1,5 yıl oldu çocuğum olmayalı amh değerim bile çok iyi neden olmuyor?

İnsülin direncine baktırdınuz mı? Keşif histeroskopisi yaptırabilirsiniz. Hsg de rahim hakkında net %100 bilgi almayabilirsiniz. Histeroskopi de bana Dr Hsgden daha dar rahim yapısı çıktı Hsg de böyle bu kadar dar görünmüyordu dedi. Kamerayla baktıkları için histeroskopi de örümcek yapısı, perde ağ gibi engel bir durum var mı acaba bilgi alırsınız. YouTube da bir hikaye dinlemiştim tüp bebek tedavisi öncesi keşif histeroskopi si olmuş ardından tüp bebeğe başlamış ama transferden önce kendi hamile kalmış. Hsg gibi hamile kalmaya faydası olabiliyor. Tüp bebek için şuan içinize sindiremiyorsunuzdur benimde öyleydi ama bu süre ikiye katlanınca mecbur kalıyor insan. alışabilmek için bir sürü hikaye dinledim okudum. YouTube da bebek hemşiresi Betül var. Onun tüp bebek hikayesini dinleyin. Bana o zaman 7 8 ay önce moral olmuştu ama şimdi doğum yaptı o bile. Klomen femara tedavileri deneyebilirsiniz. Bir tanıdık ta sorunlar olmasına rağmen bu ilaçla tek seferde ikizlere hamile kaldı. Tabi herşey nasip Allah nasip eylesin hepimize.
İnsulin direncim iyi. benim sorunum kabullenememek. kabullenemiyorum. sindiremiyorum burnum sızlıyor. ve her defasında üzülmeyeceğim diyorum ama üzülüyorum. cumartesi akşamı test yaptım bir umut işte belki dedim hsg işe yaramıştır kalmışımdır. negatifi gördüm ağlamadım. sonra gece uyku tutmadı beni galiba kendimi sıkmışım. gece 5 gibi kedimin miyavlamasına kalktım mecburen zaten uyuyamıyorum bari seveyim o da rahatlasın dedim. bi anda bi haykırarak ağlama hissi geldi. Dün görümcemin çantasından telefonunu verirken bebeğinin ultrason görüntülerini gördüm çaktırmadım ama içim buruldu hiç yaşayamayacakmışım gibi hissetim
kabullensem belki her şey daha iyi olacak. baktım 5-6 ay daha olmadı kendimi hazırlayabilirsem tüp bebeğe başvuracağım.

İnsulin direncim iyi. benim sorunum kabullenememek. kabullenemiyorum. sindiremiyorum burnum sızlıyor. ve her defasında üzülmeyeceğim diyorum ama üzülüyorum. cumartesi akşamı test yaptım bir umut işte belki dedim hsg işe yaramıştır kalmışımdır. negatifi gördüm ağlamadım. sonra gece uyku tutmadı beni galiba kendimi sıkmışım. gece 5 gibi kedimin miyavlamasına kalktım mecburen zaten uyuyamıyorum bari seveyim o da rahatlasın dedim. bi anda bi haykırarak ağlama hissi geldi. Dün görümcemin çantasından telefonunu verirken bebeğinin ultrason görüntülerini gördüm çaktırmadım ama içim buruldu hiç yaşayamayacakmışım gibi hissetim
kabullensem belki her şey daha iyi olacak. baktım 5-6 ay daha olmadı kendimi hazırlayabilirsem tüp bebeğe başvuracağım.
Siz 2. 3. Bebek isterseniz tüpler yapışıksa baştan baktırmanız iyi olmaz mı. Sorduğunuz için söylüyorum bana böyle söyleyen olmadı keşke olsaydı dedim yanlış anlamayın. Siz anestezili hsg çekilip yapışıklık tıkanıklık kesin mi onu net öğtenseniz belki laparoskopi iyi gelir bununla histeroskopi aynı anda rahimde engel başka durum var mı net öğrenirsiniz. Aynı üzüntüleri kardeş vs durumu olursa yaşamazsınız. Bir de tüpler açıksa ya da ameliyattan sonra ilaç tedavisi deneyebilirsiniz ve bu şekilde de olma ihtimali var. Hepsini yaptım en son tüp bebek mecbur kaldım o d a bir vesile böyle imkan var der kabullenirsiniz. Şu aşamada bir belirsizlik var sizde ve her aşamayı denememişsiniz tabi şu durumda sizin burnunuzun sızlamadı normal. Daha yazamayacağım kusura bakmayın. Hakkınızda hayırlısı olsun selametle

Siz 2. 3. Bebek isterseniz tüpler yapışıksa baştan baktırmanız iyi olmaz mı. Sorduğunuz için söylüyorum bana böyle söyleyen olmadı keşke olsaydı dedim yanlış anlamayın. Siz anestezili hsg çekilip yapışıklık tıkanıklık kesin mi onu net öğtenseniz belki laparoskopi iyi gelir bununla histeroskopi aynı anda rahimde engel başka durum var mı net öğrenirsiniz. Aynı üzüntüleri kardeş vs durumu olursa yaşamazsınız. Bir de tüpler açıksa ya da ameliyattan sonra ilaç tedavisi deneyebilirsiniz ve bu şekilde de olma ihtimali var. Hepsini yaptım en son tüp bebek mecbur kaldım o d a bir vesile böyle imkan var der kabullenirsiniz. Şu aşamada bir belirsizlik var sizde ve her aşamayı denememişsiniz tabi şu durumda sizin burnunuzun sızlamadı normal. Daha yazamayacağım kusura bakmayın. Hakkınızda hayırlısı olsun selametle
Bir şeyi söylemeyi unuttum. Tüp bebek rahimde engel bir durum varsa tutmaz. Burda yazanlar çok okuyabilirsin. Amh iyi herşey iyi gittiniz oldunuz tüp bebek tutmadı olabiliyor. Bazen rahim şekil bozukluğu bazen darlık bazen perde örümcek ağı vs gibi şeyler tüp bebeğin tutmasına engel oluyor. Bunu da bilip ona göre karar verin. Histeroskopi laparoskopi tüp bebek aşamalarından daha kolay. Büyütülüp korkulacak birşey yok. En önemli şey iyi hastane iyi başarılı deneyimli Dr bulmak. Dr çok önemli yönlendirmesi vs. İyi infertilite Dr una denk gelirsiniz İnşaAllah.

merhaba ,
sızı en ıyı bız anlarız .. bu yasadıklarınızı ve belkı daha fazlasını bır cogumuz yasıyoruz ..ama işte ımtıhan dunyasıı ..
benım asılama ıle kımaysal gebelıgım,,doğal yoldan dıs gebelıgım ve ocak ayında tup bebek ıle mol gebelıgım oldu ve kurtaj oldum .. 4senedır ugrasıyoruz bılınen bır sebep yok yanı su sorun var sundan olmuyor dıyecegım ..
ama ne yapalım yılmadan dua ıle denıyoruz, bazen hersey mukemmel olsada olmuyor..
bence bır ıkı doktora daha gorunun laparoskopı ıcın,
bırde kromozom, phtılasma testlerınızı yaptırın,
esınız mutlaka vermıstır ama sperm testı versın baktırsın, hatta sperm dna testıne baktırsın..
ınsallah bır gun bızde dualarımızı yaşayacagız, ınanıyorum :KK200:

merhaba ,
sızı en ıyı bız anlarız .. bu yasadıklarınızı ve belkı daha fazlasını bır cogumuz yasıyoruz ..ama işte ımtıhan dunyasıı ..
benım asılama ıle kımaysal gebelıgım,,doğal yoldan dıs gebelıgım ve ocak ayında tup bebek ıle mol gebelıgım oldu ve kurtaj oldum .. 4senedır ugrasıyoruz bılınen bır sebep yok yanı su sorun var sundan olmuyor dıyecegım ..
ama ne yapalım yılmadan dua ıle denıyoruz, bazen hersey mukemmel olsada olmuyor..
bence bır ıkı doktora daha gorunun laparoskopı ıcın,
bırde kromozom, phtılasma testlerınızı yaptırın,
esınız mutlaka vermıstır ama sperm testı versın baktırsın, hatta sperm dna testıne baktırsın..
ınsallah bır gun bızde dualarımızı yaşayacagız, ınanıyorum :KK200:
psikolojim kaldırmıyor tedavi olmayı dilimle söylesemde yüreğimde hissedip kabullenemiyorum. :KK43:
çok özeniyorum hiç bunlarla uğraşmadan çatır çatır gebe kalanlara. bi doğurayım 2 tane daha yapacam sonra :KK70:
Alayını ben doğuracağım and içtim :KK70:

psikolojim kaldırmıyor tedavi olmayı dilimle söylesemde yüreğimde hissedip kabullenemiyorum. :KK43:
çok özeniyorum hiç bunlarla uğraşmadan çatır çatır gebe kalanlara. bi doğurayım 2 tane daha yapacam sonra :KK70:
Alayını ben doğuracağım and içtim :KK70:
hiç öyle düşünme bende derdım tup bebek nasıl olyo ya o ıgnelerı nasıl yapıyorlar ne dedıysem hepsını yaşadım..
kürtajdan kokarkarım onuda ocakta yaşadım artık çok dikat edıyorum konuştuklarıma ve saglıkla,hayırla versın Allahım dıye dua edıyorum .. beterınden korusun ..

evet hiç dusunmeden peşpeşe doguranlar var valla, hatta hamıle oldugunu anlamayanlar oda bi şans işte ,
hayat ımtıhan dunyası ne yapacaksın :)
geldık gıdıyoruz

Konu sahibi cevat bayraktar diye bi doktor var aratin nosunu bulursunuz wpdan rahim filminizi atin bide o yorumlasin iciniz rahatlar en azindan
Tuplerde sorun yoksa bi sure daha dogal deneyebilirsiniz kendinizi hemen tup bebege odaklamayin
Tuplerde sorun varsa kucuk bi islemle halledilir en azindan sorun ortadan kalkmis olur
Dogal yoldan gebe kalicam diye olumlamalar yapin hep
İnşallah Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin tez zamanda 🤲

Konu sahibi cevat bayraktar diye bi doktor var aratin nosunu bulursunuz wpdan rahim filminizi atin bide o yorumlasin iciniz rahatlar en azindan
Tuplerde sorun yoksa bi sure daha dogal deneyebilirsiniz kendinizi hemen tup bebege odaklamayin
Tuplerde sorun varsa kucuk bi islemle halledilir en azindan sorun ortadan kalkmis olur
Dogal yoldan gebe kalicam diye olumlamalar yapin hep
İnşallah Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin tez zamanda 🤲
hep evrene ben doğal yolla kalacağım bence, evet evet hiç gerek kalmayacak diye sinyal gönderiyorum :KK70: bir umut dünyası ben çok umutluyum ama üzülüyorum da hafiften. en azından 2 ay sonra laparoskopi yaptırırım bakalım neler bekliyor beni.
tüp bebek tedavisi gözümde büyüyor tutmazsa hele psikolojimi toparlayamam bi süre. :)

hep evrene ben doğal yolla kalacağım bence, evet evet hiç gerek kalmayacak diye sinyal gönderiyorum :KK70: bir umut dünyası ben çok umutluyum ama üzülüyorum da hafiften. en azından 2 ay sonra laparoskopi yaptırırım bakalım neler bekliyor beni.
tüp bebek tedavisi gözümde büyüyor tutmazsa hele psikolojimi toparlayamam bi süre. :)
Dedigim doktora yazin mutlaka 😇

Oo aradin mi 😅 ben msj atmistim hocam kusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama atsam bakar misiniz bla bla bi suru kibar cumle yazmistim
Aceleci ya 😬
ben önce nette numara buldum asistanı açar heralde diye bekledim sonra kendi açtı :KK70: dedim hsg fiyatı nedir hemen konuya giremedim :KK70: konuştu anlattı bende dedim aslında ben çekildim ama emin olamıyorum iki doktor farklı söylüyor bende yeniden çekilsem mi diye düşünüyorum dedim siz bana atın bakayım değerlendirir ona göre çekil yada çekilme derim dedi :KK70: aaaaa ya çok teşekkkür ederrrimmm dedim :KK70:

kızlar selam 1,5 yıldır gebe kalamadım. bütün tetkikleri yaptırdım nerdeyse hep normal çıktı eşimin semen testleri de çok güzel çıktı tek hsg çektirmemiştim.
nisan ayında hsg çektirdim devlet doktoru sol tüp kapalı gibi ama sağ tüp serbest gebe kalırsın dedi. o ay hiç birleşme olmadı eşim hataya göreve gittiği için.
ben tabi kurtluyum gittim özelde tüp bebek doktoruna, hsg filmime baktı tüplerinde yapışıklık görüyorum dedi geçen hafta amh testi verdim 3.8 çıktı. tiroid hormonum normal süt hormonum normal hepsi güzel çıktı sonuçlarımın. bu ay yumurtlama çatlama nasıl ona bakıcaz, kalamazsan laparoskopi yapılır tüplerinize bakılır dedi.
ya ne yapcam bilmiyorum. var mı böyle durumlar olup hsg den sonra gebe kalan. çok daralıyorum bu hastane işlerinden artık. o işlemi izledim internetten gözüm korkuyor ameliyat yani. devlet doktoruna mı inanmalıyım özel doktora mı şaşırdım. :KK43: :KK43:
burnum sızlıyor her ay olmadıkça. tüp bebek tedavisine cesaretim yok aklım çekiliyor o raddeye gelirsem diye. :KK43: :KK43:
Canım merhaba sana sürecimden bahsetmek istedim. Normal bir kadın doğum uzmanına gittim bende özelden. 1 sene normal deyip müdahale yapmıyorlar zaten. 2. Senede olmadi eşimin morfolojik testi %5 benim rahim filmimde bi sıkıntı çıkmadı tüpler acıkmış üstten biraz basiklik var kalp seklinde ama bi sorun olmaz dedi. Tüp bebekten önce aşılama önerdi ama biz bi sorun gözükmedigi için biraz beklemek istedik. 6 ay sonra kendiliğinden gebelik oldu. Ama 6. Haftasında kalbi durdu. İlk dusukler normal dendi. 2. Hamileliği bekledik. Oda 10. Haftada kalbi durdu bu sefer doktor degistirdm riskli gebelikte ilgili uzman bir doktora gittim. Oda bizi genetige yolladı kromozom ve kanda pihtilasma bunu dışarıda kendin de yaptirabilirsin. Ama senin önceliğin gebe kalmak şu aşamada bi faydasi olmaz ama gebe kalır kalmaz yaptirmani öneririm. Bende pihtilasma cikti anne kanından beslenemedigi için olabilir dedi doktor. Birde tsh degeri tiroid yani gebelik öncesi normal değerlerde olsa bile bazı insanlarda gebelik sonrası yükseliş gösteriyor 2.5 altı olmalı Buda düşük sebeplerinden yükselmesi ona göre ilaç kullanman gerekiyor. Biz şu an beklemedeyiz. Yalnız bütün sonuçlar normal ise neden önce tüp bebek olması gereken aşılama. Biz o yola girecektik ama kanda pihtilasma olduğunu öğrenince iyiki beklemişiz dedim çünkü aynı sorunlar yine yaşanacaktı. Hem maddi hem manevi yıpranma olacaktı. Bu ayki kontrolümde bu ay yumurtlamadigimi gördük ve çok şaşırdım ilk defa böyle bisi oldu şimdi yumurta kalitesini arttırmak için takviye edici birsey kullanıyorum. Sanırım erkekler için olanida var böyle birsey de kullanabilirsiniz eşinizle birlikte şu surecte

ben önce nette numara buldum asistanı açar heralde diye bekledim sonra kendi açtı :KK70: dedim hsg fiyatı nedir hemen konuya giremedim :KK70: konuştu anlattı bende dedim aslında ben çekildim ama emin olamıyorum iki doktor farklı söylüyor bende yeniden çekilsem mi diye düşünüyorum dedim siz bana atın bakayım değerlendirir ona göre çekil yada çekilme derim dedi :KK70: aaaaa ya çok teşekkkür ederrrimmm dedim :KK70:
Hadi hayirli haberler inşallah 🤲😇

X