12.haftada kalbi duran Bebeğimde down sendromu çıktı

Gizemli3840

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2023
25
9
30
Merhabalar. 11. Haftada ultrasonda bebeğimin ense kalınlığı 3mm ölçüldü. Doktorum NIPT testi önerdi. Hemen verdik ancak daha sonucumuz çıkmadan 12. Haftada bebeğimin kalbi durdu. Küretaj oldum. Bugün NIPT sonucumuzda Down sendromu yüksek riskli olarak geldi. Geç saatte çıktığı için doktorumuzla henüz görüşemedik. Bu hamilelikten daha önce kimyasal gebelikte yaşamıştım. Benim gibi olan var mı? Sonraki süreçte neler yaptınız hangi yolu izlediniz? Kendiliğinden hamile kalıp sağlıklı doğum yapan var mı? Yoksa genetik taramalı aşılama yöntemine mi bakmalıyız. O kadar çaresizim ki sabahtan beri okumadığım makale gönderi kalmadı bana yol gösteren birisi olursa çok sevinirim.

Öncelikle çok geçmiş olsun sabırlar diliyorum 💐 Bebeğinizin kalbinin durması down sendromu ile ilgilidir, sağlıksız gebelikler kendi kendine sonlanabiliyormus bir şekilde, ama kimyasal gebeliğin hiç bir şeyle ilgisi olmadığını duymuştum. Down sendromu da ikinci gebelikte tekrarlayabilirmiş.. imkanınız varsa genetik testlerinizi yaptırın en iyisi.. Doktorunuzla görüşüp karar vermeniz en doğrusu. 🙏🏻

Öncelikle çok geçmiş olsun sabırlar diliyorum 💐 Bebeğinizin kalbinin durması down sendromu ile ilgilidir, sağlıksız gebelikler kendi kendine sonlanabiliyormus bir şekilde, ama kimyasal gebeliğin hiç bir şeyle ilgisi olmadığını duymuştum. Down sendromu da ikinci gebelikte tekrarlayabilirmiş.. imkanınız varsa genetik testlerinizi yaptırın en iyisi.. Doktorunuzla görüşüp karar vermeniz en doğrusu.
Çok teşekkür ederim. Genetik test bize mi yapılmalı yoksa aşılamadan mı bahsettiniz acaba

Çok teşekkür ederim. Genetik test bize mi yapılmalı yoksa aşılamadan mı bahsettiniz acaba
Sizin için söyledim herhangi bir taşıyıcılık durumu veya genetik bozukluk varmı diye. Ben de çok hakim değilim konuya nasıl oluyor tam bilmiyorum ama doktorunuz söyleyecektir🙏🏻

X