İpek Kirpik Zararları Nelerdir? İpek Kirpik Fiyatları 2019-2020

İpek kirpiklerin zararları kötü yanları, uygulamanın yapıldığı gözde ve deride meydana getirdiği hasarlardır. Takma kirpik zararları arasında; kişilerin gözlerinde kanlanma, yanma, batma, bunun yanında kendi kirpiklerinde dökülme ve deride kaşıntı görülebilmektedir.

İpek Kirpik Uygulamasında Gözde Meydana Gelebilecek Hasarlar

İpek kirpik uygulaması sonrası gözde kanlanma sıklıkla görülür. Uygulama sırasında yapılan işlemlerde kullanılan materyalin dezenfekte edilmemesi, daha önce kullanılan kişi ya da bulunduğu nesneden mikrop kaparak, ipek kirpik uygulamasının yapıldığı kişinin gözüne bulaşması sonucu görülen bu kanlanma, kişilerde görme kaybına ve ciddi ameliyatlara neden olabilmektedir.

Göz enfeksiyonu gibi nedenlerle kirpikler birbirine yapışabilmektedir. Bu durumda yapışmış kirpikleri çıkarmak için harcayacağınız çaba sizleri yorarken, göz retinasına da zarar verilecektir.

İpek kirpikler zamanda koparak dökülür. En fazla 8 hafta gözde kalabilen kirpikler, koptuğunda göz içine girerek batmalara ve yanmaya neden olur.

ipek kirpiklerin zararları
ipek kirpiklerin zararları

İpek Kirpiklerin Zararları Nelerdir?

Göz çevresindeki deri oldukça ince bir yapıda olduğundan ipek kirpik için kullanılan yapıştırıcının kalitesiz olması ipek kirpik sonrası göz kızarıklığına neden olabilir. Bunun yanında malzeme kaliteli olsa da kişilerin bu tür kimyasallara alerjisi bulunabilmektedir. Alerji durumunda göz çevresinde aşırı şişme ve kızarıklık, kaşıntı, göz içine batma gibi durumlarla karşılaşılır. Böyle bir durumun yaşanması halinde hemen doktora başvurulmalıdır. Özellikle Kaşınan gözlere dikkat: Allerjik konjonktivit olabilirsiniz.

Bazı durumlarda ipek kirpiklerin deriye verdiği zarar sonucunda kendi kirpiklerinde dökülme de görülebilmektedir. Bu durumda hemen ipek kirpik çıkarılmalı, bir uzmana başvurulmalı ve eski kirpiklere kavuşabilmek için doktor tavsiyesi dahilinde vitamin başlanmalıdır. Bu durumu yaşayan kişilerde kirpik bakım serumları da doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

ipek kirpik fiyatları 2019
ipek kirpik fiyatları 2019 2020

İpek Kirpik Fiyatları 2019

İpek kirpik fiyatları istanbul, ankara, izmir gibi bölge bölge değişmektedir. İpek kirpik fiyatları 2019 ortalama 60 Tl İle 150 Tl Arası değişmektedir.

İlgili Konular;