Mehtap ‘Füze’ ile eşsiz bir çay keyfi sunuyor

Dünyanın önde gelen teflon kaplama üreticilerinden biri olan Mehtap, mutfaklarda vakit geçirmeyi seven herkes için yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Eşsiz bir çay keyfi yapmak isteyenler için “Füze” ürününü tüketicilerin beğenisine sunan Mehtap, mutfak eşyaları sektöründeki öncülüğünü sürdürüyor.

KALİTE, güven ve estetiğin yanı sıra mutfaklarda teknolojiden de ödün vermeyenlerin tek adresi Mehtap, geniş ürün yelpazesiyle tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kış aylarının vazgeçilmez içeceği olan çay, Mehtap Füze’nin mutfaklara en son teknolojiyi getiren özellikleri sayesinde şimdi daha hızlı ve pratik olarak hazırlanıyor, size de bu dakikaların keyfini çıkartmak kalıyor…

Geleneksel çaydanlıklara göre birçok fonksiyonel özelliklere sahip olarak geliştirilen “Füze” tüketicilerin büyük beğenisini topluyor. Mehtap “Füze”nin paslanmaz çelik oluşu, uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanmanızı ve dayanıklılığı sağlıyor. Renkli ve ergonomik saplar da “Füze”nin çok rahat kullanımını ve mutfaklara tasarım güzelliğini getiriyor. Mehtap “Füze”nin en önemli teknolojik özellikleri arasında kapsül tabanı da yer alıyor.

Mehtap ürünleri bugün 600’ün üzerinde toptancıya ve Türkiye genelinde 1000’in üzerinde noktada tüketiciye ulaşmakta.

Dünyanın önde gelen mutfak eşyası üreticilerinden olan Mehtap, 1960 yılında sektöre girerek 1974 yılında Firuzköy’de yaptırmış olduğu tesisi ile Türkiye’de ilk defa Teflon kaplı ürünlerin üretimine başlamıştır. Mutfak eşyaları sektöründe ilklerin öncüsü olan Mehtap, Teflon kaplı ürünler yanında, emaye ve çelik ürünlerin üretiminin de öncülük yapmıştır. Ayrıca Du Pont Teflon’un Türkiye’de lisanslı ilk kullanıcısıdır. 1994 yılında Selçuklu Holding bünyesine dahil olan Mehtap, artan talepler doğrultusunda Samandıra’daki yeni fabrikasına taşınmış; yeni teflon kaplama tesisleriyle birlikte kapasitesini ve kalitesini artırarak hizmet vermeye devam etmiştir. Mehtap 2005 yılında inşasını bitirdiği yeni binaları ve teknolojik makine ve ekipmanları ile dünyanın en kaliteli teflon kaplama ürünlerini üreten firmalardan biri olmuştur. Bugün sahip olduğu sistemlerle teflon kaplama çeşidinin her türlüsünü yapabilecek duruma ulaşan Mehtap bu sistemlerle birlikte kendisinin geliştirdiği multi-micron teknolojisi ile ürünlerinin kalite ve güvenilirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır. Mehtap bugün Maldiv Adaları’ndan ABD’ye ve Arjantin’e; Senegal’den Rusya’ya dünyanın her noktasına yaptığı ihracatlarla dünya ülkelerinde de sektör içerisinde bilinen ve tercih edilen bir marka olmuştur.