1.sinif okuma

özel okula mı gidiyor devlet mı? çok saçma bir sistem neden bunu yapıyorlar küçücük çocuklara?benim kızım da bu sene başlayacak ilkokula ama böyle bir sistem varsa ben uymayı düşünmüyorum

Herkese iyi aksamlar kafama takılan bi konu hakkında cocugu 1 e giden anneler den fikir almak istiyorum çocuğunuz 1 dk da kaç kelime okuyor? Benim ki dk tutmadığım zaman çok çok iyi ama dk tuttum mu heycan yapiyor. Ogretmen de dk tuttuğu zaman telaş ediyor. Bu hızlı okuma çok önemli mi , ben okuduğunu anlamasına daha çok önem veriyorum yanlış mı düşünüyorum
Siz yazınca hatırladım ,Neredeyse 40 yaşındayım hala ilk okuldaki o hızlı okuma yarışında sonlarda olduğumun sıkıntısını hatırlarım.. hala aynı sistemimi uyguluyorlar ?? Bu arada Hala yavaş okuyan bir insanım.. sınavlarda hep zaman sıkıntım oldu ama Anadolu lisesini dereceyle kazandım , mühendislik okudum, KPSS’ye girdim 90 küsür puan aldım..bugüne kadar girdiğim tüm sınav, mülakatları kazandım.. kendi çapımda başarılı olduğumu düşünüyorum .. Yavaş okumak bir eksiklik değil , emin olun okul hayatını etkilemez 🍀👍.. içiniz rahat olsun ..

Siz yazınca hatırladım ,Neredeyse 40 yaşındayım hala ilk okuldaki o hızlı okuma yarışında sonlarda olduğumun sıkıntısını hatırlarım.. hala aynı sistemimi uyguluyorlar ?? Bu arada Hala yavaş okuyan bir insanım.. sınavlarda hep zaman sıkıntım oldu ama Anadolu lisesini dereceyle kazandım , mühendislik okudum, KPSS’ye girdim 90 küsür puan aldım..bugüne kadar girdiğim tüm sınav, mülakatları kazandım.. kendi çapımda başarılı olduğumu düşünüyorum .. Yavaş okumak bir eksiklik değil , emin olun okul hayatını etkilemez 🍀👍.. içiniz rahat olsun ..
Tebrik ederim gerçekten pravoo

Ben okumayı arkadaşlarıma göre geç öğrendim ama okumayı çok severdim hala da severim. Girdiğim sınavlarda en erken ben bitiririm. Bi paragrafı göz gezdirerek okuyup anlarım ama bunların hiçbiri birileri benim hızımı ölçtüğü için olmadı aksine sevdiğim için kendi kendine gelişti. Önemli olan okuma becerisinin sevilmesi.

X