Bebekler için ev yapımı cilt ürünleri

Bebeklerin cildi oldukça hassatır. Öpmeden bile mikrop kapabilir, ciltleri bozulabilir. Bu tahrişi önleyebilmek adına yapılması gerekenler… Peki dışardan alınan kimyasal içerikli kremler, sütler, yağlar ne kadar güvenli… Hani derler ya anne eli değmiş gibisi yoktur.

İşte bu nedenle anne eli değmiş minarellerle bebeklerin ciltleri artık gönül rahatlığıyla korunacak.

Bebekler için ev yapımı cilt ürünleri

Pişik kremi
1 Çay kaşığı madeni yağı 1 çay kaşığı mısır nişastası ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. 2 çay kaşığı çinko oksit merhemi ve 2 çay kaşığı antibiyotik merhemi ekleyin.

El Dezenfektanı
1/4 bardak aloe vera jeli 1/4 bardak tahıl alkolü 10 damla güzel kokulu yağ 1 damla gıda boyası Malzemelerin hepsini karıştırın ve sprey şişesinde saklayın.

Çocuk saç kremi
Suya az miktarda zeytin yağı eklenir ve sprey şişesinin içine dökülür.

Diş macunu
1 bardak karbonat 1/3 bardak tuz 3 çay kaşığı gliserin Zevkinize göre nane yağı ( ya da başka bir tat veren şey) Tuz ve karbonatı karıştırın. Gliserini ekleyin ve iyice karıştırın. Birkaç damla nane yağı damlatın.

Bebekler için ev yapımı cilt ürünleri
Bebekler için ev yapımı cilt ürünleri

Zeytin Yağı
Zeytin yağı en doğal, en saf bebek bakım ürünüdür. Doğal ve organik zeytin yağı ile bebeğinize masaj yapabilir
kuruyan cildini nemlendirebilir, konak oluşumunu yok etmek için banyodan birkaç saat önce saçlarına sürebilir ve hatta pişik için kullanabilirsiniz.

Mısır Nişastası
Yüzde 100 saf mısır nişastasını parfümlü bebek pudrası yerine kullanın.
Bebeğinizin ciğerleri ve cildi için daha iyidir ve aynı zamanda daha ucuza mal olur.

Bebek Islak Mendilleri
¼ bardak bebek ya da zeytinyağını 2 bardak su ve ¼ bardak bebek şampuanı ile karıştırın. Kağıt havlu rulosunun yarısından kesin.
Kartonun merkezinden çıkartın. Kullanılmış boş bir ıslak mendil kabına yerleştirin ve hazırladığınız karışımı içine boşaltın. Diğer ıslak mendiller gibi kullanın.

Çocuklar için Yulaf Ezmeli Banyo
Bir bardak sade yulaf ezmesini mutfak robotunda ya da kahve öğütücüsünde toz haline gelinceye kadar öğütün.. İçine içme suyu ekleyin ve yulaf tozunu banyo suyunda çözülene kadar elinizle karıştırın.
Su çiçeği, pişik zehirli meşe ve benzeri durumlardan olan kaşıntıları rahatlatır. Kuru cilde de iyi gelir.

Kaynak: HaberTürk