komşum ve 4 yaşındaki kızı

tatlım bence sen durumun farkında değilsin. bak bu kadar insan ne kadar tepki gösteriyor. bu tepki verenler : içinde anne olan ,anne olamayan ,yakınında çevresinde annelık hasreti çeken insanlar. içimize çok dokundu. ya adresi sen ver biz bi çaresine bakalım ya da sen yap bir şeyler. bu yavru böyle büyümesin
akşam eşimle tekrar konuşucam olmazsa eşim bi daha arasın sosyal hizmetleri

Hanımlar,
konu sahibesi bir sorunu yazdı diye hemen üstüne gitmeyin, komşusunun üstüne saldırıp vuramaz, en fazla ikaz edebilir, çocuklar konusunda herkes hassas ama kanunende komşu olarakta yapabilecekleri kısıtlı.

Rica ediyorum konu sahibesi yerine konu için yazın.

ben vicdansız olsaydım umrumda olmazdı buraya konu açmazdım. sosyal hizmetleri aradık ama onlar bile ilgilenmediler.

valla ben sizin yerinizde olsam öyle bi paralarım ki onu elimden allah alır ancak o da canını alır. sonuca ulaşana kadar arayın o zaman biz buradan bişey yapamayız.
he elimde olsa atlar gelir parçalarım o kadını o ayrı.

yani yada yaptıkları yanlışsa nasıl uyarılır ne denir. gerçi pek karıştırmıyor işine . çocuğu döverken bi kaç kez elinden almaya kalktım ben sen karışma dedi.

Buraya bu konuyu öylesine sohbet edelim diye acmadiysaniz yapmanız gerekeni söylüyorum.

Sosyal hizmetleri arıyorsunuz. Durum hakkında bilgi veriyorsunuz. Kadının evine görevli gelip yerinde inceleyecek. Gerisini de onlar halledecek. Korkmayın gercrkten gerekli degilse gelip çocuğu yetimhaneye goturmezler.

tamma o zaman kökten cözelim. aile ve sosyal politikalar bakanlıgına baglı - kurumu arasın - cocuk şubeye haber versin. kızlarını alsınlar yurda yerleştirsinler. sonra baba kızını cıkartsıın. anne ile boşansın. cunku annenin cocuk buyutmeye aklı ermiyor.
yada adım adım gitsin. kadınla daha ciddi konuşsun. eşi eşi ile konuşsun. olmadı tandıık akraba varsa onlar konuşsun. olmadı polise gidilsin. sence ?
komşu kadını tanımıyoruz aklı dengesi mi yerinde degil yoksa cahil mi ? cahil ise hımm diyebilir. ama aklı gidikse yapılacak tekşey cocugu elinden kurtarmak.
bu kadar gaddar ise baba ne yapıyor ? görmüyor mu bu adam cocuk ne halde ? o zaman baba da anne gibi aynı ???
konu sahibi konuştuğunu ve uyardığını söylüyor ama

Hanımlar,
konu sahibesi bir sorunu yazdı diye hemen üstüne gitmeyin, komşusunun üstüne saldırıp vuramaz, en fazla ikaz edebilir, çocuklar konusunda herkes hassas ama kanunende komşu olarakta yapabilecekleri kısıtlı.

Rica ediyorum konu sahibesi yerine konu için yazın.

:KK52::KK52::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bu kadar rahatça anlatıp cevap vermelerinizden ve hala sosyal hizmetleri aramadığınızdan dolayı kusura bakmayın ama o komşunun siz olduğunuzu ve tepkileri merak ettiğinizi düşünüyorum.

merhaba hanımlar,

benim küçük kızım 4 yaşında karşı komşumunda 4,5 yaşında kızı var hafta sonları bazen çocuklar oynasınlar diye oraya gidiyorum oda bana gelir. komşumu severim ama çocuğuna karşı olan davranışları hoşuma gitmiyor. ve bu davranışlarla kızını eğittiğini düşünüyor. mesela çocuk birazcık yaramazlık yapsa hemen odaya kilitleyip cezalandırıyor bunu 2 yaşından beri yapıyor. vuruyor dövüyor geçenlerde yanımda saçlarını falan yoldu yapma dedim sen karışma diyor. çocuğa 1 yaşında yemek yedirmeyi kesti kendi yemeyi öğrenecekmiş sofrayı kurarlardı kocasıyla oturup yerlerdi çocukta o sırada oyun oynuyo olurdu. neymiş acıktıysa gelipm yiyecekmiş kendi yemeyi öğrenecekmiş. 1 -2 yaşındaki çocuk sofraya kendiliğinden gelirmi. çocuk oynarken düşüyo bazende sert düşüyo asla kaldırmıyo yerden kendi kalkmayı öğrenecekmiş. çocuk yazık düşünce etrafa bakıyo ağlıyo kaldıran olmazsa sessizce kalkıyo yani kimseye nazlanamıyo. geceleri altını bağlıyo sabah oluyo çocuk poposunda kocaman bezle geziyo bezi çıkar diyorum banane diyo kendi düşünecek rahatsız oluyosa çıkaracak diyo. akşamları saat 10-11 olunca çocuğa hadi yürü yatağa diyo çocuk sessizce üstü başıyla yatağa giriyo bazende odasında yerde falan öylesine uyuyup kalıyo diyorum çocuğun yanına git en azından bi öp saçını okşa üstünü ört iyi geceler yavrum de yine kendi uyusun olmaz diyo ozaman ona alışır diyo. çocuk çişim var diyo git tuvalet orda diyo. oda gidiyo ellerini heryere değiyo elini yıkamıyo. çocuğun yanında inanılmaz sigara içiyor. bişey olmazm diyo. ve benim anneliğimi hiç beğenmiyo. ben kızımın üstüne biraz fazla düşüyorum sen böyle yapıyorsun yarın büyüdüğünde çok çekeceksin diyo. kızlar sizce bu bayanın yaptıkları çocuk eğitiminde doğrumu.
Potansiyel bir sosyopat yetiştiriyor. Çok yazık. Keşke bir bilim insanı olsaydım böyle zihniyetleri olan insanları ana babalıktan men edecek ilaçlar üretirdim. Herkes üremesin arkadaş...

yani yada yaptıkları yanlışsa nasıl uyarılır ne denir. gerçi pek karıştırmıyor işine . çocuğu döverken bi kaç kez elinden almaya kalktım ben sen karışma dedi.

Offf en sinir olduğum şey çocuğunu gözümün önünde döven kadınlar!! Böyle insanların saçını başını yolmak öyle değil böyle dövülür demek içimden geliyor.

Lütfen o kadına ' bu çocuk kendi doğmak istemedi unutma , sen ve babası karar verdiniz bu çocuğu yapmaya .. Kendi kararınızla olmuş bir canlıyı şimdi kendi başına bırakmak ne demek ? Belki bu çocuk akli baliğ olsa hayata gelmemiş olmayı isteyecek ..Çocuk anne babasına emanettir. Emanete iyi bakmak gerekir ve çocukların herkesten çok şımarmaya hakkı var . Zaten büyüdüğünde hayatın zorlukları karşısında şımarma şansı olmayacak ' diyin. Umarım vicdanı sızlar. Ayrıca bu konuda tepkinizi koyun ve gerekirse çocuğuna bu şekilde davrandığı sürece arkadaşlığınızı keseceğinizi açık açık söyleyin.

Benim ablamda kızını çok döver ve aşağılardı . Birgün aynını benim evimde yapmaya kalktı evden kovdum sakın bir daha bunu yapma heleki benim evimde hiç yapma dedim. Bir daha benim evimde yapmadı.

siz şimdi komşuluğumuz bozulmasın , huzursuzluk olmasın diye susarsanız o kadın hata yaptığının bile farkına varmayacak.

Duygusal ve fiziksel şiddete maruz kalıyor çocuk ama bilemiyorum bizim sistemimizde çok aşırı uç bir şeyler olmadıkça çocuğu almıyorlar diye biliyorum. Zavallı çocuğa çok üzüldüm inşallah iyi insanlarla karşılaşırda bu çektiklerinin yaraları sarılır bir şekilde.

İnsan evladina sarilmadan nasil durur ki öz annesi mi gerçekten.üvey dahi olsa yaninda buyuyen sabiye insan kiyamaz,vicdansiz kadin o cocuga benim sarilasim geldi garibim bu yasinda eziyet görüyor :KK43:
Sosyal hizmetleri gerçekten böyleleri icin arasalar eminim gelirlerdi benim eski komşum gibi manyaklar aradigi icin ciddiye almiyolar belliki.

Bu kadar rahatça anlatıp cevap vermelerinizden ve hala sosyal hizmetleri aramadığınızdan dolayı kusura bakmayın ama o komşunun siz olduğunuzu ve tepkileri merak ettiğinizi düşünüyorum.
Konu sahibi arkadaşımız sosyal hizmetleri aradığını yorumlarda belirtti.
Duygusal ve fiziksel şiddete maruz kalıyor çocuk ama bilemiyorum bizim sistemimizde çok aşırı uç bir şeyler olmadıkça çocuğu almıyorlar diye biliyorum. Zavallı çocuğa çok üzüldüm inşallah iyi insanlarla karşılaşırda bu çektiklerinin yaraları sarılır bir şekilde.

Evet aynen öyle. Çocuğu ciddi anlamda zedeleyecek, hastanelik edecek diyelim bir durum olmadığı sürece çocuğu almak gibi bir durum çok da söz konusu değil diye biliyorum

ben vicdansız olsaydım umrumda olmazdı buraya konu açmazdım. sosyal hizmetleri aradık ama onlar bile ilgilenmediler.
Çocuk 4,5 yaşında ve 1 yaşından beri gözünüzün önünde bu işkenceye maruz kalıyor. eşiniz bir kez sosyal hizmetleri aramış, sizin 3,5 sene boyunca yaptığınız tek şey dur demek, burada konu açınca umursamış oluyorsunuz. gerçekse o kadın kadar suçlusunuz. ya da sahte bir konu açarak insanların duygularıyla eğlenecek kadar garipsiniz.

Oyy kıyamam ustuyle basıyla yatması yerde uyuyup kalması :KK43: ne acı cocuguna hıc mı acımıyo yanında bıde sıgara ıcıyo. Yazık boylelerı keske dogurmasa.

Çocuğu dovmesi disinda ki hersey annesini baglar.
Kendi yesin kendi uyusun kendi giyinsin vs.
Ama siddet uyguluyorsa bir rahatsizligi vardir.sorunlari vardir ve gucu cocuga yettigi icin acimazsizlik yapıyordur.
Esine soylerseniz belki siddet konusunda ise yarar.
Bizde hala koca cocuga 1 parca daha yesin diye elimizde tabak yalvaralim zevkle yaparim hep yapacagim ins.: )

Konu sahibi arkadaşımız sosyal hizmetleri aradığını yorumlarda belirtti.

Evet aynen öyle. Çocuğu ciddi anlamda zedeleyecek, hastanelik edecek diyelim bir durum olmadığı sürece çocuğu almak gibi bir durum çok da söz konusu değil diye biliyorum
Ben sosyal hizmetlerde ayrıca çocuk bölümünde çalışan biriyim ve ilgilenilmemesi mümkün değil. İhbar niteliğinde gelen her türlü arama dilekçe bimer yazısıyla geldiği günün ertesi günü işlem yapılır. Yani bu kadar basitçe aranmış işte diyerek üstü kapatılamaz.

konu sahibi konuştuğunu ve uyardığını söylüyor ama
evet diyor da bir iki kere demiştir. hergun surekli -nasıl bir cocugu wcv alıştırmak için caba sarf ediyoruz öyle..
kaldıki bir vakitten sonra bana ne deriz.
en basiti ihbarda bulunsun. acsın kuruma telefon
bak odaya kitlemek evet kötü-cocuk 4 yaşında wc ye gidiyor mu evet. ellerini yıkamasa ölmez.
yemek vakti sofraya geliyor mu ? bilmiyoruz. 2 yaşındayken gel yemek demiyormuş. şimdi ne oldu bilmiyoruzç
yere dştü kaldırmaması güzel. evet cocuk kendi kalkmalı.
başka ? sigara içmesi kötü.??
yada kurumu arayacak. böylre böyle anne cocuk egitimini bilmiyoır sanırım. yardımcı olur musunuz komşusuyum ama beni ifşa etmeyin cok seviyıorum ve yardımcı olmak istiyprum desin?
diyelim anne ruh ve alkıl hastası cıktı? tedavi olacak baba cocuklara bakacak mı ? yurda alacagız denecek ?
bunu konu sahibi kaldırabilecek mi ? sonra da tüh tüh sebep oldum diyecek.
bir olaya el atıyorsanız iyi düşünürsünüz. böyle iken böyle. her sonucu degerlendirip evt baş edebilirim ve cocugun iyiligi burada daha ön planda diyip bir işe altarsınız.

Ben sosyal hizmetlerde ayrıca çocuk bölümünde çalışan biriyim ve ilgilenilmemesi mümkün değil. İhbar niteliğinde gelen her türlü arama dilekçe bimer yazısıyla geldiği günün ertesi günü işlem yapılır. Yani bu kadar basitçe aranmış işte diyerek üstü kapatılamaz.

Evet bu böyle olabilir. Ama bizim ülkemizde işini yapmayan çok fazla kurum var bunları sizde biliyorsunuzdur. Bende bir anasınıfı öğretmeniyim ve benzer konularla ilgili hiç bir işlem yapılmadığını çoğu kez gördüm

Konu sahibesi dilediğiniz zaman konunuzu kapattırabilirsiniz.

Hanımlar, rica ediyorum konu sahibesini suçlamayın, sosyal hizmetlere haber vermiş, gidip çocuğu zorla kendisi alamaz, suçlu duruma düşer, komşusunun ağzını burnunu da kıramaz.
Madem kanunlardan bahsediyorsunuz, vereceğiniz tavsiyelerde Kanuni olmalı.

X