Yüz Estetik Sanatı: Dudak Dolgusu

OpDrGuncelOzturk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2014
204
76
44
Hyalüronik asit derinin temel elemanlarından biridir. Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra doğal bir görünüm sağlanır.

Dudak dolgusu ve yüz dolgusu, kırışıklıkların tedavisinde hızlı ve kolay uygulanması nedeniyle öğle yemeği tatilinde yaptırıp günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Çok ince bir iğneyle hiyalüronik asit preparatı deriye enjekte edilir. Uygulama süresi ortalama 15 dakika sürer. Ağrı eşiği düşük kişilerde lokal anestezik kremlerin uygulanmasıyla oldukça konforlu bir şekilde işlem tamamlanır. Uygulama bölgesinde kişinin cilt tipine bağlı olarak geçici hafif kızarıklıklar oluşabiliyor. Genellikle art arda 2 seans olarak uygulanır. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir. Uygulamadan hemen sonra etki gösterir. Uygulama sonrası 4-6 ay kadar kalıcı olur ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir. Herhangi bir ön test yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak uygulayan kişinin uzman ve tecrübeli olması önemlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mrb dr bey esimde gozalti torbalanma ve kaz ayaklarinda kirisikliklar var yasi 45 botoks yaptirmisti 3 yil once fakat yapilan bolgeler sis ve belirgindi ayrica kaz ayaklarinda herhangibir duzelmede gormedim botoks sonrasi neden olabilir yaptirmayi dusunuyoruz tekrar ne tavsiye edersiniz ayrica kendimde gecici dudak dolgusu yaptirmistim 6 aylik dudagimin bi nolgesinde yamukluk olusmustu tekrar dusunuyrm yeriniz nerededir acaba

Mrb dr bey esimde gozalti torbalanma ve kaz ayaklarinda kirisikliklar var yasi 45 botoks yaptirmisti 3 yil once fakat yapilan bolgeler sis ve belirgindi ayrica kaz ayaklarinda herhangibir duzelmede gormedim botoks sonrasi neden olabilir yaptirmayi dusunuyoruz tekrar ne tavsiye edersiniz ayrica kendimde gecici dudak dolgusu yaptirmistim 6 aylik dudagimin bi nolgesinde yamukluk olusmustu tekrar dusunuyrm yeriniz nerededir acaba

Merhaba,

Botoksun ömrü 6 ay, dolgunun ömrü ise 1 yıldır. Bu süreler geçtikten sonra bu işlemlerin tekrarlanması gerekir. Eğer kişinin yaşı ilerlemiş ve kırışıklıkları tamamen yer etmiş ise botoks istenilen etkiyi yaratamayabilir. Botoks çizgiler oluşmaya başlamadan yaptırılmaya başlandığında daha etkili olur. Ama yine de her yüzde botoks ile biraz toparlama yapmak ve yüzü rahatlatmak mümkündür.

merhaba doktor bey. ben iki gun once yarim cclik dolgu yaptirdim dudagima fakat memnun kalmadim biraz daha yaptirmak isityorum fakat doktorum iki ay sonra yapmami soyledi eridikten sonra tek korkum bu kadarinin bile birkac gunde eriyip gidecegi nevramis deep dolgusu hakkinda bilginiz varmi,

merhaba doktor bey. ben iki gun once yarim cclik dolgu yaptirdim dudagima fakat memnun kalmadim biraz daha yaptirmak isityorum fakat doktorum iki ay sonra yapmami soyledi eridikten sonra tek korkum bu kadarinin bile birkac gunde eriyip gidecegi nevramis deep dolgusu hakkinda bilginiz varmi,
Merhaba,
Ben dolgu malzemesi olarak juvaderm volbella kullanıyorum. Dolgu yapıldıktan sonra ödemlerin inmesi bir gün sürebilir. Hastalarımı 1 hafta sonra kontrole çağırarak gerekli rötuşları ve eklemeleri gerçekleştiriyorum. Ömrü 12 aydır. 12 ay sonunda tam olarak yok olmasa da dudaklar eski haline döner. Eğer ilave dolgu istiyorsanız doktorunuzla irtibatta olup ona danışmalısınız. Size yardımcı olacaktır.
İyi dileklerimle...

Merhaba doktor bey dudak dolgusundan hemen sonra burun estetiği ameliyatı olmanın bir sakıncası var mıdır ya da mümkün müdür ?

X