Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için özenle seçilmesi gereken besinler bulunuyor. Düzenli beslenme, düzenli uyku ile hastalıklardan korunma sağlarken, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler

Bağışıklık sistemi için en gerekli besinler şu şekildedir;

Et Beslenmesi

Balık beslenme için en temel besin değerlerini içeren özel yiyeceklerden biridir. Vücut için gerekli değerlerin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren özel formüller içerir. Yine kırmızı et tüketmek, çocuklarda bağışıklık sisteminin gelişmesine olanak sunar.

Sebze- Meyve Beslenmesi

Çocukların beslenme alışkanlıkları arasında her gün bir meyve mutlaka yer almalıdır. Taze meyve suları, güne zinde başlamanın formülleri arasındadır. Sebze yemekleri, çiğ sebzeler ve taze meyveler ile pek çok hastalık önlenir ve bağışıklık sistemi gelişkin hale gelir.

Bağışıklık Sistemini Geliştiren Besinler

Sebzelerden özellikle; brokoli, ıspanak, kereviz, pazı ve yeşil yapraklı sebzeler bağışıklık sisteminin gelişmesine ve güçlenmesine olanak sunar. Bebeklik çağında beslenme alışkanlıklarına dahil edilen yoğurt, çocukların her gün 1 kase tüketmesi gereken gıdalar arasında yer alıyor.

Her güne 1 yumurta ile başlamak hem sağlıklı bir bedene sahip olmasını hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesine olanak sunar. Süt ürünleri cömert şekilde tüketilmelidir. Peynir, tere yağ, süt, zeytin yağı ve doğal meyve suları ile beslenmesi daha zengin hale getirilmelidir.

C vitamini, A ve B grubu vitaminleri içeren gıdalar, günlük beslenme sistemine eklenmelidir.

bağışıklık güçlendirici tarif
bağışıklık güçlendirici tarif

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren İçecek Tarifi

Bu tarifi yetişkinler ve çocuklar kullanabilir. Özel karışım sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirecek ev yapımı bol vitaminli içecek tarifi…

Malzemeler;

  • Orta boy 1 adet limon
  • 1 adet orta boy zencefil
  • Bal
  • Portakal
  • 2 adet çubuk tarçın
  • Bal
  • Kavanoz

Tarifi:

Limon ve portakalı yıkayın. daha sonra zencefilin kabuklarını ayırın. Limon ve portakalı kabukları ile dilimleyin. Zencefili ise küp haline getirin. Hazırladığınız malzemeleri kavanozun içine koyun. Tarçınları ise kavanoza dik yerleştirin. En son üzerine bal ekleyin göz kararı. Bu karışımı buzdolabına koyun. Ara sıra kontrol edin ters düz yapın. Buzdolabında bekleme süresi 1 gün. Bu bağışıklık güçlendirici içeceği her sabah aç karnına 1 kaşık tüketebilirsiniz. Çay olarak tüketmek isterseniz bir fincana 1 yemek kaşığı koyun, ılık su ekleyip tüketebilirsiniz.

İlgili Konular;

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Önemi Tıklayın !

Doğal Karışımlarla Çocuklara Özel Güçlendiriciler Tıklayın !

7-12 Yaş Çocuğun Beslenmesi İçin Günlük Örnek Menü Tıklayın !

Çocuğum Yemek Yemiyor… Diyorsanız Tıklayın !