Zirkonyum kaplama

selamet

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2012
218
3
IMG_20221212_144754.jpg

2 ay önce ön dişlerim için diş doktoruna gittim,röntgen çektiler,dişlerin çok kötü biz yapamayız dediler üç dört doktor gezdim devlet hastanelerinde sonrasında bir doktor önce ağzındaki çürük dişleri çekelim dedi sanırsam 8 tane diş çektiler, üst çenemde şuan sadece 7 diş kaldı, arka tarafta hiç dişim kalmadığı için çiğnemeden yutuyorum yemeklerimi, daha sonra özele gittim implant için 3 tane üst çene 2 tane alt çeneye toplam 5 implant yapacağını söyledi daha sonra ben sade üst çeneme kaplama yapılmasını istedim oda sadece üst çenede 14 diş kaplama yaparsak alt dişleriniz de eğri olduğu için üst dişlerinizin ölçüsünü alırken alttaki dişlere göre alacağız bu sefer üst dişlerinizde engebeli olur,alt dişleriniz zaten çok sağlıklı değil, bütün dişlerimde ya dolgu yada kanal tedavisi var şuanda, hatta kanal tedavisi yapılırken 2 dişim de kırıldı. Bu sebeple komple 5 implant ve 28 dile zirkonyum kaplama yapalım dedi hepsine toplam 48 bin lira fiyat verdi . 6 ay sürer bu işlemler 6 ay içinde ödersiniz dedi. Sizce doktoru dinleyip alt çenemde ki dişleri de kaplama yaptırmalımıyım.

Konuyla ilgili bilgim yok ama sağlıklı dişlere dokunulmaması taraftarıyım. Yıllar önce sürekli apse yapan yirmilik dişimi çektirmeye gittiğimde doktor "ben bu dişi çekmem, sağlam bu" demişti sağ olsun.

IMG_20221212_145006.jpg

Alt dişlerim de bu şekilde,üst çenemde şuan sadece 7 ana dişim var, 3 tane de implant takılacak.

X