Zorluklarla geçen hamilelik ve dogum

Aybarsin Annesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
351
372
32
2 tane dusugun ardindan kan pihtilasmasi tanisiyla tekrar bebek sahibi olmayi Allah nasib etti. 6. Haftadan sonra günlük igne vurunmaya baskadim 5.5 ay bulanti ve kusmalarla bunlara bağlı hastanede yatma ile gecti bir yandan da çalışıyor olmam da ayri bir zorluk çıkardı. Sonrasinda zar zor 32. Haftaya geldim. O haftada ise bebegimin boynuna kordon dolandigini ogrendim ve kan pihtilasmasinin riski ile beraber kordon riski ile iyice stres altina girdim. Günlük kalbi dinlendi bebegimin. Ve bu arada her zaman normal doğum istedim. 39 hafta 4 gunluk olunca doğum belirtileri basladi hastaneye gittim dogum icin gelen sıvı yesile dönmeye basladi doktorum bebegimin kaka yaptigini ve risk altinda oldugunu soyledi normalmi sezaryen mi sen karar ver ama bebegin yutarsa zarar görür ben sezeryan olmanı tavsiye ediyorum dedi bizde ihtimale bırakmadan sezaryeni kabul ettik ve kan sulandirici igne kullandigimdan sabah altidan 12 ye kadar beklememem gerekiyordu buyuk stres altinda 6 saat bekledik ve sezaryene girdim bebegim dünyaya geldi cok sukur yutmamisti. Ama hamilelik boyunca ve dogum zamanı omrumden omur gitti. Bebegim saglikliydi ancak sutum gelmemis ve ben bunu ilk oldugundan bilmemistim bebegim bos emmis ve iki gunde 400 gr kilo verdi sarilik oldu ve cok riskli bir durum olan sodyum degeri yükseldi Allah korusun beyne zarar verebilir dedi doktor bizde o ozel hastaneden igrenip arastirma hastanesine goturduk aksam doktor direkt ac bu bebek dedi ve mama verdi bazi tahliller aldi aksam sekize kadar yeni amrliyatli halimle minicik bebegimle bekledik ardindan yogun bakima aldılar beni yanina almadilar oyle yipranmistim ki esim en son arabaya tekerlekli sandalye ile goturdu. Sonrasindada cok olay yasadik ama cok uzadi. Benim dogum hikayem genel hatlari ile bu sekilde oldu Allah kimseye bu sekilde yasatmasin...

X