Zeytinyağlılar Zeytinyağlı Bamya -Süper Fresh Sponsorlugunda

Herkese Merhaba :KK68:

Yine güzel bir yarışma ile karşı karşıyayız.
Benim tarifimde bamya 😍
Bamyanin tarihte bilinen bir anısı var mı bilmiyorum ama benim için anısı çok büyük .

Bamya annem ile benim ortak noktamız en sevdigimiz yemeklerden.

Mevsimi geldi mi evlendigimden beri her cuma arar yaptırır gider afiyet ile yerdim.
İki buçuk senedir ağzıma bamya surmedim.
Çünkü anneciğim artık hayatta degil.Ve bamyayi onsuz keyifle yemege cesaret edememistim.

Bu yarışmada tarifi annem için aldım .
Seni çok seviyorum anneciğim hep kalbimde,aklimdasin.♥
Sevdikleriniz yanınızda iken doya doya tadını çıkarın sofralarinizin ,birlikte olduğunuz vakitlerin olur mu❣

Gelelim tarife ,

Malzemeler
Eki Görüntüle 2285750
1kg bamya
İki domates
1bardak zeytinyağı
Yarım limonun suyu
6,7 adet arpacık soğan
1tatli kaşığı şeker
Tuz

Yapılışı ,

Kabuklarını soydugumuz arpacık soğanları ikiye ayırarak tenceremizin ortasına yerleştiriyoruz.
Bamyalarimizi sap kısımları dışa gelecek şekilde üst üste diziyoruz.
Eki Görüntüle 2285751
Rondodan geçirdiğimiz yada rendeledigimiz domateslere zeytinyağı ,limon ,şeker,tuz ve bir bardak suyu ekleyip karıştırıyoruz.
Bu karışımı bamyalarin üzerine eşit şekilde dokuyoruz.
Eki Görüntüle 2285752
Tenceremizin kapağını kapatıp kaynayana kadar orta ateşte,kaynadıktan sonra bamyalar yumuşayana kadar kısık ateşte pişiriyoruz.
Eki Görüntüle 2285754
Bamyalari karistirmiyoruz, eğer suyu biterse su ekleyebilirsiniz sonunda dibinde az su kalacak şekilde bamyamiz hazır hale geliyor.

Deneyenlere afiyet olsun.Gecelim sunuma..

Eki Görüntüle 2285755 Eki Görüntüle 2285756 Eki Görüntüle 2285757
Ellerine sağlık canım renklerin güzelliğine ne demeli doğrusunu söylemek gerekirse sevmem :olamaz:ama çok güzel görüölüyor yarışmada bol şans 🙏🤗

Ellerine sağlık canım renklerin güzelliğine ne demeli doğrusunu söylemek gerekirse sevmem :olamaz:ama çok güzel görüölüyor yarışmada bol şans 🙏🤗
Canımm teşekkür ederim 😍 ama bu eski yarışma 🤭bamya pek sevilmez evet utanma 😂
Bir arkadaşımız tarifi yapıyormuş teşekkür için yazınca sağolsun güncellendi konu☺️

Canımm teşekkür ederim 😍 ama bu eski yarışma 🤭bamya pek sevilmez evet utanma 😂
Bir arkadaşımız tarifi yapıyormuş teşekkür için yazınca sağolsun güncellendi konu☺
Bende ilk okuduğum da dedim ki neden farklı 🤭 ilk kez katıldığım için pek bilmiyorum 😁 ama olsun sen yinede benim şans dileğimi almış oldun :KK5:

X