Güzellik

Vakumlu Siyah Nokta Temizleyiciler İşe Yarar mı?

Siyah nokta temizleme konusunda oldukça popüler olan ve reklamlarını oldukça gördüğümüz bu siyah nokta temizleme aparatı kullanıcı yorumları oldukça ilginç işe yaradığını söyleyende var tam tersini söyleyende. Peki vakumlu siyah nokta temizleyiciler işe yarar mı?

Öncelikle siyah noktalar ciltte tükettiğimiz gıdalar ve hava faktörlerin gözeneklere dolması  ile oluşmuş yağ , kir ve ölü deri birikintileridir. Günümüzde gözenekleri temizlemek için  ister evde istersenizde profosyonel salonlarda bir çok farklı yöntem mevcut.

Vakumlu Siyah Nokta Temzileyciler İşe Yarar mı?

https://www.youtube.com/watch?v=3n27nxWbWSM&feature=youtu.be

Gözenek temizlemede kullanılan 2 yöntemden biri peeling diğeri ise vakumlu temizleyici makinalardır. Vakumlu makinalar piyasada oldukça yaygın farklı markalar ve ortalama fiyatlı ürünler. Bu ürünlere cilde fayda ve zararları ise şöyle

Vakumlu makinalar ciltteki ölü deriyi yani siyah noktayı kökünden alabilir fakat gözeneklere kökünden işlediği için gözeneklerin büyümesini sağlayabilir.

İyi olmayan ve yüksek güçteki makinalar cildinizde ağda etkisi bırakabilir. Bu kırışıklık ve sarkmalara neden olur.

Eğer bu makinayı kullanacaksanız duştan sonra yada 5 dakika kadar buharda durmuş cildinize uygulamanız gerekiyor. Açılmış olan gözenekleri kökünden temizlemek çok daha kolay olacaktır.

Genel kullanıcı yorumları incelendiğinde bu ürünlerin siyah nokta temizlemede işe yaradığı fakat gözenek büyümesine yol açtığı söylenmiştir.

Cildizine uygulayacağınız bu işlemin sizin cilt tipinize uygun olup olmadığını bir dermatalogile görüşebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı