136 bin borcu bitirmek

Hem güzel kokup hem yatirima ne dersiniz diyeceğim ama aman boşverin harcayin gitsin :)

Ben de aslında sizin mesajlarinizda her hangi bir umut gormedigim için harcayin gitsin diye bitirdim

Burada yüzlerce konu acilmistir böyle
Tavsiyeler gelmiştir
Büyük çoğunluk aa öyle bir uygulama mi var indirreyim aaa excelde gelir gider hesabı mi tutuyorsun örnek yollar misin. Faizsiz kredi kampanyası mi varmış arastirayim vs vs der.

Bazilari da Ben excel kullanamiyorum, ayy uygulamaya kim girecek şimdi harcadigimi, o faizsiz kampanyalar bize değildir vs vs der

Konu sahipleri 2. Gruptan olunca (ya da böyle bir hissiyat uyandirinca) doğal olarak aman harca gitsin para senin hayat senin deyip kaçmak istiyor insan

Bu borç Kredi Kartınızda mı yoksa eksi hesabınızda mı?
her ay ödeme yaptıkça az az limiti düşürebilirsiniz..
3 ayda bitirebileceğinizi sanmıyorum o yüzden daha ulaşılabilir hedef koyun
anladığım kadarıyla doktorsunuz öğle arası çay kahve yemek tekliflerini geri çeviremiyor olabilirsiniz eğer burdan da kısmak istiyorsanız diyetteyim diyerek evden salata vs getirebilirsiniz..
ben excel tablosu tutuyorum bazı aylar dünya kadar borç ödememe rağmen borç miktarım artmış oluyor bakıyorum kredi kartına yüklenmişim kaçağı buluyorum bi sonraki ay ona göre davranıyorum

Ekonomi finans borsada en sevdigim konular gelir gider gunlugu tutanlarin actigi konular. Borclar eriyip gittikce bana da degisik bir rahatlama mutluluk geliyor:):) Bu ay sizin icin baya verimli olmus insallah buraya borcu sifirladim yazdiginiz zamanlar da gelir ki baya kisa surede gelecek gibi. Darisi da diger benzer basliktaki kisilere.

Ekonomi finans borsada en sevdigim konular gelir gider gunlugu tutanlarin actigi konular. Borclar eriyip gittikce bana da degisik bir rahatlama mutluluk geliyor:):) Bu ay sizin icin baya verimli olmus insallah buraya borcu sifirladim yazdiginiz zamanlar da gelir ki baya kisa surede gelecek gibi. Darisi da diger benzer basliktaki kisilere.
artık ben de umutluyum
bu aralar YouTube üzerinde harcamamak ve minimalizm üzerine yabancı videolar izliyorum.
hedefim tüketim seklimi tamamen değiştirmek.
borçlar kısmını umuyorum Mart ayında sıfırlamış olacağım

Merhabalar,
31 yaşındayım, ev araba hiçbir şey almadan etmeden sadece harcayarak bu borcu yaptım.Har vurup harman savurdum maalesef.
Yapı olarak fazlaca kaygılı biriyimdir ve son zamanlarda davranışlarımın da bu kaygılarımi davranışlarımın beslediğini fark ettim.Her zaman bir kadinin cebinde her zaman bir yıllık parası olmalıdır derdim , gel gör ki işe başlayınca borç miktarımdan başka hiçbir şey artmadi ..
Eskiden fazlaca değerleri olan minimalist bir kadındım, fazlaca tüketerek değerlerimi ve kalitemi kaybettigimi düşünüyorum.

Şu an 52 bine yakın kazaniyorum ortalama, Ocak gibi biraz daha zamlanir.Hedefim en gec Nisanda tam olarak bitirmek, Martta olur ise daha iyi olur.
Sonrasında ise KYK borcuma başlayıp biriktirmeye de girisecegim..
Bu başlığı ise günlük harcamalarımı duzenli yazmak için açtım.
Rahat bir donemimdeyim ;
aylık burs verdiğim bı iki kişi , bazı mama bağışlarım , benzin ve diyet yaptığım için beslenme konusunda rutin harcamalarim var.
Geri kalan her şeyi yoğun derecede kısmayı planliyorum.Ne yapacağımı birlikte göreceğiz ,
her türlü tavsiye ve eleştiriye açığım.
Ben şahsen bu gelirle bu miktardaki borcu bir de ocak ayındaki eklenecek zammı göz önüne alınca çok rahat bir şekilde 3 ayda bitirirdim

geçen ay ekstra 4 bin veteriner masrafı çıktı , onun dışında bütçeme sadık kaldım
4 binde borc hanesine eklendi.

bu ay 80 bine yakın bir gelirim var ,
42,5 bin borçlara ödedim.
Borçlar dışında da bazı rutin harcamalarim olduğu için elimde 30 bin civarı duruyor/ bu ay il dışına çıkma durumlarım olabileceği için bu miktarı ayırdım gelecek aya elimde para kalırsa direkt borçlara gidecek.
kalan borç miktarim 65 bin civarı.
çok zorlasam Şubat'ta biter ama ben marta uzatmayı planlıyorum.
ekstra olarak kısım kısım KYK ödememi de yapıyorum.

Ödenir ya sağlık olsun iyi ki erken evlenmişim diyorum 😂
valla ya 😂 yok ya ödenir sükür sağlığımız yerinde ama bana kendimden kısmak çok koyuyor 😂 esim ne zaman ‘bu ay dikkatli olalım, alışveriş yapmayalım gereksiz’ dese gördüğüm her seyi alasım geliyor 😩😂

valla ya 😂 yok ya ödenir sükür sağlığımız yerinde ama bana kendimden kısmak çok koyuyor 😂 esim ne zaman ‘bu ay dikkatli olalım, alışveriş yapmayalım gereksiz’ dese gördüğüm her seyi alasım geliyor 😩😂
Ben bu ay kendime hedef koydum kredi kartımla fuzuli alışveriş yapmayacağım kapatıcı almam lazım almıyorum o derece yani kuaföre gideceğim saçlarımın boyası yenilenecek bekliyorum kıyafet hele katiyen almayı düşünmüyorum.

Evet güzel ama tutmak da çok güzelll 😂arada alırız canım 😀ben onu yaza saklıyorum
ben de altın yapıyorum her ay kenara koyuyorum. seneye tasinacağımız için zaten birikim yapmamız gerek. ama bekarken hiç maddi sorunum olmadı, hiç biriktirme gereği duymadım. o yüzden su an zor geliyor bazen 😂

X