Göz makyajı için tüyolar

Göz makyajı için tüyolar …Siz de profesyonelce yapılmış bir makyajla kusursuz, alımlı ve etkileyici bakışlara kavuşabilirsiniz. Nasıl mı?

Göz farının altına farın kalıcı olmasını sağlayacak bir makyaj altı kremi sürün. Önce kirpik çizgisiyle, göz kapağındaki çizgi arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklinde farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz.

Eğer küçük ya da aşağıya doğru sarkık gözleriniz varsa alt kirpik dibine kalem çekmeyin. Çok küçük gözleri daha büyük göstermek için, kalemi göz kapağının hemen üstünden kalın bir hat olarak çekmelisiniz. Büyük gözlerde ise kalemi ince bir hat şeklinde çekmek çok daha iyi sonuç verecektir.

Kalem çektikten sonra ince uçlu bir sünger fırçayla çizgiyi yumuşatın.

Göz kapağının alt kısmına açık renk, kenarlara ve göz kapağının kıvrımlarına da koyu renk far sürün. Krem farlar toz halinde olanlardan daha kalıcıdır.

Rimel sürmeden önce birbirine yapışmaması için kirpikleri bir fırçayla tarayın.

Üst kirpiklere maskara sürerken, önce üstten ince bir kat geçip, daha sonra alttan yukarı doğru kıvırın. Alt kirpiklerinizin üzerinde de hafifçe gezdirin. Kirpiklerin kalın görünmesi için, önce ilk katın kurumasını bekleyin, ikinci katı daha sonra sürün.

Asla gözünüzle aynı renkte far kullanmayın.

Mavi gözlüler gri, bej ve kızılı, yeşil gözlüler pembe, kahverengi ve griyi, kahverengi ve ela gözlüler de mavi, yeşil gibi canlı renkleri tercih edebilirler.

Göz Makyajı (rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri) için tıklayın !