Ten rengini belirleme ve cildin alt tonlarını belirleme tekniklerini kullanarak, size en çok yakışan renkleri seçebilir, kombinlerinizi daha şık hale getirebilirsiniz. Alt tonları belirlemek için kullanılan tekniklerden biri de metal fonksiyonudur.

Metal Fonksiyonu İle Ten Rengi Belirleme

Altın ve gümüş rengi, cildin ılık mı soğuk mu alt tonlara sahip olduğunu belirleyen faktörlerdendir. Teninize her iki metali de tutun ve hangisinin daha çok yakıştığına kara verin. Soğuk tonlara sahip tenlerde, silver ve platin renkler daha şık görünüm sunar.

Ilık tonlu cilt yapısına sahip kişilerde ise gold ve rose gold tonları daha şık ve zarif duru.

Size En Çok Yakışan Rengi Belirleyin | 1

Saç Rengi, Göz Rengi Faktörü

Kişilerin doğal saç renkleri, cilt renklerini belirlemede oldukça etkilidir. Göz rengi de alt tonları belirlemek için kullanılan teknikler arasındadır. Renkli göze sahip olan kişilerde saç renkleri genellikle; sarı, kumral, kahve ve küllü tonlarda olur.

Ela göz ve kahverengi göz yapısına sahip olan kişilerdeyse saç renkleri, siyah ve koyu kahve, bakır ve kızıl gibi renklerde olur.

Hangi Tona Hangi Renk?

ılık tonlara sahip olan kişilere; kırmızı, turuncu ve sarı tonları, şeftali, bronz, bakır ve altın tonları daha çok yakışır. Soğuk tona sahip kişilere ise pembeler, kırmızı ve mavi tonları daha çok yakışır.

Kıyafet seçimi yaparken cilt tonlarına göre değerlendirme yaparsanız, size daha çok yakışan kombinler oluşturabilirsiniz.

Hangi Vücut Tipine Nasıl Pantolon Modeli Gider? Tıklayın !

Hangi Vücut Tipi Hangi Elbiseyi Giymeli? Tıklayın !

Göğüs Ucu Renginden Ruj Seçimi Tıklayın !