10 Kasim Mustafa Kemal Atatürk''ün ölüm yıldönümü Atamız icin dualar okuyoruz

Ablacım tek söyleyeceğim şey keşke herkes onun 1000 de 1 kadar vatanını seven insan olsa.
Yattığı yer incitmesin umarım bunları görüp üzülmüyordur.
Atatürk’ü azıcık bile anladıysam eğer, bugün bu şartlarda dahi taşlanacağını yerlerde süründürüleceğini bilse yine aynısını yapar bu ülkeyi düşmanlardan kurtarırdı zerre de pişmanlık duymazdı.
Bir şey daha ekleyeyim, Atatürk bu halk için bağımsızlık özgürlük savaşı vermiş ama aynı zamanda insanların inancı için de savaşmış, bu topraklar işgal edenlerin olsaydı bugün kim rahatça ibadetlerini yapabilecekti?
1821 Navarin katliamından başlayıp Kurtuluş Savaşında Anadolu‘da katledilen milyonlarca müslümana kadar ortalama 10 milyon Türk ve Müslüman halkı araştırsınlar, Atatürk için Kurtuluş Savaşı sadece toprak bayrak bağımsızlık meselesi değildi, bir gün herkes anlar.

Atatürk’ü azıcık bile anladıysam eğer, bugün bu şartlarda dahi taşlanacağını yerlerde süründürüleceğini bilse yine aynısını yapar bu ülkeyi düşmanlardan kurtarırdı zerre de pişmanlık duymazdı.
Bir şey daha ekleyeyim, Atatürk bu halk için bağımsızlık özgürlük savaşı vermiş ama aynı zamanda insanların inancı için de savaşmış, bu topraklar işgal edenlerin olsaydı bugün kim rahatça ibadetlerini yapabilecekti?
1821 Navarin katliamından başlayıp Kurtuluş Savaşında Anadolu‘da katledilen milyonlarca müslümana kadar ortalama 10 milyon Türk ve Müslüman halkı araştırsınlar, Atatürk için Kurtuluş Savaşı sadece toprak bayrak bağımsızlık meselesi değildi, bir gün herkes anlar.
Anladıklarında her şey için geç olmaz umarım abla. Çünkü bizi kurtaracak 1 Atatürk daha yok olmayacak da.
Bosna’da Filistin’de olanlara üzülüyorlar ama bugün öyle olmadıkları için kime şükredeceklerini bilmiyorlar.
Ama ne önemi var ki bilen biliyor ki bugün hala arkasından milyonlar ağlıyor.

Anladıklarında her şey için geç olmaz umarım abla. Çünkü bizi kurtaracak 1 Atatürk daha yok olmayacak da.
Bosna’da Filistin’de olanlara üzülüyorlar ama bugün öyle olmadıkları için kime şükredeceklerini bilmiyorlar.
Ama ne önemi var ki bilen biliyor ki bugün hala arkasından milyonlar ağlıyor.
Hamd olsun ki vatansız kalmak nedir bilmiyoruz, Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın🙏 rahatımız yerindeyken yargılamak kolay çünkü savaş nedir görmedik, hele de bugünün teknolojisinde Allah muhafaza🙏
Biz herkese kucak açıyoruz ama bize kucak açan da olmaz.

Hamd olsun ki vatansız kalmak nedir bilmiyoruz, Mehmet Akif Ersoy’unda dediği gibi Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın🙏 rahatımız yerindeyken yargılamak kolay çünkü savaş nedir görmedik, hele de bugünün teknolojisinde Allah muhafaza🙏
Biz herkese kucak açıyoruz ama bize kucak açan da olmaz.
Kim açsın ablacığım bize kucak? Kimse sevmiyor ki bizi. Belki Azerbaycan belki Güney Kore. Ama ben vatanımdan olacağıma canımdan olayım da o günleri görmeyeyim.

Ataturk'ün yaptiklarini sorgulamak gafletinde bulunan varsa kiymik kadar katkisini bilmek istiyorum vatanina. Inancini sorgulamak zaten kimsenin haddi degil. Begenmeyene de gidip o kendi yobaz anlayisina uyan sayili nadir ulkelerden birinde, hayatinin kalanini gecirme mutluluguna ermesini diliyorum. Turkiye öyle olmayacak cunku. Bekleyen bosa beklemesin.

Neler olmuş yine diller uzanmış gülücük emojiler konmus o inançsız diye dalgaya alınmış ...

Maşallah size :nazar: mesela bu yaptığınız inanc mi hanı Atatürk müslüman değil ama siz kendinizi inançlı gösteriyorsunuz ya bu müslümanlık mi ?

Bi Tarih okuyun atalarımız bir yeri fethettiklerin de oranın ne inancına ne kilisesine karışmamışlar ...kâfir bunlar vurun kellesini dememişler..

peygamberimiz bile kimseye sen kafirsin inancın yok dememisken eziyetler işkenceler yapılmışken onlara dua etmiş bir peygamberimiz varken ... sizdeki bu hadsizlik nedir?

Siz kimsiniz ki buraya gelip gidip kışkırtıcı sözler yazıyorsun...kendi imanınızdan eminmisiniz hayırdır cennete falan mi gideceksiniz.....

Hicmi saygınız yok minnet yok müslümanlık nedir önce bunu öğrenin oldumu ?

Bu ülkeyi kurtarmak için uğraşırken kadın erken genç yaşlı sadece amaçları düşmandan kurtarmak ve özgür olmaktı esaret bir ülke başka ülkerin boyundurluğu altın da kalmamakti...bunun için can verdiler gelecek nesiller özgür olsun vatansız bayraksız ezansız kalmasınlar diye

Bütün bu mücadeleyi Atatürk''ün önderliğinde yaptılar çünkü ona inandılar...

Ya olmasaydı bizler Bosna gibi şuan filistin gibi olurduk ki o zaman işgal altındayken bizlere yapılan eziyetleri işkenceleri acın okuyun bizlerde aynısını yasamışız Türk olduğunuz için

Atatürk û bu ülkeye getiren başımıza lider yapan onu asker yapan bize önder yapan kim bunu bir sorgulayın kim???bunu düşünün?

Siz daha mi üstününüz ki böyle konuşuyorsunuz...Allah onu var etti ve iyiki de ülkemizin başına komutan etti ...ya olmasaydı ya böyle bir lider gelmeseydi halimiz ne olurdu ?

Böyle lak lak konuşunca iyi bi halt ettik mi oluyor

Bir söz var ...insanların günahlarından haberiniz olur ama tövbesinden son nefesinden haberiniz yoktur onu ancak Allah bilir...

Şimdi susup o ağzınızı kapatın gelip gidip burayı da batırmayın...

Inancimiz da dua vardır dualarımız da söyle deriz..Allahım inanmayanlara da doğru yolu göster onların kalplerini aç onlara dini sevdir yollarını doğru yola sevk diye ....Bu dua inanmayanlara yapılır ki böyle ayetler vardır hadisler vardır...biz inanan inanmayan herkese dua ederiz .. inanmıyor diye yerden yere vurmayız.

Inanmıyor o kâfir putperest ateist demeyiz bizler inanca karismayiz haddimiz değil

hükmü Allah verir bizler değil.. Allah sorar Allah sorgular Allah bilir kalpleri çünkü kalp Allah bağlıdır

Durum böyleyken size ne oluyor da siz hüküm veriyorsunuz

Ve ölülerimizin arkasından dua edilir...hiç bir şeye saygınız yoksa ölüye saygınız olsun

Ben ve arkadaşlarım dua ettik ediyoruz edeceğiz Allah kabul etsin...Bana bu ülkeyi vermiş özgürlüğümü vermiş okuma yazma secim hakkımı vermiş ..ıbadet özgürlüğümü vermiş ve bu uğurda ömrünü vermiş birine tabiki dua edicem ve şehitlerimize...size ne kime dua edilecek size mi sorulucak...

Bütün bu özgürlüğün içinde yaşayıp hadi ya zaten o dinsiz di demek bide bunu 🤣🤣 yapmak ne haddinize şimdi siz bunu yapınca müslüman mi oldunuz...yazik size Allah azıcık utanma duygusu versin...🤲🤲

hadi inancı yoktu...insan yaptığı onca şeye minnet duyar Türkiye diye bir ülkem vatanım var ezanım bayrağım var sıcacık yatağın var özgürce gezdiğim toprağım var der ve bunun için teşekkür eder bunun için dua eder Rabbim bana bu ülke de yaşama hakkı verenlere rahmet yağdır der

Benim iki büyük dedem çanakkale de şehit olmuş
Ne kara fatmalar nene hatunlar seyit onbaşılar
Adsız kahramanlar bastığınız her yerde şehit kanı var kafanızı kaldırın aldığınız her havada onların sessiz mücadelesi var dalgalanan bayrağımız da yine şehitlerimiz var ...

Bunca insan Ataturke inanmış bizler rahat yaşıyalım diye de siz bunları görmeyip nasıl diliniz varıyor da inancını sorguluyorsunuz size ne size ne

Her halte karışıyorsunuz Allahın işine niye karışıyorsunuz inanç iki kişiliktir kul ve Allah arasın da

Iman sorgulamaksa mevzu herkes kendi imanını sorgulasın insan kendi imanından emin değilken başkasının inancina laf etmesin

Heleki Atatürk e

Heleki bu ülkede her türlü özgürlüğü dibine kadar yaşarken
...

Son düzenleme:
Netten baktim ataturkun inandigina veya inanmadigina dair bilgi yok. Ben burada sadece soru sordum. Ayrica inanmiyorda olabiilir bu hakaret etmek mi oluyor. Ben inanmiyorsa dua edilmez diye yazdim. Bu neyin tepkisi.
Sana ne Rainyy. Her şey inanç demek değildir, iyi insan olmak, güzel şeyler yapmak da önemlidir. Adam ülkeyi kurtarmış. Ha kaldı ki belki inançlı vefat etti? Açıp da kalbine mı baktın? Vefat etmiş insanın arkasından dinini sorgulamak ne kadar etik? Eğitimsiz zır cahilliğine veriyorum. Koca arayacağına biraz beynini gelistir.

X