1 senede 5 bebeğimi kaybettim.Üçünü öncesinde ikisini doğar doğmaz=( Nasıl dayanılır?

merhaba canım yazının hepsini okuyacak güç bulamadım yarısında çok kötü oldum sonunu okudum ama bu kadarı bile yetti Allahım büyüktür. inşallah tüm bunların mükafatını alacaksın . hep hayırlısı için dua ederiz inşallah hayırlı evlat sahibi olacaksın sende . ben de ilk bebeğimi düşürdüm. çok üzülmüştüm bunlar da kendiliğinden ikiz oldu tabi ki sana üzülme diyemem ben de üzüldüm ama sonra insan kendini teselli ediyor Allah birini aldı inşallah iki tane verecek diyorum. arkadaşım inşallah senin de acın bir an önce diner

allah sabır versin.ben de 20 haftalık bebeğimi kaybettim.inancımı sorguladım,ölmek istedim,hiçbişey olmamış gibi davrandım,gizli gizli ağladım,herkesin içinde ağladım..... ama hiç isyan etmedim neden ben demedim.çünkü hiçbişey geri getirmiyo.hamile kalabiliyo olmak bile bi mucize aslında.çok zor gerçekten yaşamayan anlamaz.allah eşinize de size de sabır versin.en hayırlı zamanda sağlıklı bebekler versin inşallah.allah isteyen herkese versin

merhaba canım yazının hepsini okuyacak güç bulamadım yarısında çok kötü oldum sonunu okudum ama bu kadarı bile yetti Allahım büyüktür. inşallah tüm bunların mükafatını alacaksın . hep hayırlısı için dua ederiz inşallah hayırlı evlat sahibi olacaksın sende . ben de ilk bebeğimi düşürdüm. çok üzülmüştüm bunlar da kendiliğinden ikiz oldu tabi ki sana üzülme diyemem ben de üzüldüm ama sonra insan kendini teselli ediyor Allah birini aldı inşallah iki tane verecek diyorum. arkadaşım inşallah senin de acın bir an önce diner

Merhaba canım inşaalah sana da geçmiş olsun.Rabbim ikizlerine uzun ömürler versin.a.s.

canımm arkadaşım... ne desem hangi kelimeleri kullansam inan bilemiyorumm.. boğazımda düğüm düğüm hepsii.. o kadar hafta o kadar çok şey paylaştıkki..
rabbiim sabır versin.. dayanma gücü versinn.. ama sen zaten her şeyin farkındassın.. metanetin sabrınla sınavını rabbimin yardımıyla atlatıcaksın cnm...
ama inşallah en kısa zamanda bize yine o mutlu güzel haberi vericeksin.. inşallah yavrularının kardeşlerini kucaklıcaksın hayırlısıyla.. sözün bittiği kelimelerin tükandiği an bu olsa gerekk.. inan çok zorlanıyorum yazmakta bile... en kısa zamanda allahım yüzünü güldürsün inş. canımm... dularım seninle...

allah sabır versin.ben de 20 haftalık bebeğimi kaybettim.inancımı sorguladım,ölmek istedim,hiçbişey olmamış gibi davrandım,gizli gizli ağladım,herkesin içinde ağladım..... ama hiç isyan etmedim neden ben demedim.çünkü hiçbişey geri getirmiyo.hamile kalabiliyo olmak bile bi mucize aslında.çok zor gerçekten yaşamayan anlamaz.allah eşinize de size de sabır versin.en hayırlı zamanda sağlıklı bebekler versin inşallah.allah isteyen herkese versin

Amin canım inşaallah teşekkür ederim.a.s.

canımm arkadaşım... ne desem hangi kelimeleri kullansam inan bilemiyorumm.. boğazımda düğüm düğüm hepsii.. o kadar hafta o kadar çok şey paylaştıkki..
rabbiim sabır versin.. dayanma gücü versinn.. ama sen zaten her şeyin farkındassın.. metanetin sabrınla sınavını rabbimin yardımıyla atlatıcaksın cnm...
ama inşallah en kısa zamanda bize yine o mutlu güzel haberi vericeksin.. inşallah yavrularının kardeşlerini kucaklıcaksın hayırlısıyla.. sözün bittiği kelimelerin tükandiği an bu olsa gerekk.. inan çok zorlanıyorum yazmakta bile... en kısa zamanda allahım yüzünü güldürsün inş. canımm... dularım seninle...

Amin inşaallah canım çok sağol.Evet çok şey paylaştık ama artık paylaşacak birşeyim kalmadı.Topiğinizden çıktım,çıkmak zorundaydım.bi süre böyle devam etsin bakalım.Zor bi dönemden geçiyoruz ama atlatacağız inş.Güzel haberlerle aranıza dönerim yine inşa.s.

canım başınsaolsun .allahım dayanma gücü versin.yazını gözyaşlarıyla okudum çok zor .diycek kelime bile bulamıyorum allahım enkısa zamanda meleklerinin kardeşlerini yollar inşallah.

canım başınsaolsun .allahım dayanma gücü versin.yazını gözyaşlarıyla okudum çok zor .diycek kelime bile bulamıyorum allahım enkısa zamanda meleklerinin kardeşlerini yollar inşallah.

Teşekkür ederim canım amin inşaallah...a.s.

canımmm kelimelerin bittiği yerdeyim çok üzüldüm Rabbim sana sabırların en büyüğünü versin..kaybettiklerimiz için tek tesellimiz onlar için hayırlısının böyle olduğunu düşünmek..sen sabrının mükafatını en kısa zamanda alıcaksın inşallah.meleklerin sana kardeşlerini tez zamanda göndersin ve sağ salim kucağına almak nasip olsun inşallah:teselli:

Şeymacım rabbim sabır versin...ne denebilirki? Allah sevdiği kulunu zor şeylerle imtihan edermiş. bununda en zoru evlat olsa gerek. tevekkülüne, sabrına hayran kaldım. bence bunun mükafatını en kısa zamanda kat kat alacaksın. cennet kapısında hepsi seni bekleyecek, babaları ve sen olmadan o kapıdan girmeyecekler...daha bişey yazamıyorum. boğazım düğüm düğüm oldu....

canımmm kelimelerin bittiği yerdeyim çok üzüldüm Rabbim sana sabırların en büyüğünü versin..kaybettiklerimiz için tek tesellimiz onlar için hayırlısının böyle olduğunu düşünmek..sen sabrının mükafatını en kısa zamanda alıcaksın inşallah.meleklerin sana kardeşlerini tez zamanda göndersin ve sağ salim kucağına almak nasip olsun inşallah:teselli:
Amin cnm inşaallah.Teselliden ziyade gerçekleri fark edip onlara teslim olmak benim için en güzeli.Allah razı olsun...a.s.

Şeymacım rabbim sabır versin...ne denebilirki? Allah sevdiği kulunu zor şeylerle imtihan edermiş. bununda en zoru evlat olsa gerek. tevekkülüne, sabrına hayran kaldım. bence bunun mükafatını en kısa zamanda kat kat alacaksın. cennet kapısında hepsi seni bekleyecek, babaları ve sen olmadan o kapıdan girmeyecekler...daha bişey yazamıyorum. boğazım düğüm düğüm oldu....
Amin inşaallah.Tevekkülden başka yapabileceğimiz birşey var mı ki?:1no2:
" cennet kapısında hepsi seni bekleyecek, babaları ve sen olmadan o kapıdan girmeyecekler" dedin ya.Böyle denildiği zaman bizi de bir an önce alsa da beklemeseler diyesim geliyor.Ama nerde olduklarını biliyorum ya içim rahat,yanımda olmasalarda a.s.

allah dayanma gücü versin arkadaşım diyecek başka bişey bulamıyorum sözün bittiği yer:KK43:((

bogazıma kocaman bıseyler tıkandı ınan
ellerım buz kestı okurken ben bu acıyı tanıyorum bıryerden dedım
2 bebegımıde ben kaybettım ama senınkının yanında lafı olmaz dusuktu benımkıler yınede herkes acısını bılıyor
Bazen tesellıler bıle yakabılıyor ınsanın canın
canım senı Yuce rabbım tesellı etsın yurekten dılıyorum
yavrularımız cennet cocukları olsun ınsallah
Allah a emanet

Şeyma sana hayran kalmamak elde değil ne kadar güçlü metanetli ve tevekkel olduğunu görünce saygı duydum sana. Ben de iki bebeklerimi 21 haftalıkken enfeksiyon nedeni ile kese açılması sonucu kaybettim. Birbuçuk yıl kadar önce de 16 haftalık bebeğimi amniyosentez sonrası enfeksiyon ve kese açılması ile kaybetmiştim. Ama bu son acı ikizlerin acısı hayata küstürdü beni neden mi? Çünkü ilk kayıptan sonra umudum vardı ikizlere gebe kalınca havalara uçmuştum. Ama onlara kavuşmak da nasip olmadı. Geriye koskoca bir acı ve boşluktan başka hiçbirşey kalmadı. Binde bir olan şeyler iki kez üstüste benim ve masumlarımın başına geldi. Artık bebeklerim ölmesin diye gebe kalmaktan da vazgeçtim. Bir tek şey var beni umutlandıran o da cennette meleklerime kavuşmak. Bu dünya zehir oldu çünkü bana...senağlamasenağlamasenağlama

bogazıma kocaman bıseyler tıkandı ınan
ellerım buz kestı okurken ben bu acıyı tanıyorum bıryerden dedım
2 bebegımıde ben kaybettım ama senınkının yanında lafı olmaz dusuktu benımkıler yınede herkes acısını bılıyor
Bazen tesellıler bıle yakabılıyor ınsanın canın
canım senı Yuce rabbım tesellı etsın yurekten dılıyorum
yavrularımız cennet cocukları olsun ınsallah
Allah a emanet

Geçmiş olsun canım benim.Acılar bizim için var.Sen yaşamazsan ben yaşamazsam kim yaşayacak bunları.Cennete ya da cehenneme nasıl gideriz?Sınav olmalıyız ki iyi veya kötü sonuç alalım.Bizim de sınavımız evlat acısıymış.rabbim daha kötülerini yaşatmasın.Şimdiye kadar bekledik ya bebeklerimizi,onlara kavuşana kadar yine bekleriz öyle değil mi?Kavuşmak içinde sınavı kazanmak gerek.Bırak teselli olmayalım gerçekleri görüp bilelim yeter.
Amin inşaallah Rabbim'e emanetsin a.s.

Şeyma sana hayran kalmamak elde değil ne kadar güçlü metanetli ve tevekkel olduğunu görünce saygı duydum sana. Ben de iki bebeklerimi 21 haftalıkken enfeksiyon nedeni ile kese açılması sonucu kaybettim. Birbuçuk yıl kadar önce de 16 haftalık bebeğimi amniyosentez sonrası enfeksiyon ve kese açılması ile kaybetmiştim. Ama bu son acı ikizlerin acısı hayata küstürdü beni neden mi? Çünkü ilk kayıptan sonra umudum vardı ikizlere gebe kalınca havalara uçmuştum. Ama onlara kavuşmak da nasip olmadı. Geriye koskoca bir acı ve boşluktan başka hiçbirşey kalmadı. Binde bir olan şeyler iki kez üstüste benim ve masumlarımın başına geldi. Artık bebeklerim ölmesin diye gebe kalmaktan da vazgeçtim. Bir tek şey var beni umutlandıran o da cennette meleklerime kavuşmak. Bu dünya zehir oldu çünkü bana...senağlamasenağlamasenağlama

Estağfirullah canım benim.Yapmamız gereken bu.Sana da geçmiş olsun ve başın saolsun :çok üzgünüm: Ama çok ümitsiz gördüm seni.Bebeklerim ölmesin diye gebe kalmaktan vazgeçtim demişsin ya olur mu öyle bi'tanem?Nasıl düşünürsün böyle.Benim tevekkülüme hayran kalıp saygı duyuyorsan neden aynısı sende yapmıyorsun?Biliyorum yaşadığımız acılar çok büyük.Ama diyoruz ya sınav.Laf olsun diye değil gerçek bu söylenenler...Bebeklerin ölünce onlardan tamamen koptun mu sanıyorsun ki bi daha aynısı başına gelirse diye korkuyorsun.Doğumdan sonra hiç bi araştırma yapmadım ben bilgilerim öncesine ait.Liseye üni.ye....İlahiyatçı olmam belki de kolaylaştırıyor atlatmamı...
Birbirmize destek olmak için yazıyoruz buraya öyle değil mi?Mesaj gönderdim sana mail adresim yazılı istersen eklersin oradan da görüşürüz.Ama yanlış düşünüyorsun be güzelim.İsyana girmiş gibisin.Rabbim korusun isyan etmekten.Hesap soramayız elbette.
Bak ben şu an bile dua etmeye çekiniyorum.Sanki Allah'tan gelene razı olmuyormuşum gibime geliyor.Rabbim senden gelene razı değilim şöyle şöyle olsun der gibi...Benim düşüncem böyle oluyor bazen.Ama o zamanda diyorum ki Rabbim vermek olmsaydı istemek de olmazdı diyor.Bizlere dua etme şansı verdiği için bile şanslıyız.Ya edemiyor olsaydık...Ya diyemeseydik Rabbim hayırlı bir zamanda bebeklerimizin ebeveynlerini de al yanına diye,onlar orda beklemesin bizde daha fazla özlemeyip kavuşalım diye...
Dünya zehir oldu kelimesini de çıkar lugatından lütfen :kızgın: Bu dünya neydi ki ne oldu?
Kendine gel olur mu sonra görüşelim yine.Birbirimize destek olup bu zorlu sınavı kazanırız belki ne dersin?a.s.

şeymacım ben isyan etmiyorum sadece bundan sonra gebe kalabilsem de bunun olumlu sonuçlanması kesin değil ki üç canımı koydum mezara birini daha koymak istemiyorum kendim üzülmemyeyim diye değil biriciğimin canı gitmesin diye.
bana bu dersi bu düşünceyi veren de yüce rabbim ben de bu şekilde atlatacağım bu sınavı
bir de birşey sormak istiyorum arkadaşım kaybettiğin bebeklerin için okuduğun bir dua var mı? onlara yapabileceğimiz annelik bu olacak artık.

X