2014 moda hataları

Trendleri yanlış anlamak hata yapmanıza neden olabilir. Komik gözükmek istemiyorsanız işte size en sık yapılan hatalar…

İş kıyafetleri

Hepimizin dolabında iş için ayırdığımız renkli parçalar var. Fakat her renkli parça iş yerine uygun değildir. Bu kıyafetlerin ayrımını dikkatli yapın.

Sivri burunlar

Bir zaman sanki sonsuzluğa uzanırmışçasına uzun olan sivri burun ayakkabılar çok modaydı. Modacılar ipin ucunu kaçırdıklarını fark ettiklerinde uzunluklarını daha makul oranlara çektiler. Eğer o günlerden bir ayakkabınız varsa, giymemeye özen gösterin. Çünkü gerçekten kötü durduklarını bilmenizi isteriz.

Geçmişte kalmak

Vintage, yani eskiye vurgu yapan parçalar çok moda. Ama bunu günümüze uydurmamız çok önemli. Annelerimiz hatta anneannelerimizin dolaplarını karıştırıp, eski parçalardan yararlanmak sizi şık ve farklı kılar fakat tüm üzerinizdekilerin o dönemlerden kalmışsınız gibi olmaması için özellikle dikkat edin.

Üzerinize olmayan kıyafetlerHer dönem dar ve bol kıyafetler moda olur. Önemli olan üzerinizde babanızın gömleği ya da küçük kardeşinizin pantolonu gibi durmamasına dikkat etmelisiniz.

Kalitesiz parçalar

Yarı değerli yapay taşlardan yapılan kıyafetler çok revaçta. Bunlara verecek param yok, taklitleri ile idare ediyorum diyorsanız özellikle dikkatli olmalısınız. Çünkü kötü taklitler çok güzel giyinmiş olsanız bile üzerinizde sırıtır.

Takılar

Kıyafetlerinizi tamamlayan önemli parçalardan biri kesinlikle takılardır. Fakat takı işini abartıp üzerinizde bir takı dükkânından fırlamış gibi durmamalarına özen göstermelisiniz.

Taytlar

80’lerin modası geri döndü. Önceleri siyah, kahverengi, gri ve beyazı çıkan taytların şimdi istediğiniz her rengini bulmak mümkün. Fakat yaptığınız kombinasyonlara çok dikkat edin. Özellikle renkli bir tayt seçimi yaptıysanız üzerinizde onlarca renk olmamasına dikkat edin.