık Kuyruk % 7
Stoplazmik Droplet % 2
EŞİMİN SPERM TESTİ SONUÇLARI BÖYLE ÇIKTI BİLEN VARSA YORUMLAYABİLİR Mİ ?
BİDE BANA HİÇ BİR DR HGS ÇEKELİM DEMEDİ TÜPLERİM TIKALI OLABİLİR Mİ ?
NE YAPMALIYIM FİKİRLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
RABBİM HEPİMİZE EVLATLARIMIZI KUCAKLAMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH :)
KIZLAR BU ARADA BU 1 SENE BOYUNCA ÇOK KG ALDIM ŞUAN 1.75 BOYUNDA 95 KG YİM 1 SENE ÖNCE 85 KİLOYDUM

ÖNCELİKLE HERKESE MERHABALAR KIZLAR SİZE HİKAYEMİ BAŞTAN ANLATMAK İSTİYORUM . 1 SENE ÖNCE GEBELİK PLANLAMASI İÇİN DOKTORA GİTTİM MUAYENE OLDUM DR HİÇ BİR PROBLEM OLMADIĞINI VE VÜCDUMUN GEBELİĞE HAZIR OLDUĞUNU SÖYLEDİ 1 SENEDİR KORUNMUYORUM AMA HAMİLE KALAMIYORUM BU 1 SENE İÇİNDE 2 3 KEZ FARKLI DR LARA GİTTİM VE ONLARDA Bİ PROBLEM OLMADIĞINI SÖYLEDİ VE EŞİME SPREM TESTİ YAPTIRDIK SONUÇLARI HEMEN SİZİNLE PAYLAŞAYIM
Hacim 3 ml
Sayı 8 10^6/ml
Renk OPAK
Vizkozite NORMAL
Likefaksiyon 0
Aglütünasyon 0
Agregasyon 0
Lökosit 1 10^6/ml
Eritrosit 4 10^6/ml
Döküntü VAR
Ph >7
Hareketli % 35
B-İleri Hareket % 15
C-Yerinde Hareket % 10
Hareketsiz % 65
Normal Form % 2
A-Makrosefali % 10
B-Mikrosefali % 6
C-Dublikasyon % 0
D-Pinhead % 5
E-Pyrform % 25
F-Valisol % 10
G-Serbest Baş % 4
Boyun Anamolileri % 25
A-Çift Kuyruk % 0
B-Kısa Kuyruk % 4
C-Kıvrık Kuyruk % 7
Stoplazmik Droplet % 2
KIZLAR BU ARADA BU 1 SENE BOYUNCA ÇOK KG ALDIM ŞUAN 1.75 BOYUNDA 95 KG YİM 1 SENE ÖNCE 85 KİLOYDUM
Bence siz talep edin doktorunuzdan hsg çekimini ve amh testini

Hacim 3 ml
Sayı 8 10^6/ml
Renk OPAK
Vizkozite NORMAL
Likefaksiyon 0
Aglütünasyon 0
Agregasyon 0
Lökosit 1 10^6/ml
Eritrosit 4 10^6/ml
Döküntü VAR
Ph >7
Hareketli % 35
B-İleri Hareket % 15
C-Yerinde Hareket % 10
Hareketsiz % 65
Normal Form % 2
A-Makrosefali % 10
B-Mikrosefali % 6
C-Dublikasyon % 0
D-Pinhead % 5
E-Pyrform % 25
F-Valisol % 10
G-Serbest Baş % 4
Boyun Anamolileri % 25
A-Çift Kuyruk % 0
B-Kısa Kuyruk % 4
C-Kıvrık Kuyruk % 7
Stoplazmik Droplet % 2
Canım bende senin gibiydim 1.70 boy 93kilo ile hamile kaldım.HSG çektir ve o ayı değerlendir.Benim o şekilde oldu.

öncelikle tşk ederim canım. hgs acılı bir işlem mi devlet hastaneleri çekiyo

öncelikle tşk ederim canım. hgs acılı bir işlem mi devlet h
Devlet hastanesinde ki teknoloji geriden geldiği için biraz acılı diye duydum ben echomarda çektirmiştim(cevat bayrak) biraz tuzluydu 800 tl ödedim ama hiç birşey hissetmedim normal muayanae gibi.O haftayı değerlendirdik. Nasıl olsa olmuyo aşılama yaptıracağız diye ve oldu.HSG sonrası bu tarz sonuç alan çok var.

Devlet hastanesinde ki teknoloji geriden geldiği için biraz acılı diye duydum ben echomarda çektirmiştim(cevat bayrak) biraz tuzluydu 800 tl ödedim ama hiç birşey hissetmedim normal muayanae gibi.O haftayı değerlendirdik. Nasıl olsa olmuyo aşılama yaptıracağız diye ve oldu.HSG sonrası bu tarz sonuç alan çok var.
peki canım senin tüplerin tıkalımıymış ?
eşim az önce sonuçları dr ya göstermeye gitti ve onda sperm azlığı ve hareketsiliği varmış vitamin vermiş 1 ay sonra tekrar test yapalım demiş yükselme olmazsa iğne tedavisi yapacağız demiş ozaman eşimin spermleri yükselince hgs çektireyim hgs nin adetten sonra 3 gün içinde çekilmesi lazımmış sanırım

öncelikle tşk ederim canım. hgs acılı bir işlem mi devlet hastaneleri çekiyor mu ?
Biraz bünyeye göre değişen bir işlem ben 2 kere çektirdim ikisinde de bayağı ağrı hissetmiştim. Bazi arkadaşlarım narkoz talep ederek çektiriyor

eşim az önce sonuçları dr ya göstermeye gitti ve onda sperm azlığı ve hareketsiliği varmış vitamin vermiş 1 ay sonra tekrar test yapalım demiş yükselme olmazsa iğne tedavisi yapacağız demiş ozaman eşimin spermleri yükselince hgs çektireyim hgs nin adetten sonra 3 gün içinde çekilmesi lazımmış sanırım
Benim hormon testlerim adet düzenim hsg sonucum hepsi iydi.Hatta 37 yaşındayım dr rezervlerin yaşına göre iyi demişti.Eşimde ileri hızlıda ve morfoloji sorunu vardı vitamin vermişti onada süreç çok uzamasın diye aşılama yapılmasını istemiştik.Haziranda yapılacaktı ama haziranda hamile olduğumu öğrendim.

Evet sanırım hamile olmadığından emin olmak için 3 günü veriyorlar.

Bende bugün echomarda Cevat bayrak hocaya gittim hsg çektirdim anezteziye orada gerek yok. c kollu makina kullanıyorlar ağrı acı pek olmuyor. Benim 1 tüpüm kapalı çıktı ardından selektif salpingografi yöntemiyle açtı Cevat bey toplam 950tl ödedim ama mükemmel imkan varsa gitmenizi tavsiye ederim

Ayrıca benim adetim leke olarak gelirken randevu oluşturdular. 1 yıl önce başka bir yerde aneztezili çektirmiştim adetten 3 gün sonra randevu oluşturmuşlardı. Çektikleri makina çok eski ve görüntünün hiç iyi olmadığını söyledi bana. Kaldı ki o eski makinalarda aneztezisiz yaptıranlar çok ağrılı olduğunu belirtiyor. Benim 3 gün ağrım olmuştu Cevat hoca bugün çekti ama hiç ağrım vs yok şuan

X