Perde Aksesuarları Yapın, Evinize Canlılık Katın

Perde aksesuarı yapımı için, geri dönüşümden faydalanabilir, dilediğiniz aksesuarlar ile şahane bir şıklık yaratabilirsiniz. Özellikle tüller ve yapay çiçekler ile şık perde aksesuarları oluşturabilirsiniz. Minik tomurcuklardan, perde renklerinize göre yapay çiçek kullanabileceğiniz gibi, eski kumaşlardan kendinizde çiçek yapabilir, aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Yapay Çiçeklerle Perde Aksesuarı

Özellikle yan fonlarda bağ olarak kullanılabilir. Tül şeritler veya kumaş parçaları üzerine minik yapay çiçeklerden küçük buketler oluşturarak, silikonla yapıştırabilir ya da doğrudan dikebilirsiniz. Zevkinize göre renkler ve çiçek desenleri ile perde bağları yapabilir, rengarenk tülleri çiçek formuna bürüyerek kullanabilirsiniz.

Takılarla Perde Aksesuarı Yapımı

Kullanmadığınız ya da bir teki kaybolmuş küpeler, uzun kolyeler kullanılarak perde aksesuarları yapılabilir. Ya da inci görünümünde büyük sıralı boncuklar, perdelerde oldukça şık durabilir. Pembe inci ve krem rengi incilerden, perdenizin kalınlığına göre 50- 100 cm arasında uzun zincirler hazırlayın.

Fon perde bağı olarak kullanın. İsterseniz birleşim yerini ön kısma getirerek, kumaş çiçekler ya da uzun inci zincirlerini aşağı doğru sarkıtabilir, şıklık sunabilirsiniz.

Odalara Göre Perde Seçimi İçin Tıklayın !