Evlat Edinme Yurtdisinda yasayan ciftlerin evlat edinmesi

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

fcevriye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2014
760
967
Merhaba, yurtdisinda yasayan ciftlerin Turkiye'den evlat edinmeleri hakkindaki kurallar hakkinda bilgisi olan var mi? Bunu daha once yapmis olan? Takip ettigim kadariyla Turkiye'de yasayanlar bulunduklari ilden siraya giriyorlar, kurumdan kontrol amacli ev gezmesine geliniyor. Bunlar yurt disinda yasayanlar icin nasil degisiyor?

Meraba sorunuzun ustunden baya gecmis ama beni de ilgilendiren bi konu oldugu icin yazmak istedim. Bu konu hakkinda birseyler ogrenebildiniz mi veya evlat edinebildiniz mi? Bende yurt disinda yasiyorum ve evlat edinmeyi dusunuyoruz ve arastirma yapiyorum surec nasil ilerliyor diye...

Merhaba, ne yazikki bu konuda bir bilgi bulamadim, pandemiden dolayi Turkiyeye gidip de soramadim da. En iyisi memlekete gidince kuruma ugrayip direk sormak.

Cok sukur bir tane evladim ama dogum konusunda riskliyim var bir tane daha evladim bu sekilde olsun cok isterim ama ne yazikki henuz kismet degilmis.

Bugun yine haberlerde gordum, bir anne cinnet gecirmis, yenidoganini oldurmus. Oturdum birdaha agladim. Keske sosyal farkindalik calismalari yapilsa, bu zor durumda olan annelere bu cocuklarin sorgusuz sualsiz, gerekirse tamamen gizli kosullar altinda birakilacagi guvenli kurumlar oldugu ve yeni ailelerine ulastirilacagi anlatilsa.

Merhaba, yurtdisinda yasayan ciftlerin Turkiye'den evlat edinmeleri hakkindaki kurallar hakkinda bilgisi olan var mi? Bunu daha once yapmis olan? Takip ettigim kadariyla Turkiye'de yasayanlar bulunduklari ilden siraya giriyorlar, kurumdan kontrol amacli ev gezmesine geliniyor. Bunlar yurt disinda yasayanlar icin nasil degisiyor?
bende yurtdisinda yasiyorum evlat edinmeyi bizde dusunuyoruz ama acikcasi yasadigim ulkede basvurmayi dusunuyorum, cunku bir cocugun imanina vesile olmus olacagiz ins. eger gercekten evlat edinmeyi dusunuyorsaniz ve bulundugunuz yerde bir engel yoksa Turkiye ile sinirli kalmamanizi tavsiye edebilirim, sevgiler...

Belçika icin boyle birsey mumkun degil. Yasak, kurallar cok net ve hepsi internette mevcut.

X