Anasayfa >> Sağlık >> Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Ağız ve diş sağlığınızın korunması ve ağız kokusunun giderilmesi için doğal yöntemler ile ağız detoksu yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu malzemeler kimyasal içerikli olmadığı için ağız sağlığınız açısından sorun oluşturmaz.

Doğal yöntemler ile ağız detoksu

Tüm gün tüketilen gıdalar ağızdaki enzimler ile etkileşime girer ve bakteri oluşumuna neden olur. Günde iki defa dişlerin fırçalanması bakteriler ile mücadele konusunda size yardımcı olur. Ağız sağlığınızın korunması ve diş etlerinizde sorun yaşamamak için doğal ağız detoksunu deneyebilirsiniz. İçerisinde diş yapınıza zarar verecek malzemeler bulunmadığı için güvenlidir.

ağız detoksu

ağız detoksu

Yoğurt ve Ayran Tüketimi
En sağlıklı probiyotikler olan yoğurt ve ayran ağzınıdaki zararlı bakteriler ile mücadele etmenize yardımcı olur. İçerisindeki yüksek kalsiyum ile diş sağlığınızın korunması ve çürük oluşumunun engellenmesini sağlar.

Diş Macunu Seçimi
Kullanılan diş macunları yüksek oranda florür içerir. Uzun vade de diş sağlığınıza zarar verebilir. Dişleriniz için doğal nane, karanfil ile üretilmiş diş macunlarını seçin.

Hindistan Cevizi Yağı
Bir çok faydası ola hindistan cevizi yağını diş etlerinizi rahatlatmak ve toksinlerden arınması için kullanabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı
Anti bakteriyel özelliğe sahip olan çay ağacı yağını ağzınızda biraz bekletip çıkarın. Bu yöntem ağız ve diş arasındaki bakterilerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Camu Camu
İçerisindeki yüksek C vitamini ile diş eti kanamalarının önüne geçer. Ağız sorunlarının azalmasına katkı sağlar.

Dil Fırçalamak
Ağız bakımında ihmal edilen konulardan biri de dil fırçalamaktır. Bakterilerin önemli bir kısmı dilde çoğalır. Dilinizi fırçalamayı ihmal etmeyin.

x

Check Also

Dişçiden korkan çocukları ikna etmenin 10 yolu

Dişçiden korkan çocukları ikna etmenin 10 yolu

Rutin diş kontrollerini ihmal etmek, ciddi sağlık sorunlarının fark edilmemesine veya önlenememesine ...