1250 tl ye oturan kiracı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MaysaveBulut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
377
450
Merhaba arkadaşlar diğer konum 3 ayda bir zam yapan ev sahibimdi aralarda yazdım ama kaynadı

şimdi biz kendi ev sahibimiz ile uzlaşamayınca kp’in evine taşınalım dedik
önümüzdeki ay kontrat yenileme zamanı adam 1250 ödüyormuş 2500 yapacağım dedi ben dedim ki eğer çıkmak istemiyorsanız emsaller 10k siz 5~6 bin arası güncelleyin bizde oradan kiramızı alıp burayı ödeyelim taşınmakla uğraşmayın amacımız sizi çıkarmak değil ama sizinki çok düşük kalmış
Resmen kp’in iyi niyeti suistimal edilmiş
Asla 2500 den fazla vermem seneyede
en fazla 3500 yaparım çıkmam diyor

Sizde kendi ev sahibinizle kavga edin pabuç bırakmayın diyor👹
biz aynı binada oturuyoruz ve seviyeli bir ilişkimiz var, ayrıca kimsenin malı ile de ortak değilim
Biz şimdi ihtar mı çekmeliyiz kp’in kiracısına yasal haklarımız nelerdir adamın şuan ki kirası 1250 tl imiş şaka gibi ve önümüzde ki 12 ay için 2500 ödeyecek
Civarda 10 k ya bile 1 tane ev yok :KK43:
Biz o zaman taşınırız diyorum o biraz zor diyor şuan 1250 ye oturmak vicdanen rahatmısınız diyorum çok rahatmış

ÖZETLE DURUMUMUZ ŞÖYLE
👉bir tarafda bedavaya oturmak isteyen kiracı
Diğer tarafda
👉Zam üstüne zam yapan doymak bilmeyen ev sahibimiz

Son düzenleme:
Daha 6 ay önce şunu yazan siz değil misiniz?
Merhaba Arkadaşlar,
3.yılımız da ki evde bugün kira artışı için ev sahibi aradı 1150 TL kiradan 2300 TL ye çıkardım öyle uygun gördüm dedi (kasaba tarzı çok çok küçük bir ilçe ege’de) fikrimizi sormadı ya da %25 fen bahsetmedi ki zaten o çok az)
Bir şey demedim ama seneye de %100 yaparsa?yandık! biraz paracı bi tip bu düzen hep böyle mi gidicek?
emsal fiyata çekmiş oldu 2 yılda
Eskisi gibi artışlara tahminen ne zaman geçeriz umudum kalmadı 😔
Kendinize yüzde yüz zam yapilinca kiyametleri koparmissiniz, şimdi sizinle aynı kirayı ödeyen adam yüzde yüz zam yapmış, 6 ay önce sizin ağladığınız rakamın benzerini söylemiş, hayır diyor, yüzde üçyüz, dörtyüz zam istiyorsunuz.
Üstelik yapımında bir kuruş emeğiniz olmayan bir ev için
İnsanlar boyleler bence, ellerine güç geçtiği anda nefret ettikleri kişiye dönüşüyorlar. O yüzden toplumda bu haldeyiz.
Benim bir aile dostum da her markete gittiğinde "domates x lira, soğan y lira" diye resim paylaşır zam yapanları eleştirir, Facebooktan dünyayı kurtarirdi. İki sene önce , kiralar bu kadar değilken çingene Mahallesi'nde imarsız apartmanini 'civardak daha kötüsü 7ye verilmis, benim ici yapılı,8e vereceğim' diye tutturmustu. Yine bir arkadaşımin kocası var her gün ağlar şu şu kadar olmuş bu bu kadar olmuş diye. İki yıllık kiracısı uygun oturuyor diye adamı kovmanin derdine düştü .
Bence biz böyle insanlar olduğumuz için toplum bu halde

Daha 6 ay önce şunu yazan siz değil misiniz?

Kendinize yüzde yüz zam yapilinca kiyametleri koparmissiniz, şimdi sizinle aynı kirayı ödeyen adam yüzde yüz zam yapmış, 6 ay önce sizin ağladığınız rakamın benzerini söylemiş, hayır diyor, yüzde üçyüz, dörtyüz zam istiyorsunuz.
Üstelik yapımında bir kuruş emeğiniz olmayan bir ev için
İnsanlar boyleler bence, ellerine güç geçtiği anda nefret ettikleri kişiye dönüşüyorlar. O yüzden toplumda bu haldeyiz.
Benim bir aile dostum da her markete gittiğinde "domates x lira, soğan y lira" diye resim paylaşır zam yapanları eleştirir, Facebooktan dünyayı kurtarirdi. İki sene önce , kiralar bu kadar değilken çingene Mahallesi'nde imarsız apartmanini 'civardak daha kötüsü 7ye verilmis, benim ici yapılı,8e vereceğim' diye tutturmustu. Yine bir arkadaşımin kocası var her gün ağlar şu şu kadar olmuş bu bu kadar olmuş diye. İki yıllık kiracısı uygun oturuyor diye adamı kovmanin derdine düştü .
Bence biz böyle insanlar olduğumuz için toplum bu halde
Katkınız için öncelikle teşekkür ederim
Kıyamet koparmadım %100 yaptığında da bugünleri görmüştüm sorun sürekli zam yapmak istemesi 2-3 ayda bir
Biz şuan 4250 ödüyoruz ev sahibi 10bin istiyor
Bahsettiğim şey kp’imin kiracısı 3 yıldır 900-1000-1250 ödüyor bu normal mi?
Ve önümüze ki 1 yıl içinde 2500 ödeyecek
Biz 7bin teklif ettik kabul görmedi kendi ev sahibimize
Ne yapmamı istersiniz kiracı 1250 ye otursun biz evimiz varken 10 bin mi ödeyelim başkasına
Bari 5 bin verin çıkayın bizde burada üstüne ekleyip oturalım diyorum adam bedavacı çıktı

Kıyamet koparmadım %100 yaptığında da bugünleri görmüştüm sorun sürekli zam yapmak istemesi 2-3 ayda bir
Ne yapmamı istersiniz kiracı 1250 ye otursun biz evimiz varken 10 bin mi ödeyelim başkasına
Bari 5 bin verin çıkayın bizde burada üstüne ekleyip oturalım diyorum adam bedavacı çıktı
sizin eviniz değil ki, kp in evi. Nasıl da sahiplenmişsiniz kp in evini. Kp in kiracı ile muhatap olması gerekmiyor mu?

Ama ev sizin değil ki kp'in ?

Kiracının bir hatası yok ki. Devlet %25 zamlı halini gönderin gerisine karışmayın diyor . Siz %100 zam yapmışsınız. Yani hukuki olarak hakkınızı arasanız size verilen cevap bu olur . Ancak kirasını geciktirirse o zaman çıkarma hakkınız doğuyor diye biliyorum.

Hiç bişey yapamazsınız. Daha 3 yıl olmuş üstelik.Yasal artış oranında bile diretebilir ters giderseniz. En azından %100 zam yapmayı kabul ediyor. İhtar çekmenizin de bir faydası yok. Anladığım kadarıyla kiracıyı çıkarmak için gerekli koşulları da sağlamıyorsunuz. O yüzden kabul etmekten başka seçeneğiniz yok.

sizin eviniz değil ki, kp in evi. Nasıl da sahiplenmişsiniz kp in evini. Kp in kiracı ile muhatap olması gerekmiyor mu?
Evet evet arkadaşlar ev benim değil biliyorum :)
Eşim ilgileniyor ve ona alındı
Adam evi ilk kp den tuttu sonra sürekli kafasına göre 100 lira zam yapınca biraz baskın bir tip kp dedi ben değil o ev sahibi gibi ben uğraşamayacağım ( kp yaşlı) eşime dedi sen ilgilen

Hiç bişey yapamazsınız. Daha 3 yıl olmuş üstelik.Yasal artış oranında bile diretebilir ters giderseniz. En azından %100 zam yapmayı kabul ediyor. İhtar çekmenizin de bir faydası yok. Anladığım kadarıyla kiracıyı çıkarmak için gerekli koşulları da sağlamıyorsunuz. O yüzden kabul etmekten başka seçeneğiniz yok.
Ama bende 2 yıllık kiracıyım bana da %500 zam yapılıyor
Kötü olmak istemiyorum
Bizde ters gidebiliriz ama yapmıyoruz şu devirde 1250 kiramı kaldı haklı falan değil kiracı bize de yasal artış var ama yapmıyoruz
Niye çünkü hakkaniyetli değil!

tahliye tahahütnameniz varsa çıkarırsınız. yoksa kendimiz taşınıcaz deyip ihtar çekin. çıkmak zorundalar. ama süre var sanırım

Evet evet arkadaşlar ev benim değil biliyorum :)
Eşim ilgileniyor ve ona alındı
Adam evi ilk kp den tuttu sonra sürekli kafasına göre 100 lira zam yapınca biraz baskın bir tip kp dedi ben değil o ev sahibi gibi ben uğraşamayacağım ( kp yaşlı) eşime dedi sen ilgilen
Kpeder oğlu kirada oturduğu ve evinde onun oturacağını belirterek, ihtar çekip kiracıyı evden çıkartabilir.

Adam 3 yıldır bedavaya oturuyor zaten
Bizim ev sahimiz dinlemiyor yasal artışı falan haksızlık diyor doğru şuan 4250 yi beyenmiyor(kaç kat zamlı hali)

E kp kiracısı 1250 ye oturuyor siz diyorsunuz ki 2500 yapacakmış haklı yasal sınır

Bizde kiracıyız biraz revize edin çok düşük Sizde yerinizden olmayın bizde uğraşmayalım dedi eşim
Adam vermem ben 2500 a 1 yıl otururum diyor
Eşim o halde taşınırım dedi nereye geliyorsun sıkar diyor

Biz kiracıyı emsal bedel 10 iken 2500 oturtalım kendimiz 10 k ödeyelim öyle mi?

Biz aynı apartmandayız kavga mı edelim insanların malı ile ortakmıyız
Kp suçu 2 yıldır yasal artışa uymak mı bak bizimki uymuyor
Biz mağdur oluyoruz siz 10 k öderken 1250 ye 2500 a razı gelir misiniz

Ev sahibim fahiş fiyat artırır, kiracı bedavaya oturmak ister
İki arada kalıyoruz, olan bize oluyor….

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X