Cildi yaşlı gösteren makyaj ve bakım hataları

Fazla Sürülen Fondöten
En sık yapılan makyaj hatalarının başında fazla sürülen fondöten geliyor. Yüzünüzdeki tüm lekeleri kapatabilme umuduyla fondötene yüklenmeniz, fazla fondötenin yüzünüzdeki çizgilere yerleşerek onları daha fazla vurgulamasına neden olur. Yüzünüzün daha genç görünmesi için BB krem, hafif likit fondöten ya da renkli nemlendirici yardımcınız olacaktır. Ayrıca günlük olarak kullandığınız fondöteninizi de ince bir tabaka olarak uygulayın.

Fazla İnceltilmiş Kaşlar
Cildinizi olduğundan daha yaşlı gösteren bir diğer hata ise fazla inceltilmiş kaşlar. Böyle bir hata yaptıysanız ya da doğal olarak ince kaşlara sahipseniz, hemen bir kaş kalemi ya da boyası edinin. Kaşlarınızı dolgunlaştırırken dikkat etmeniz gereken nokta fazla koyu bir renk kullanmamak.

Tek Kapatıcı Kullanmak
Kapatıcı, bizim en iyi arkadaşımız olduğu gibi doğru kullanılmadığı zaman düşmanımıza dönüşebilir Yüzünüzdeki tüm kusurlar için tek bir kapatıcı kullanmayın. Çünkü lekeleri kapatmak için yeterli olan miktar, iş göz altındaki koyu bölgeleri kapatmaya gelince yeterli olmayabilir. Bu da sizin fazla kapatıcı uygulamanıza neden olur. Çözümü çok basit; kapatacağınız her sorunlu bölge için en uygun kapatıcıyı seçmek.

Fazla Pudra Kullanmak
Yüzünüze fazla pudra uygulamak da bir diğer hata. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa mat bir görünüm için sürekli pudranızı tazelemek isteyebilirsiniz. Fakat fazla mat bir görünüm cildinizin aynı zamanda cansız görünmesine neden olur. Yüzünüzün hatlarını kapatır, çizgilerin belirginleşmesine neden olur. Yüzünüze pudra uygulamadan önce fırçadaki fazlalığı silkelemeyi unutmayın.

Koyu Dudaklar
Koyu renkli mat rujlar, dudaklarınızı kurutur ve dudağınızdaki çizgileri belirginleştirir. Eğer yaşınızı gizlemek istiyorsanız bu rujlardan uzak durmalısınız.

İlgili Konular ;
Pudra, Fondöten, Kapatıcılar
Kaş, Kirpik Yapısı ve Şekillendirme
Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)
Allık nasıl uygulanır?