Babaannelerin güzellik sırları

Ticari kozmetik sektöründen çok uzak olan yöntemlerin 9 ipucu listesi! Bu devirde belki de güzellik ipuçları almak için ilk aklımıza gelen şey babaannelerimiz, anneannelerimizden öneriler almak değil. Ama şu an inanın ki, kendimizi güzelleştirmek için, onların yaptığı birçok etkili yol var. Tüm bu yöntemler onların mutfak raflarında saklıdır. Ticari kozmetik sektöründen çok uzak olan bu yöntemleri, 9 ipucu listesiyle aşağıda göreceksiniz.

Babaannelerin güzellik sırları

1. Altın ot- zerdeçal: Zerdeçal çok eskiden beri bilinen bir güzellik besinidir. Yüzümüzdeki bazı iz ve lekeleri örtbas etmede çok etkilidir ve aknelerin yok edilmesinde yardımcı olur.

2. Limon ve salatalıkla cilt beyazlatma: Ninelerimiz limon suyu ve salatalık suyuyla yüzlerini yıkayarak çok daha aydınlık bir cilde sahip oluyorlarmış.

3. Limon ile sivilce çıkarma: Bir kabın içine taze limon suyu sıkınız ve sivilce olan bölgeye sürünüz. Ayrıca geri kalan suyu mutlaka içiniz. Limonun antibakteriyal özellikleri sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olmakla beraber, daha parlak bir cilde sahip olmamızı sağlar.

4. Patates: Gözaltında oluşan koyu halkalardan kurtulmak ve şişlikleri yok etmek için en basit yöntem. Yapmanız gereken; çiğ patates dilimlerini gözaltınızda 5-10 dakika tutmak.

5. Altın bir cilt için bal: Yaparken çoğumuz artık balın birçok maskede kullanıldığını biliyoruz. Cilde maske olarak sürüldüğünde, güzel altın gibi bir parıltı verir. Denemeye değer.

6. Sihirli üzüm: Eğer saçlarınızın daha uzun, kalın ve beyazlamasını önlemek istiyorsanız, büyükanneler taze üzümün buna birebir iyi geldiğini söylerler.

7. Uzun ve güçlü saçlar için çemen: Çemen tohumunu bir gece ıslatarak bekletelim ve bunu bir paket olarak saça uygulayalım.

8. Havuç: Her gün havuç suyu içmek ağrıları önlemekte çok etkilidir. Ayrıca saç ve vücudu besler.

9- Un ile yağlı ciltlerle mücadele: Un cildin yağlanmasını engeller.

(YASEMİN MİRAS / AKŞAM)