1 varmis 1 yokmus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hanımefendi bu yazdığınız şeylerin hiçbirini ben yazmadım.Yok isim yok evlatlık falan filan.Dönün kim yazmış bakın.

Siz yazmamissiniz ama yazan arkadsi savunmak icin beni alintilayip siz de ispatlayin demissiniz? Demek ki siz o arkadasin evlatlik edinmeye karsilar sozune ktiliyorsunuz. Katlmiyorsaniz niye beni alintilayip tartismaya giriyorsunuz?

Ben sırf evlenmiş olmak için evlenmiş ve sırf çocuğu olsun diye çocuk yapmış, ailesinin de kendisinin de psikolojisi pek normal olmayan, sürekli mutsuz ve kendine acımış bir annenin evladıyım. Hayatımın büyük bir kısmı mutsuz ve huzursuz geçti, anorexia'dan manik depresyona bir sürü psikolojik sorun yaşadım. Terapilerimde en çok duyduğum şey anne ile ilgili geçişe dayanan ciddi sorunlarımın olduğuydu. Ne zaman ki annemden uzaklaştım kendime güvenim ve mutluluğum arttı. Erkek kardeşim, berbat bir insan oldu, tehlikeli, takıntılı şiddet eğilimleri olan bir adam çıktı ortaya. Anneme sorsanız bize saçını süpürge etti, kendini feda etti, gece 3'te kalkıp bize kek yaptı falan filan...

Ben ise keşke hiç dünyaya gelmeseydim dedim hayatımın büyük bir kısmında, hatta hala hiç var olmamayı tercih ederim.
Yaşadığınız her kadın için travmatik bir deneyim, çocuğu istemeseniz de bir süre bu olayın etkisini hafifte olsa hissetmeniz normal, paylaşmak istemeniz de. Ama kendinizi suçlamak gibi eğilimleriniz olmasın, olursa da beni ve benim gibi annesinin sorunları yüzünden hayatı mahvolmuş, çocukluğunu, ergenliğini yaşayamamış, sonunda yalnız yaşamaya mahkum olmuş insanları düşünün.

Bilinçli bir kadın olarak hem kendinize hem de ona haksızlık yapmak istememişsiniz ve zaten bu hayat sizin hayatınız, başkalarının çocuğunun olmaması da sizin suçunuz değil. Kimine göre kürtaj katliam olabilir ama bazen ileride mahvolacak bir hayatı başından azad etmektir.

yorumunuz icin tesekkur ederim, sizin yasadiklariniz icin cok uzuldum. ilerde bir gun aile kurup anne olmak isterseniz nasil bir anne olmayacaginizi biliyorsunuz en azindan. Hayat size guzellikler getirsin.

Siz yazmamissiniz ama yazan arkadsi savunmak icin beni alintilayip siz de ispatlayin demissiniz? Demek ki siz o arkadasin evlatlik edinmeye karsilar sozune ktiliyorsunuz. Katlmiyorsaniz niye beni alintilayip tartismaya giriyorsunuz?

Çünkü bir başkasını suçladığınız şeyi siz de yapıyorsunuz.Bu ona katılmamı gerektirmiyor.

hızını alamamış bence:))

Birgaripinsan Birgaripinsan şu isimler konusuna bende takıldım gereksiz bir itham olmuş..

konu sahibesi sizede geçmiş olsun.. daha dikkatli korunun..

Hayir acikladim sebebini. :) bi fikri savunuyosan tartismaya o taraftan katilirsin. Hem o sozu diyeni savunup hemde ben demedim ki diyerek aradan siyrilamazsin. ( STHENODANAN bahsediyorum senden degil) Ay neyse ya olan olmus zaten. Benim derdim neyse. :)

Çünkü bir başkasını suçladığınız şeyi siz de yapıyorsunuz.Bu ona katılmamı gerektirmiyor.

Bana gore orda alinti yapmaniz ve siz ispatlayin madem demeniz o fikri saundugunuz anlamina gelir. Ha yok savunmuyorum diyosaniz konu kapanmistir. Beyninizi acip ispat edemeyecegime gore soylediginizi kabul etmek zorundayim. :) iyi aksamlar

B Ballarisi merhaba. Yorumları okumadım, çünkü mesajınızda yazdığı gibi tepkiler çoğunluktadır.
Benim bakış açım farklı. Siz ne istediğini ve istemediğini bilen bir insanmışsınız ve ona göre hareket etmişsiniz.
Elbette keşkeler yazılabilir, keşke olmasaydı, keşke bunları yaşamanıza gerek kalmasaydı, keşke doğum kontrolüne çifter üçer kez dikkat etseydiniz... vs.

En azından kendinizi biliyormuşsunuz ve ona göre davranmışsınız.

Yine bir keşke, keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa. Çocuk rızkıyla gelip diyerek 3. çocuğu doğurmasalar mesela maddi sınırda yaşayanlar, keşke çocuk olunca kocam/evliliğim düzelir demese kadınlar. (bunun da bitmez örnekleri)

Herkesin gönlüne göre olsun.

B Ballarisi merhaba. Yorumları okumadım, çünkü mesajınızda yazdığı gibi tepkiler çoğunluktadır.
Benim bakış açım farklı. Siz ne istediğini ve istemediğini bilen bir insanmışsınız ve ona göre hareket etmişsiniz.
Elbette keşkeler yazılabilir, keşke olmasaydı, keşke bunları yaşamanıza gerek kalmasaydı, keşke doğum kontrolüne çifter üçer kez dikkat etseydiniz... vs.

En azından kendinizi biliyormuşsunuz ve ona göre davranmışsınız.

Yine bir keşke, keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa. Çocuk rızkıyla gelip diyerek 3. çocuğu doğurmasalar mesela maddi sınırda yaşayanlar, keşke çocuk olunca kocam/evliliğim düzelir demese kadınlar. (bunun da bitmez örnekleri)

Herkesin gönlüne göre olsun.
tesekkur ederim, aynen herkesin gonlune gore olsun.

etiketinde kürtaj yazan "romanimi" okumak icin ne ilginizi cekti acaba?
etikete değil başlığa baktım.
sığ biri değilim, herkese her tercihe saygılıyım.
fakat öldürmek..
kalp atışını duyduğunuzu siz yazmışsınız.

Çok mu zordu anne olmamak icin tüpleri bağlatmak tabi ki anne olmak zorunda değilsiniz. Ah bilinçsizlik insanı katil eder..

etikete değil başlığa baktım.
sığ biri değilim, herkese her tercihe saygılıyım.
fakat öldürmek..
kalp atışını duyduğunuzu siz yazmışsınız.

Çok mu zordu anne olmamak icin tüpleri bağlatmak tabi ki anne olmak zorunda değilsiniz. Ah bilinçsizlik insanı katil eder..
saygili oldugunuzda katil diye niteliyorsaniz saygisizlik yapmak istediginizde neler derdiniz acaba.
kalp atislarini duymadim, goruntunun pit pit yanip sonmesini anlattim ve bunun bana bir duygu, anlam ifade etmediginide soyledim.
Devlet kollarini acmis gel Ballarisi yasin tutmuyor, cocugun yok yasal olarak mumkun degil ama biz baglariz tuplerini dertlenme demedi.
Bende sig, saf ve salak biri oldugum icin bu basima geleni gule oynaya yaptim.
bilincsizlik insani katil edebilir, bakalim cok bilmislik insani ne edecek?

saygili oldugunuzda katil diye niteliyorsaniz saygisizlik yapmak istediginizde neler derdiniz acaba.
kalp atislarini duymadim, goruntunun pit pit yanip sonmesini anlattim ve bunun bana bir duygu, anlam ifade etmediginide soyledim.
Devlet kollarini acmis gel Ballarisi yasin tutmuyor, cocugun yok yasal olarak mumkun degil ama biz baglariz tuplerini dertlenme demedi.
Bende sig, saf ve salak biri oldugum icin bu basima geleni gule oynaya yaptim.
bilincsizlik insani katil edebilir, bakalim cok bilmislik insani ne edecek?
eleştiriye açık değilseniz konu da açmayın.

meteryalist bir psikojiyi dugusal insanlar anlamaz yanlış yere konu açmışsınız
ve son günlerde çok fazla kürtaj konusu açılmadımı seçilmiş algımı yada algımı oluşturulmaya çalışıyor
kadın kendi bedeni için kimseden onay almak zorunda değil buda benim fikrim seçimde sizin seçiminiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X