Yüzümde sarkma ve kırışıklık var dolgusuz duzelmez mi

Sanem0907

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2017
1.549
729
33
Merhaba kızlar. 33 yaşındayım. 4 yıl önce doğum yaptım doğumdan sonra zayıfladım zayıflayınca yuzumde erıdı çöktü. Göz altlarım kırışıklık alnımda yatay çizgi ve iki kaş arasında dikey çizgim var. Gülme çizgilerim çok belirginleşti. Sımdı kilo almaya çalısıyorum 4 kılo falan aldım ama yüzüme gitmiyor kilom. Dolgu falan hıc yapmadım. Bı eczacı 6 ay collogen kullan dedı ama ben pek güvenemıuorum sağlıklı bulmuyorum belkı yanlıs düşünüyorum ama en azından benım fıkrım bu yönde.
Kendımı çok mutsuz hıssedıyorum uzun dönem görmedıgim akrabalarımı gördüm sana ne olmuş böyle eskı halınden eser yok çökmüssün zayıflamıssın diyorlar hep. Kimseyi göresım gelmıyor. Psıkolojım çok bozuldu ne yapabılırım kremlerden serumlardan fayda gorurmuyüm sizce. Retinol içerikli krem kullanıyorum memnun kaldım ama kırışıklığa hıc faydasını görmüyorum.
Piyasada bir cok pahalı serumlar kremler var estee lauder , shıseido , medik8 , lancome, biologique recherche, obagi ,zo skin gibi ama e kadar faydalı yada siz kullandınız mı faydasını gördünüz mü bilmiyorum dolgu botoks hic yaptırmadım cok da arastırmadım. Kendımı cok mutsuz hıssedıyorum aynalara bakmak ıstemıyorum. İnsanların sözlerınden de çok sıkıldım. Öyle acımasız yorumlar alıyorum kı kımseyı görmek ıstemıyorum. Ne olucak boyle bilmiyorum en azından kırışıklıklarım duzelse keşke. .

Belirli bir yaştan sonra hepimizin başına gelecek olan şeyler bu yazdıklarınız. Direk botoksa yönlenmenizi istemem çünkü bunlar belirli zamanlar gidiyor sonrasında yeniden yaptırmanız gerekecek. Krem ve serumlardan etki görmek istiyorsanız bir kaç ay buna yeterli değil çoğu serumun etki zamanı 6 ayı bulabiliyor. Düzenli kullanmak şart.

Kilo almak için bir diyetisyene gitmenizi öneririm spor da gerekli tabii. Hayat sizin hayatınız en güzel yaşlarınızda kendinize üzmeyin eğer çok rahatsız oluyorsanız dediğiniz gibi estetik uygulamalara yönelin. Mutlu anne mutlu bebek demektir :))

Belirli bir yaştan sonra hepimizin başına gelecek olan şeyler bu yazdıklarınız. Direk botoksa yönlenmenizi istemem çünkü bunlar belirli zamanlar gidiyor sonrasında yeniden yaptırmanız gerekecek. Krem ve serumlardan etki görmek istiyorsanız bir kaç ay buna yeterli değil çoğu serumun etki zamanı 6 ayı bulabiliyor. Düzenli kullanmak şart.

Kilo almak için bir diyetisyene gitmenizi öneririm spor da gerekli tabii. Hayat sizin hayatınız en güzel yaşlarınızda kendinize üzmeyin eğer çok rahatsız oluyorsanız dediğiniz gibi estetik uygulamalara yönelin. Mutlu anne mutlu bebek demektir :))
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Evet dıyetısyene gitmem gerekıyor aslında en azından yuzden kılo alma vs diyet verır belki. Çok mutsuz hıssedıorum kendımı. Sporla daha mı iyı kılo alınıyor bunu bılmıyordum. Biraz arastırayım once krem serum tarzı urunler kullanayım en ıyısı. :KK66:

Cildiye bölümüne randevu almak çok zor oluyor ama bulabiliyorsanız randevu alarak doktor eşliğinde bu serumları kullanmanız daha faydalı olacaktır. Ya da artık her yerde güzellik merkezleri var çevrenizde araştırıp müşteri memnuniyet durumuna göre böyle bir merkezde cilt bakım uygulamasını da tercih edebilirsiniz. (iyi bir yer olmasına dikkat etmek koşulu ile) Spor yapmak kilo verdirdiği gibi kilo da almaya yardımcı oluyor denerseniz faydasını göreceksiniz :)

Botoks ve dolgu gibi işlemlere sıcak bakmıyorsanız yüz yogası yapmanızı tavsiye ederim. Benimde yüzüm zayıftır, çökük durur normalde ve yüz yogasını düzenli yapınca direkt kaslara etki ettiğinden cildi inanılmaz toparlıyor, kaldırıyor. Dolgu ve botoks gibi anında sonuç alamazsınız ama zamanla zaten farkı göreceksiniz.

Cildiye bölümüne randevu almak çok zor oluyor ama bulabiliyorsanız randevu alarak doktor eşliğinde bu serumları kullanmanız daha faydalı olacaktır. Ya da artık her yerde güzellik merkezleri var çevrenizde araştırıp müşteri memnuniyet durumuna göre böyle bir merkezde cilt bakım uygulamasını da tercih edebilirsiniz. (iyi bir yer olmasına dikkat etmek koşulu ile) Spor yapmak kilo verdirdiği gibi kilo da almaya yardımcı oluyor denerseniz faydasını göreceksiniz :)
Cildiye doktoruna gercekten randevu bulunmuyor. Ama ilk fırsatta gıdıcem eger bulabılırsem randevu alırım. Cilt bakım guzellık merkezlerı cok fiyatlar yüksek diye acıkcası hep ertelıyorum.

Botoks ve dolgu gibi işlemlere sıcak bakmıyorsanız yüz yogası yapmanızı tavsiye ederim. Benimde yüzüm zayıftır, çökük durur normalde ve yüz yogasını düzenli yapınca direkt kaslara etki ettiğinden cildi inanılmaz toparlıyor, kaldırıyor. Dolgu ve botoks gibi anında sonuç alamazsınız ama zamanla zaten farkı göreceksiniz.
Evet ben 3 gundur yapıyorum ama pek umudum yok sarkmayı toparlayabılecegını pek zannetmiuorum yanı umudum cok yok. Botoks uzun sure kalmıyor bırde yuzume ıslem yptırmadım cok bılgımde yok o sebeple hıc arastırıp bakmadım

Evet ben 3 gundur yapıyorum ama pek umudum yok sarkmayı toparlayabılecegını pek zannetmiuorum yanı umudum cok yok. Botoks uzun sure kalmıyor bırde yuzume ıslem yptırmadım cok bılgımde yok o sebeple hıc arastırıp bakmadım

Öyle düşünmeyin. Mutlaka faydasını görürsünüz. Tüm yüz çalışmanızı tavsiye ederim boyun dahil. Yani yanaklar, dudak, gözler ve alın bölgesi. Ve aşağıdan başlayarak yukarı doğru ilerleyin. Yani önce boyun, sonra dudak ve yanaklar sonra göz ve alın bölgesi gibi. Ve sadece masajla kalmayın kaslara doğrudan etki eden hareketler var. Ben henüz 2 aydır yapıyorum daha çok yeniyim ciddi bir değişim olduğunu söyleyemem sadece yüzüm yukarı kalktı gibi eski/ yeni fotoğraflara bakınca fark ediliyor.

Youtube' da Yogada yogadan Zeynep ya da Melis Koçal'ın videolarını izleyebilirsiniz. Bende normalde botoks yaptırmayı düşünüyordum açıkçası sonra yoga yapanların öncesi sonrası fotoğraflarını görünce kendi cildimin en iyi haline gelmesi beni gerçekten mutlu edeceğini düşündüm. Sonuçta botoks ya da dolgu uygulamaları geçici, gerçek beni yansıtmayacak.

X