Varis Tedavisinde Yeni Yöntem!

Pandora, o meşhur kutusunu açıp, Dünya’ya kaos saçtığından beri, herkes güzellik peşinde. “Aman daha güzel olayım, daha iyi iş bulayım, daha iyi eş bulayım, kısacası daha mutlu olayım.” Fakat güzel olmak çok da kolay değil. Doğru makyaj, doğru saç ve doğuştan gelen şansla iş bitmiyor. Herkesin mutlaka en az bir kusuru var. Bu kusurlarımızı da ancak estetik ve cerrahi müdahaleler yardımı ile hayatımızdan çıkartabiliyoruz.

Çok güzel bir yüze, parlak saçlara, orantılı vücut yapısına sahip olan, ancak sütun gibi bacaklarında varis olan bir hanımefendi düşünelim. Muhtemelen rahatsızlık duyacak ve mutsuzluk hissedecektir. Çorapsız dışarı çıksa ayrı dert, yaz ortasında naylon çorap giyse başka dert. Çorap yetmezse, sprey bacak boyası sıksa yaz ortasında sıcaktan boyanın aktığına mı yansın, duştan çıkınca varisleri tekrar belli olunca aynaya bakmaktan mı vazgeçsin?

varis-tedavisinde-yeni-yontem-5

Günümüz şartlarını düşündüğümüzde, çoğu meslek sürekli oturarak veya sürekli ayakta durarak icra edilmekte. Obezitenin yaygınlaşması ile bacaklara yüklenen basınç da giderek artıyor. Alkol alımı ve kontrolsüz beslenme de hepimizin sorunu. Bunlar, varise neden olan sebepler arasında görülebilir.  İşte tüm bu modern çağ sorunları, varise davetiye çıkartıyor. Yani, varis, yalnızca genetik değil, aynı zamanda modern çağın bize küçük bir “Merhaba, nasılsın?” deme şekli.

Varisi, yalnızca kozmetik anlamda değerlendirmemek gerekir. Varis, hastaların gündelik hayatını bir çok yönden olumsuz şekilde etkiler. Bacaklarda ağrı, şişme, gece krampları, yorgunluk ve yanma hissi en sık görülen etkilerdir. Hatta bunlara karşın öncelikli tercihlerden bir tanesi varis çorabı olur.

varis-tedavisinde-yeni-yontem-3

Varisleri 3 sınıfta inceleyebiliriz. Gelin, çoğu hanımın ve hatta bazı beylerin korkulu rüyası haline gelen haylaz canavarları, varisleri, varislerimizi yakından tanıyalım:

  • Kılcal varisler: Bu tür varisler ciltte kabarıklık yapmazlar. Mor ve kırmızı renkte olurlar ve kozmetik açıdan kötü bir görüntüye sebebiyet verirler. Hatta bu haylazların bazıları, kaşıntıya da neden olarak, hastaları oldukça rahatsız etmektedir.
  • Orta boy varisler: Bu varis türünde, kılcal varislere oranla, daha fazla kabarıklık gözlenir. Koyu yeşil renkli olan bu tür varisler, genelde diz kapağının arka kısmında hayatlarını mutlu mesut sürdürürler. Genelde 2-3 mm kalınlığa kadar ulaşırlar. Tedavileri de, kılcal varislere nazaran daha uzun müddet gerektirir.
  • Büyük boy varisler: En tehlikeli varis türüdür ve uzun dönemde hastanın yaşam kalitesini oldukça etkilerler. Ciltte belirgin kabarıklığa neden olurlar. Çapları 3 mm’den büyüktür. Bu varis türünün kesin olarak tedavi edilmesi gereklidir, ihmal edilmemelidir.

varis-tedavisinde-yeni-yontem-2

Güzellik önemli tabii, ancak güzelliğimizi bozacak derecede vücudumuzda iz bırakan veya etki eden  sinyalleri algılayarak, müdahale etmeliyiz. Müdahale edilmediği taktirde, güzellikten çok daha önemli olan sağlığımızı riske ettiğimizi unutmamalı, doğru cerraha görünerek tedbir almalıyız.

Düzgün, varissiz, pırıl pırıl bacaklarınızla, varislerden uzak geçireceğiniz sağlıklı günlere kavuşmak için, varis kliniği ile bir çok başarıya imza atmış, Türk ve Dünya kadınlarının göz bebeği estethica Hastaneleri’nden birine başvurarak, varis problemlerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz, bizden söylemesi.

varis-tedavisinde-yeni-yontem-4