1 yaşındaki kızım

Videoyla içirmeyi denediniz mi? Biliyorum yanlış ama çaresiz kalınca insan mecbur kalıyor
Kızım asla izlemiyor ekranla işi yok. Birkere hiçbirşey yemediğinde denedim o yöntemi ama bakmadı bile attı telefonu. Sevmiyor bu iyi birşey ama bazen diyorum izleseydi belki onunla yerdi yemek. Çok haraketli valit kaybı geliyor herhalde ona

1.5 yaşında doğru düzgün yemeye başladı oğlum. Kilosu normal ise sağlık sorunu yoksa ben olsam çok takılmam
2700 doğdu doktorlar kilosunu normal bulmuyorlar. Zaten ona sıkılıyor canım. Yemiyor ve dolayısıyla düzgün kilo alımıda yok. Çok moralim bozuluyor ama salıcam artık

Bir de ben blw yaptım. O yüzden yemesi için hiç zorlamadım. O ne kadar yemek isterse yedi. Alışkanlık olunca da karnı acıktıkça istiyor. Şimdi 6 yaşında karnı acıkınca kulağımızı yiyecek kıvama geliyor 🤣

2700 doğdu doktorlar kilosunu normal bulmuyorlar. Zaten ona sıkılıyor canım. Yemiyor ve dolayısıyla düzgün kilo alımıda yok. Çok moralim bozuluyor ama salıcam artık
Zorla yedirdiğinizde de fayda etmiyor ki. Ancak ilerde yeme bozukluğuna yol açabiliyor.
Benimki 3200 doğdu ama kilo alımı sınırdaydı. Hiç bir zaman kilosu yüksek olmadı. Son 2 yıldır 1 kilo bile almadı mesela 🤷 çocuk boydan ilerliyor yemedi çok iyi ama almıyor
.

Zorla yedirdiğinizde de fayda etmiyor ki. Ancak ilerde yeme bozukluğuna yol açabiliyor.
Benimki 3200 doğdu ama kilo alımı sınırdaydı. Hiç bir zaman kilosu yüksek olmadı. Son 2 yıldır 1 kilo bile almadı mesela 🤷 çocuk boydan ilerliyor yemedi çok iyi ama almıyor
.
Aynen zorlamıyorum oğlum benimde 6 yaşında oda yemezdi bi dönem ama şuan dediğiniz gibi acıkınca deliriyor 😀 kızımda böyle olucak biliyorum ama dert etmeden duramıyor insan o açken ben yemek yiyemiyorum mesela. İçime dert hep. Zorlamıyorum ama yedirmek içinde epey uğraşıyorum. Oyunlarla su kaplarıyla su şişeleriyle hatta bazen krem koyuyorum bi kaba kremi ellerken o farklı dokusu olduğu için şaşırıp kaşığı unutuyor hemen o arada yediriyorum yani hep böyle.. blw denedim iki yudum ağzına attı geri kalanı olduğu gibi yere döktü attı saçına başına sürdü. Bir hafta blw denedin ama oda olmadı. Belki yediği 2 kaşık bile yetiyordur çünkü enerjisi var halsiz değil. Huysuzda değil. Artık Allah büyük inşallah birgün yediği günleri görürrüm

Emmiyorsa gece beslenmesini kesin bence. Benimki 8. ayda kendi kendine birakti. Daha dogrusu uyandiginda mama veriyordum 20-30 cc icip atiyordu agzindan. Ben de vermemeye basladim hic sikayeti olmadi. Ondan sonra gunduz istahi acildi simdi daha iyi yiyor ve kilo aliyor. 1 yasinda bir bebegin gece beslenmeye ihtiyaci yoktur. Az yiyorlar diye gece vermeye calisiyoruz ama o zaman gunduz yemiyorlar oyle kisirdonguye giriyoruz aslinda.

Emmiyorsa gece beslenmesini kesin bence. Benimki 8. ayda kendi kendine birakti. Daha dogrusu uyandiginda mama veriyordum 20-30 cc icip atiyordu agzindan. Ben de vermemeye basladim hic sikayeti olmadi. Ondan sonra gunduz istahi acildi simdi daha iyi yiyor ve kilo aliyor. 1 yasinda bir bebegin gece beslenmeye ihtiyaci yoktur. Az yiyorlar diye gece vermeye calisiyoruz ama o zaman gunduz yemiyorlar oyle kisirdonguye giriyoruz aslinda.
Yok emmiyor 8. Ayında anne sütünü bıraktı maalesef. Aynen çok haklısınız sadece yatarken mama verdim bu gecede. Gece uyandı ama mama vermedim öksürükte olmadı. Mama verince öksürükte oluyor bide ilginç yani sorucam doktora. Gündüz düzgün beslenmediği için veriyordum aslında ama haklısınız böylede kısır döngü oluyor gece biz bile kalkıp yemek yiyip uyusak gündüz birşey yemek istemeyiz.

Sizinle daha önceden de konuşmuştuk kilo alımı nasıl oldu bebeğinizin? Kaç aylıksınız şimdi

9 aylik 8 kilo oldu ama son iki ayda 1 kilodan fazla aldi. Ayda 80 gramlari falan gormuslugumuz oldugundan benim icin mukemmel 😅 7. ayda hareketlenmeye basladiktan sonra istahi biraz artti. Hala hic oyle hapur hupur yedigini gormedim cok ac bile olsa mama sandalyesinde sikildigi icin 3-5 kasiktan sonra kalkmak istiyor ama bir sekilde oyalayarak yediriyorum. Kitap okunmasini cok seviyor yemek yerken surekli okuyoruz 😁 Tatli seyleri asla sevmiyor (formunu korumak istiyor belli ki) ama onun disinda eskiye gore cok iyi. Ama ben de degistim valla gittim doktora antidepresana basladim. Artik istahsiz oldugu yemedigi gunlerde takilmiyorum oyle ya da cocugun yemesine gore plan yapmiyorum. Ben rahatlayinca cocuk da rahatladi sanki ya da denk mi geldi artik bilmiyorum

9 aylik 8 kilo oldu ama son iki ayda 1 kilodan fazla aldi. Ayda 80 gramlari falan gormuslugumuz oldugundan benim icin mukemmel 😅 7. ayda hareketlenmeye basladiktan sonra istahi biraz artti. Hala hic oyle hapur hupur yedigini gormedim cok ac bile olsa mama sandalyesinde sikildigi icin 3-5 kasiktan sonra kalkmak istiyor ama bir sekilde oyalayarak yediriyorum. Kitap okunmasini cok seviyor yemek yerken surekli okuyoruz 😁 Tatli seyleri asla sevmiyor (formunu korumak istiyor belli ki) ama onun disinda eskiye gore cok iyi. Ama ben de degistim valla gittim doktora antidepresana basladim. Artik istahsiz oldugu yemedigi gunlerde takilmiyorum oyle ya da cocugun yemesine gore plan yapmiyorum. Ben rahatlayinca cocuk da rahatladi sanki ya da denk mi geldi artik bilmiyorum
Ay maşallah ne güzel. Bende kendim tarttım bugün 12 aylık 8.400 çıktı evde ne kadar doğru bilmiyorum🙈 küçük ya küçük kaldı yani neyse doktor ne dicek bakalım. Bende artık takmıcam. Az önce yarım tabak oatates yemeği yedi. Baktım kapatıyor ağzını hiç uğraşmadım çünkü artık tutuldum boynum tutuldu kendimi kasmaktan yedirmelere çalışmaktan. En sonunda benimde sonum antidepresan olacak😀

Doktorlara göre persentilde yüzde 10 civarı. Düşük diyorlar ama istatistiklere baktım mesela doğum kilosunun 3 katı olması gerekiyormuş kızım en son 3 katına ulaşmıştı doğum kilosunun
Ben artık zayıfı kiloyuda geçtim. Yeterki yesin içim rahat etsin istiyorum
2 den aşağı olmaması önemli diye biliyorum ve kendi eğrisini koruması önemli. Tabiki yesin istiyoruz ama böyle dönemler ara ara oluyor heleki siz kafaya taktıkça süreç uzuyor. Diş döneminde olabilir veya sebepsizde olabilir. Zaten mama veya meme varken ek gıda tam düzene girmiyor mama ölçünüzü azaltın en az 4 saatten sonra ek gıda verin ve kendi kendine bırakın.

2 den aşağı olmaması önemli diye biliyorum ve kendi eğrisini koruması önemli. Tabiki yesin istiyoruz ama böyle dönemler ara ara oluyor heleki siz kafaya taktıkça süreç uzuyor. Diş döneminde olabilir veya sebepsizde olabilir. Zaten mama veya meme varken ek gıda tam düzene girmiyor mama ölçünüzü azaltın en az 4 saatten sonra ek gıda verin ve kendi kendine bırakın.
Evet bende böyle denemeye başladım hatta 5 saat olduğunda daha güzel yediğini farkettim. Gecede mamayı kestim zaten uykuda zorla içiriyorum onuda yapmıcam artık sabaha aç kalkarsa kahvaltı yapması da çok önemli çünkü. Diş olayımız çok sancılı zaten her dişi çok zor çıkarttı şuan 5 ve 6. Diş patlamış ama 10 gündür uykusuz geceler geçiriyoruz bu dönemde tabi iştah azalmasıda zirve yaptı zaten azdı iyice azaldı. Akıllandıkça yemek yeme olayıda düzelir belki

Evet bende böyle denemeye başladım hatta 5 saat olduğunda daha güzel yediğini farkettim. Gecede mamayı kestim zaten uykuda zorla içiriyorum onuda yapmıcam artık sabaha aç kalkarsa kahvaltı yapması da çok önemli çünkü. Diş olayımız çok sancılı zaten her dişi çok zor çıkarttı şuan 5 ve 6. Diş patlamış ama 10 gündür uykusuz geceler geçiriyoruz bu dönemde tabi iştah azalmasıda zirve yaptı zaten azdı iyice azaldı. Akıllandıkça yemek yeme olayıda düzelir belki
Evet insan o dönemin içindeyken kafaya takıyor ama aslında yemiyor diye üzülmeye pek gerek yok sağlığı yerindeyse çünkü açken gerçekten yiyorlar diğer türlü strese girdiğimizle kalıyoruz salın ve istemesinş bekleyin geçer gider düzene girer yavaşça

Sürekli yedirmeye çalışmayın, ara öğün veriyorsanız onu kesin, yani mesela kahvaltı yapmadı aman hadi muz vereyim diyip 2 sa sonra öglen yemeği yemesin mesela, biraz aç kalsın. Anlamadığını düşünseniz bile annecim eğer yemek istemiyorsan tamam yeme, ama bir dahaki yemeğe kadar başka mama yok vs diyin. Zaman içinde anlıyorlar. Beraber yemek yemeyi deneyin evdeyseniz. Siz de onunla neraber aynı yemeği yediğinizi gösterin abartarak mmm çok güzel olmuş yaa, ay bu patates ne güzel pişmiş bak ben yiyorum sen de tatmak ister misin vs diyerek yedirmeye çalışın. Ben oğlum iştahsiz olduğunda bu taktiği yapıyorum. Sevdiği bir hikaye varsa onu anlatıyorum biliyo musun senin kırmızı araban çok acıkmış annesine bana çorba yap demiş bak sen de ye bakalım güzel olduysa arabaya da verelim gibi gibi konuşurum ilgisini çekiyor. Güle oynaya sohbet ede ede konuşun. Akşamları ailecek yemeye özen gösterin imkanınız varsa. Herkesi yerken görünce yemek istiyorlar. Son olarak iştahsızlık için balık yağı ve vitamin takviyeleri oluyor doktora sorup baslayabilirsiniz. Sağlıklı günleri olsun

Biz yurt dışında yaşıyoruz burdaki terimler biraz farklı Türkiye’deki terimlerden açıkçası bende çok anlamıyorum eşim daha çok bana tercüme eder, bu tarz durumlarda çok hassaslar burdaki doktorlar pek çok yere gönderdiler ultrasonla midesine baktılar iç organlarına baktılar ve uzunca bir süre her ay kan değerlerine çişine kakasına baktılar hatta beyin gelişimine bile baktılar aletlerle
Ama herşey yolunda çok şükür öyle olunca içim rahat etti benimde
Cok sevindim sizin adınıza. İnşallah bizim sonuçlarımız da iyi gelir. Biz de yurt dışındayız ama bebek dogduktan sonra geldik. Türkiye'de test yapmışlardı onlarda bir şey çıkmadı.

X