Bitkisel Çaylar ile Zayıflama

Zayıflamak için yapılan diyet ve spor gibi etkenlerin dışında zayıflamamızı hızlandıracak alternatifler arıyoruz. Bunlardan biri de bitkisel çaylar ile zayıflama bu çaylar gerçekten etkili mi sorusunu uzmanlara sorduğumuzda hepsinin ortak cevabı aşırı kullanılmadığı takdirde yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandırdığı ve kilo vermeye katkı sağladığı olmuştur.

Bitkisel Çaylar ile Zayıflama

Size bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz bitkisel çaylar ile zayıflamada kullanılacak bitkilerin kimyasal maddeler ve koruyucular içermeyen toz olmadan saklanmış olmasına dikkat edin. Güvendiğiniz aktarlardan yada markalardan alın.

Kayısı çayı : Metabolizmayı hızlandırmada en etkili çaylardan biri özellikle diyetin ilk dönemlerinde ortaya çıkan kabızlık sorununu ortaya kaldırmaya yönelik kullanmı kolaydır.

Yeşil çay : Diyet ve yeşilçay ikilisini bilmeyen yoktur. Metabozlizmayı hızlandırır aynı zamanda antioksidandır.

Zencefil çayı : Diyette en sık rastlanılan kan şekeri düşmesi sorunu için idaeldir. Kan şekerini düzenler. Mide kasılmalarına da iyi gelir.

Mate çayı : Hemen hemen her diyet listesinde bulunan bu çay metabolizmayı hızlandırarak kilo verdiriyor ancak akşamları kullanmamaya dikkat edin içerisindeki kafein uykunuzun açılmasına neden olabilir.

Maydanoz çayı : Özellikle ödem atmaya yönelik bir çay olan maydanoz çayı diyetin ilk dönemlerinde sıkça öneriliyor.

Tarçın çayı: Termojenik etkisi vardır. Vücut sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjiyi arttırır bu sayede daha fazla kalori yakarsınız.

Beyaz çay : Gıdalardan alınan yağın emilimini azaltır.

Biberiye çayı : Diyet yaparken ihtiyaç duyacağınız vitamin ve mineral desteğini sağlayabilir, kan dolaşımını arttırarak enerji verebilir ve konsantrasyonunuzu arttırabilir.