13 saatlik yol 4 saate iniyor

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Konya-İstanbul Yüksek Hızlı Tren seferleri başlıyor. Otobüsle 10-11 saat, konvansiyonel trenlerle 13 saat olan Konya-İstanbul arası, hattın açılmasıyla 4 saat 15 dakikaya düşecek.
fft81_mf2888972.Jpeg

RADİKAL-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konya- İstanbul Yüksek Hızlı Trenin (YHT), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağı törenle yarın seferlerine başlayacağını açıkladı. Bakan Elvan, yazılı açıklamasında, kavuşma günü anlamına gelen "Şeb-i Arus" törenleri öncesinde gerçekleştirilecek açılışla Konya ve İstanbul'un birbirine kavuşturulacağını ifade etti.
Konya-İstanbul arasında seyahat süresinin mevcut durumda otobüsle 10-11 saat, konvansiyonel trenlerle 13 saat sürdüğüne işaret eden Elvan, Konya-İstanbul hattının açılmasıyla bu sürenin 4 saat 15 dakikaya düşeceğini belirtti. - Konya-İstanbul sefer saatleri… Konya-İstanbul YHT'nin, konforlu, güvenli, çevreye saygılı ve ekonomik oluşuyla demiryoluna ilgiyi arttıracağını vurgulayan Elvan, günde 2 gidiş 2 dönüş olarak hizmet vermeye başlayacak YHT'lerin Konya'dan 6.10 ve 18.35'te hareket edeceğini belirtti.

Lütfi Elvan, İstanbul'dan (Pendik) 7.10 ve 18.30 saatlerinde hareket edecek YHT'lerin, İzmit, Arifiye, Bozüyük, Eskişehir ve Konya güzergahında hizmet vereceğini kaydetti. Konya-İstanbul seferlerinin başlamasıyla birlikte YHT'lerin sefer ve hareket saatlerinde yeni düzenleme yapıldığını bildiren Bakan Elvan, buna göre; Ankara -İstanbul-Ankara arasında günlük 10 sefer, Konya-İstanbul-Konya arasında günlük 4 sefer, Ankara-Konya-Ankara arasında günlük 14 sefer, Ankara-Eskişehir-Ankara arasında günlük 8 sefer olmak üzere toplam 36 sefer yapılacağını açıkladı.

BİLET FİYATLARI BELLİ OLDU

YHT'lerde erken bilet alan yolcuların 42,5 liradan başlayan fiyatlarla seyahat etme imkanına kavuşacağını vurgulayan Elvan, "Ekonomi tipinde tam biletle 85 lira, business tipi koltuk tipinde ise tam biletle 119 lira karşılığında seyahat edilebilirken; genç, öğretmen, TSK mensubu, 60-64 yaş, basın mensubu, gidiş-dönüş bileti alan yolcular yüzde 20 indirimli olarak, 7-12 yaş arası ve 65 yaş üstü olan yolcular yüzde 50 indirimli olarak hesaplı, konforlu, çevre dostu ve güvenli seyahat imkanı bulacak" diye konuştu.
Öte yandan, Konya-İstanbul seferlerinin başlaması ile birlikte yolcuların Ankara-İstanbul YHT'lerde sunulan "Plus" hizmeti ile tanışacağını ifade eden Elvan, "business" ve "ekonomi' bölümünde seyahat eden yolcuların 15 lira karşılığında Sabah seferlerinde kahvaltı, akşam seferlerinde sıcak yemek alma imkanına sahip olacağını belirtti.

Radikal

4 saat çok iyiymiş ,
Hızlı tren fiyatları normalde böyle mi ?Fiyatları biraz pahalı gibi geldi .

Süper :KK9:
Bazıları hainlik şerefsizlik planları yaparken hayırlı güzel işler yapanlarda var hala :KK9:
Allah ülkemizi milletimizi hainlerin alçakların şerrinden korusun

Bilet fiyatlarına bakarak uçağın daha uygun olduğunu söyleyebilirim.
Bazıları hainlik şerefsizlik planları yaparken hayırlı güzel işler yapanlarda var hala :KK9:

Şu hainlerle şerefsizler kim ve ne planları var bir açıklasanız da aydınlansak. Gerçekten öğrenmek istiyorum hainleri ve alçakları, bir de planlarını.

Bilet fiyatlarına bakarak uçağın daha uygun olduğunu söyleyebilirim.

Şu hainlerle şerefsizler kim ve ne planları var bir açıklasanız da aydınlansak. Gerçekten öğrenmek istiyorum hainleri ve alçakları, bir de planlarını.
Şimdi vaktim yok canım müsait bi zamanda anlatsam :KK49:
Sizide anlıyorum muhalif olmakda zor iş :KK59:

Hizli tren heryerde pahalidir, Almanyada da böyle kolay kolay binemiyorsun, cok erkenden rezervasyon yapinca belki.
Erken rezervasyon yapanlar icin cok uygun bir fiyat.
Helal olsun 13 saati 4 saatte.
Tebrik etmek gerekir:KK9:

Bazilari da caliyor ama calisiyorlar dimi ?
Allah ulkemizi hirsizlardan,ulkeyi soyup sogana cevirenlerden,calip cirpanlardan korusun.Amin.

Üstelik bir hafta bedavaymış hatunlar konyalılar(misal ben gibi konyalı olanalar) gelin gidelim
He ya dedikleri laf lafa değil icraate bakarım nasıl olsa çalışıyorlar çırpıyorlar ama çalışıyorlarda
Hainleerrrrr hırsızlarrrr:KK62::KK62::KK62:

Hizli tren heryerde pahalidir, Almanyada da böyle kolay kolay binemiyorsun, cok erkenden rezervasyon yapinca belki.
Erken rezervasyon yapanlar icin cok uygun bir fiyat.
Helal olsun 13 saati 4 saatte.
Tebrik etmek gerekir:KK9:
:KK9:Bencede
İnsan muhalif olunca takacak kulp buluyor
Uçak bileti daha ucuz demiş bi arkadaş fiyatlardan haberi yok galiba :KK57:
İnsan bazen gerçekten hayret ediyor :KK34:

He yaw he he :KK59:
Allah sizin gibilere ve sizin gibi düşünenlere akıl fikir versin

Hayirdir? Ben genel anlamda demistim sen neden siz ve sizin gibilere dedin ki simdi.Hay Allah.Hirsizsever misin yoksa? Oysaki cok guzel bir temennide bulunmustum ben.Aminn demeni beklerdim :))iYani bu mesajindan senin hirsizlari korudugun kolladigin fikrine ulasiyoruz.Iyimis oda.Tercih tabii :))

Cok iyi olmus hakikaten. Ama sanirim fiyatlardan dolayı ben kullanamam :KK45:

Hemi de hirsizlik ve yolsuzluk haftasında hizmete girmiş. Caliyoruz ama çalışıyoruz diyorlar zaar:KK53:
yurt dışında bile pahalıymış..bzde hayli hayli pahalı olurTürkiye pahalı bir ülke..asgar ücretli rüasında bile binemez:KK53:

:KK9:Bencede
İnsan muhalif olunca takacak kulp buluyor
Uçak bileti daha ucuz demiş bi arkadaş fiyatlardan haberi yok galiba :KK57:
İnsan bazen gerçekten hayret ediyor :KK34:
İnsanlar calisinca göze batiyor sanirim, bos bos otursalar belki bu kadar garip karsilanmazdi.
Bu asiri hizli tren Almanyada yok benim bildigim, bizimkiler hizli yavas tren bunun yaninda :)
Hakedene bir alkis yakisir her ne kadar muhalefet olunsada. Bence yani.

X