1 yıldır görüşmediğim kaynanam haber göndermiş

Konu sahibi böyle aileci erkek konularına yazdığım bir özet var okuduğum konulardan toparladım buraya sa ekliyorum okuyun.
Aileci eş diye yazın veya eş ailesi diye konuların hepsi aynı. Maaşı olan kadına çöküp maddi manevi sömürme dertlerindeler. Klasik bir format bu. Oğlan çok ilgili, aşırı iyi çok büyük konuşmalar ana arada espri olarak saçmalar, siz dikkate almazsınız sonra evlenmeye yakın patlar. Köprüden geçene kadar idare eder sonra tam hanzoya dönüşür. Aile vıcık vıcıktır. Sürekli görüntülü ararlar tanıştıktan sonra, yakınlarsa çat kapı gelirler ve beraber yaşamaya çalışır veya her gün görüşür her şeyinize burun sokarlar. Sizi hizmetçi ve köle olarak sokup bir amda çevrenizi bile sildirirler.

Genelde bunlar ailesi kalabalık olmayan modern insanları bulurlar, kendi memleketinden olmayan çünkü kendi memleketlerinde daha rahat ezebilmek ve kendisine bağımlı bırakmak için bunu planlarlar. Adam evlenmeden ev veya araba alır babasının üstüne, abisinin üstüne ki evlenirse kız ödesin borcu ve hak iddia edemesin.

Hemen çocuk yapıp kadını bağlamaya çalışırlar en ufak bahanede evlilik sonrası kızın ailesi ile büyük tartışmalar çıkarırlar ki kızın ailesi karışamasın. Bunlar hep tiyatrodur. Aileniz arkanızda ise az ezerler değillerse siz köle ve hizmetçi gözüyle bakılırsınız.

Her şekilde aile hayatınızdadır. Sürekli ararlar görüşürler amaç sırf sizi kontrol etmek. Sosyal hayatınızı sıfırlarlar ki gözünüz açılmasın.
Koca denilen eş zararlısı yalancı, manipülasyon ustasıdır.

Genelde kızın ailesi iyi ise adam çok ezmez, ailesi arkasında değilse edebildiği kadar ezer, şiddet gösterir.

Bazı bölgelerde ise kadının özgürlüğünü kısıtlarlar, çalışan kadınsa maaşına çöker her şeyi sorgularlar.

Restine rest yapıp geri dönmeyin. Eğer gelirse kanmayın terapiye gidin eş terapisi değişmezse ki böyle planlı pisliklerin değişmesi için vicdan lazım.
Uzak durun, mesafe koyun ve yüz göz olmayın. Gerekirse kendiniz görüşmeyin, görüşmek otunda kalırsanız da mesafeli olun

Arar yiktiginiz köprüleri tekrar kurarsanız ayı dolmadan eski kavgalara geri döner ,yolun sonunda boşanırsınız.Annenize ,size yapılan hakaret ve küfürleri yutmuş olursunuz, "yüzüme tukurene Yarabbi şükür " misali.
Sanki konussaniz bal kaymak olacak,ne kıyası bitecek,ne para dilenmesi bir de üstüne arkanızdan daha çok konuşacak şimdi gorusmuyorsunuz,elinde fazla kız yok . Eğer herşeye rağmen konusursaniz, şimdiden ahhh benim akılsız kafam diye taşlara vurmaya başlayabilirsiniz.......

Çünkü onlar ÇİFT MAAŞ sabancıyla yarışıyorlar çift maaşlılar haberin yok mu 🤣
Evet öyle abartıyorlar
Çünkü onlar ÇİFT MAAŞ sabancıyla yarışıyorlar çift maaşlılar haberin yok mu 🤣
Evet öyle abartıyorlar sanki holding sahibiyiz ama bilerek yapıyorlr oysa kiraydı eşyaydı ev yok araba yok hayat o kadar pahalı 10 15 yıl çalışsak alabilir miyiz Allah bilir

2 katı diğer oğullarına vermiş benim hiç haberim yok sonradan öğrendim şoke oldum
Neyine şok oldunuz. Sizi hiiiçç haklı bulamadım. Yapmadılarsa oğullarına yapmadılar. Ev versinler diye beklentiye girmek onlara yaptıysanız bize de yapacaksınız demek soğuk davranmak ne mana. İlla biri gönül koyacaksa oğlu koyar ayrımcılığı ona yaptılar. Sizlik bir durum göremedim

Neyine şok oldunuz. Sizi hiiiçç haklı bulamadım. Yapmadılarsa oğullarına yapmadılar. Ev versinler diye beklentiye girmek onlara yaptıysanız bize de yapacaksınız demek soğuk davranmak ne mana. İlla biri gönül koyacaksa oğlu koyar ayrımcılığı ona yaptılar. Sizlik bir durum göremedim
Orası öyle olabilir hadi diyelim öyle ama sadece onla kalmadı o ne yapsa haklı ben ağzımla kuş tutsam bulaştılar hiç bir adeti yerine getirmediler ama ona yaptılar bir de üstüne bizden para istediler siz olsanız verir misiniz kaldı ki verecek paramız yok ama kaynanama göre ağzıma bir parça ekmek girsin gerisini ona vereyim biz bir şeye sahip olmayalım kendimde çalışıyorum affedersnz eşek gibi çalışıyorum

Orası öyle olabilir hadi diyelim öyle ama sadece onla kalmadı o ne yapsa haklı ben ağzımla kuş tutsam bulaştılar hiç bir adeti yerine getirmediler ama ona yaptılar bir de üstüne bizden para istediler siz olsanız verir misiniz kaldı ki verecek paramız yok ama kaynanama göre ağzıma bir parça ekmek girsin gerisini ona vereyim biz bir şeye sahip olmayalım kendimde çalışıyorum affedersnz eşek gibi çalışıyorum
Mesafe koyardım ama tamamen ilişkimi kesmezdim. Onlar kestiyse bunu da fırsat bilirim tabi ki
Siz şanslısınız eşiniz zorlamıyor sizi ailemle yakın olacaksın diye

Kızlar 2 yıldır evliyim o kadar çektim eşimin ailesinden ve 1 yıldır hiç bir şekilde görüşmedim. Eşimle severek evlenme kararı aldık aileler tanıştı ama eşimin kardeşleri nişanlı bu en büyüğüydü neyse kaynanam bize istemeye gelince soğuktu sürekli diğer oğlunun nişanlısını övüp durdu önemsemedim aynı şekilde kaynımda tüm konuları ona getirdi öve öve bitiremediler. Neyse öyle böyle nişan oldu kaynanam gil 1 tl masraf yapmadı eşim ve ben yeni memuruz ama elde avuçta 0 öyle böyle yaptık. Kendileri 3 katlı evi birinde kendisi diğer 2 katı diğer oğullarına vermiş benim hiç haberim yok sonradan öğrendim şoke oldum ayrıca onlara eşya da yaptılar bizse her şeyin en ucuzunu yaptık kavga dövüşler bitmedi ben uyandım artık yok siz 2 kişi çalışıp alırsınız evet biz 15 20 yıl çalışıp alalım onlar 0 eve eşyalara kavuşsun. Sadece maddi değil anneme saygısızlklar yaptı eşim hep yanlış anladın annem çok iyi bla bla.. Ondan sonra kavgalar kaynım sürekli bizi karşılaştrp kendi nişanlısı şuan evlendiler eşini övüyor her şeye karışıyor eşim susuyor moralimi bozuyorlar hiç bir adeti yerine getirmediler ailem istemedi kızdı ben onları öyle böyle ikna ettim. Ama bitmedi onlara 0 ev verdiler dayalı döşeli bana kiraladığım evi temizleyi bırak arayıp yardım lazım mı demediler artık çok dolmuştum üstüne kardeşi borç istedi küplere bindim eşimle defalarca ayrılma eşiğine geldik kaynanam yok a dedi yok b dedi diye bulaşıp durdu. Öyle böyle en son bunlara gittik kaynanam ağlıyor çocuklar aç hastaneye gidecek paraları yok benden para koparacak ya külliyen yalan onların evin içi villa gibi yaptılar arabaları var tatile gidiyorlar. Neyse en son dedim onlara ne yaptınız bize de yapacaksınız sonra asıl beni düşman ilan ettiler bütün herkes benle konuşmadı kardeşleri o kadar kötülük yaptılar küfür hakaret evden kovma. Velhasıl eşime ayrılalım dedim herkes yoluna fakat o beni bırakmadı 1 gün bile yanımdan ayrılmadı kavga ettik evett en başta dengeyi kurmadı çok suçladım beni sevdiğini söyledi 1.5 yıldır o da asla gitmiyor benim aileme gider geliriz telefonda illa konuşuyordr ama soğuk bence o da ayda yılda resti çektim dedi ha o istese de ben asla görüşmem cenazeye bile gidip gelmem asla dedim. Neyse kaynanam teyzesine demiş beni arasın yok hastaydım yok neydim. İşte ben ona öyle yapmak istemedim yanlış anladı sizce ne yapmalıyım
Size ve annenize küfür ettilerse burada birinci suçlu size bunları ettiren eşiniz, kardeşini örnek alsın biraz.. Yerinizde olsam kesinlikle aramazdım ve görüşmezdim, ne güzel mesafeyi koymuşsunuz, eğer görüşmeye başlarsanız bi daha kurtulamazsınız..

X