🧮📖1. Sınıf anneleri 🖇️2023-2024📎📚

Kızlar çocuklarınızın hızlanması için neler yapıyorsunuz oglum okumayı ilk grupta ogrenenlerden ancak hizlanamiyor okuma yarışmasında sinifinda Bir sayfayı 1 dk 40 saniyede bitirenler var benim ki 4 dakikada bitiriyor ogretmen 5 kere okusun diyor ben 7 kere okutuyorum kitap okumada da kavga kıyamet koparıyor 1 dk 40 saniyeyi duyunca biz baya gerideyiz diye dusundum

Kızlar çocuklarınızın hızlanması için neler yapıyorsunuz oglum okumayı ilk grupta ogrenenlerden ancak hizlanamiyor okuma yarışmasında sinifinda Bir sayfayı 1 dk 40 saniyede bitirenler var benim ki 4 dakikada bitiriyor ogretmen 5 kere okusun diyor ben 7 kere okutuyorum kitap okumada da kavga kıyamet koparıyor 1 dk 40 saniyeyi duyunca biz baya gerideyiz diye dusundum
Benim kızımda ilk öğrenenlerden okuması orta seviyede diyeyim. Çok fazla okumak istemiyor bende sıkmak istemiyorum yoksa kitaptan soğuyacak. Gün gün artırmaya çalışıyorum okumasını bazen hiç okumadığı gün oluyor.
Çokta bunaltmamak lazım iyide istekleri gidiyor ama okumaları da lazım, Allah yardımcımı olsun

Dakika da en az 30 kelime diye biliyorum sayfa olarak baz almayın

Bizim öğretmenimiz dakikada 70 okusunlar diyor
Çıtayı çok yüksek tutuyor bizimki 🤦🏻‍♀️
Her öğretmenin kıstası farklı işte benim oğlum 50 okurken öğretmeni begenmiyordu

Kızın öğretmeni en az 30 diyordu yeni gelen öğretmenle anladikki sınıfın durumu içler acisiymis

Benim kızımda ilk öğrenenlerden okuması orta seviyede diyeyim. Çok fazla okumak istemiyor bende sıkmak istemiyorum yoksa kitaptan soğuyacak. Gün gün artırmaya çalışıyorum okumasını bazen hiç okumadığı gün oluyor.
Çokta bunaltmamak lazım iyide istekleri gidiyor ama okumaları da lazım, Allah yardımcımı olsun
Aynen oğlumda hiç okumak istemiyor nefret ediyor çocuk kitap okumaktan

7kere okutmak ceza gibi gelmiyor mu ? Bizim öğretmenimiz bir hikayeyi yarıya bölüp veriyor bazen haftasonu iki defa okusunlar diyor da istemediklerini fark edince bıraktırıyorum aynı hikayeyi 2-3—7 defa okuyacağına farklı hikaye okutun 2 tane

Aynen oğlumda hiç okumak istemiyor nefret ediyor çocuk kitap okumaktan
Okuduklarını anlamiyorlar ya heceledikleri için..ben okuyup anlamadığı hikayeyi bak şimdi birde benden dinle diyip kendim de okuyorum yüksek sesle

Anne ne hızlı okudun diyor..ben küçükken çok kitap okudum ondan hızlı okuyorum sende yapabilirsin diyorum

Bu sefer heves ediyor okumaya ..sizden de yüksek sesle okuduğunu duyarsa belki heveslenir inşallah

Merhaba. Ya bizde dersler çok karışık ilerliyor benim bile kafam karışıyor. Nasıl bir müfredat var çözemedim. Mesela bir ara matematiklerde problemlere geçmiştik. Tekrar toplama çıkarmaya döndü öğretmen. Bu hafta çıkarma yapmaya başladılar problem yok. Ya da Türkçe de konular çok hızlı gidiyor. Aynı günde bir ya da iki konu geçiyor, ertesi gün yeni konu. Neden böyle hızlılar anlamıyorum. Her hafta kitap okuma sınavı yapacakmış öğretmen ilk kitabın sınavı dün oldu

Merhaba. Ya bizde dersler çok karışık ilerliyor benim bile kafam karışıyor. Nasıl bir müfredat var çözemedim. Mesela bir ara matematiklerde problemlere geçmiştik. Tekrar toplama çıkarmaya döndü öğretmen. Bu hafta çıkarma yapmaya başladılar problem yok. Ya da Türkçe de konular çok hızlı gidiyor. Aynı günde bir ya da iki konu geçiyor, ertesi gün yeni konu. Neden böyle hızlılar anlamıyorum. Her hafta kitap okuma sınavı yapacakmış öğretmen ilk kitabın sınavı dün oldu
Matematik de bizim ogretmenxe bu şekilde ilerliyor ..sinif ortalaması daha hızlı okuyamıyor. Hızlı okumadığı için anlamıyor haliyle okuduğunu anlamadığından problemde zorlanıyorlar o_O

X