Aloe Vera mucizesini keşfedin!

Adını özellikle kozmetik ve güzellik sektöründe sıkça duyduğumuz Aloe Vera bir Afrika bitkisidir.
Bu bitki sarısabır adıyla anılmakta olup daha çok Aloe Vera adıyla kullanılır. Ürün vitamin ve mineral açısından zengin bir bitki olmakla beraber içinde A1, B1, B2, B3, B6, E, C vitaminlerini içerir.

Aloe Vera  günümüzde çeşitli ilaçların hazırlanmasında kullanılan çok önemli bir maddedir. Peki bu özel ve şifalı bitkinin cildimize etkileri nelerdir? Cildin kolajen ve elastin liflerini korur. Cildi yumuşatır ve onarılmasına yardımcı olur. Aloe Vera’nın cilt üzerinde nemlendirici ve yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır. Aynı zamanda çok iyi bir temizleyici olduğu için ölü hücreleri kaldırır ve gözenekleri temizler.

Yeni hücre oluşumunu hızlandırır. Özellikle antivürüs etkisi nedeniyle dudaklardaki uçukların giderilmesinde yardımcı olur. Göz kapağındaki şişkinliklerin giderilmesi sebebiyle uzun yıllar bu tedavide de kullanılmıştır.

* Cildi tedavi eder
* Bağırsaktaki problemlerle savaşır
* Akne oluşumunu önler
* Selülitle savaşır
* Kepeği yok eder
* Saça faydalıdır
* Zayıflamada etkilidir
* Rahatlatıcı etkisi vardır
* Egzama ve sedef hastalıklarının tedavisinde
* Alerjilere faydalıdır
* Strese karşı etkilidir
* Sindirim sistemine faydalıdır
* Güneş yanıklarında etkilidir
* Yaşlanmayı önler
* Kemik erimesi rahatsızlığında Aloe Vera bitkisi kemik yıkımını durduğu için oldukça önemlidir.

Aloe Vera hakkında yapılan yüzlerce araştırma sonucu Aloe Vera bitkisinin yüzlerce faydası olduğu ortaya konulmuştur. Aloe Vera ürünlerinin yetişkinler için güvenli olduğunu, hamile anne adaylarının ağızdan tüketmemeleri gerektiğini ve 12 yaşın altındaki çocukların ağızdan Aloe Vera suyu veya ürünü tüketmemeleri gerektiğine dikkat edilmesi gerekiyor.

(YASEMİN MİRAS / AKŞAM)