14 aylik oglum

komachiko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2021
513
480
Kizlar oglum son iki haftadir falan karakter degistirdi. Onceden de arada bir damari tutardi ama genel olarak sakin bir bebekti. Iki haftadir her seye ofke krizi geciriyor. Surekli bir seyleri gosterip istiyor, vermezsek ciglik atiyor. Her seyin ama her seyin kapagini acmak istiyor (sise vs) yapamazsa biz gelip acana kadar acc diye bagiriyor. Sabah kalktiktan aksam yatana kadar her seyi bu bu bu bu diye gosterip adini soruyor o saniye soylemezsen vay haline. Asla alt degistirmiyor iki kisi zor hallediyoruz. Kiyafet giydirip cikarmak yarim saat zaten. Ergenlige girmis gibi hayattan cok memnuniyetsiz :KK70:
2 yas sendromu diye bir sey var biliyorum ama yeni 1 yasini doldurdu bu cocuk, normal mi bu davranislar?

Bu 2 yaş sendromu değil rahat olun 😂 şuan yaptıkları çok normal büyüme atağı yaşıyor . Güzel zamanları 😂 sonrası felaket

Çok normal sakin olun . Ona güzelce kendini önemli hissettirecek görevler verin ev işlerinde. Bir şeyleri ona da yaptırın o istemeden siz verin eline. Bireyselliğe teşvik ediyoruz ancak tehlikeli şeylerden koruyarak. Aynı zamanda duygularınıda öğretin. Bir şeyleri taşısın getirsin götürsün. Beraber cam silin. Bi kabın içine bişeyler boşaltsın döksün saçsın. Siz ona alan tanıyın var olduğunu kabullenin o da agresifleşmesin😂

Çok normal sakin olun . Ona güzelce kendini önemli hissettirecek görevler verin ev işlerinde. Bir şeyleri ona da yaptırın o istemeden siz verin eline. Bireyselliğe teşvik ediyoruz ancak tehlikeli şeylerden koruyarak. Aynı zamanda duygularınıda öğretin. Bir şeyleri taşısın getirsin götürsün. Beraber cam silin. Bi kabın içine bişeyler boşaltsın döksün saçsın. Siz ona alan tanıyın var olduğunu kabullenin o da agresifleşmesin😂
Haklisiniz bireysellesmeye calisiyor gibi gercekten is verince mutlu oluyor. Ama iste hep cok hassas bir dengedeyiz 😅 dun mesela mercimek bosalttim bir kaba doksun sacsin diye, her yere dagitti hic ellemedim. Dagitip tatmin olunca mercimek kavanozunu istedi vermeyince bu sefer kriz, ne yapsam yaranamiyorum 😂

Nasil yani bundan sonra hep yokus asagi mi 😂 ay annemler sinir etmisti bu cocuk sinirli olcak vah vah diye normal olduguna sevindim
Çocuktan çocuğa göre değişir tabi😀 1.5 ile 4 yaş arası hayatım bok gibi geçti şuan 4 yaş 3 aylık fena sayılmaz 😂şimdi de başka sorunlar var ama

Çocuktan çocuğa göre değişir tabi😀 1.5 ile 4 yaş arası hayatım bok gibi geçti şuan 4 yaş 3 aylık fena sayılmaz 😂şimdi de başka sorunlar var ama
18. Aydan sonra sürekli bölüm sonu canavarı geçtim diye sevinip aslında bir üst level a hazırlandığımın farkında olmamam😅 bizdende selamlae olsun 4 yaş 2 ay dan çok fantastik harikalar diyarı inşallah sonumuz bakırköy olmaz😂

18. Aydan sonra sürekli bölüm sonu canavarı geçtim diye sevinip aslında bir üst level a hazırlandığımın farkında olmamam😅 bizdende selamlae olsun 4 yaş 2 ay dan çok fantastik harikalar diyarı inşallah sonumuz bakırköy olmaz😂
Geçmişe göre daha iyi değil mi ya ? En azından okula gidiyor yarım gün 😂🤣 bak oğlum 20 gündür belki daha fazla gitmedi bademcik ameliyatı oldu . Bugün okulda yeniden ilk gün heyecan bastı beni 🤣🤣 sabahtan akşama kadar oyuncak oynadım evde ya korkunçtu nefesim kesiliyordu artık . Hastaneden çıktık eve geldik koltuktan koltuğa uçuyordu sürekli 😀 kafam kazan gibi oldu artık . Bugün okula götüreceğim yeri dönüşte ağzımın tadıyla bi temizlik yapmak istiyorum 😂

Geçmişe göre daha iyi değil mi ya ? En azından okula gidiyor yarım gün 😂🤣 bak oğlum 20 gündür belki daha fazla gitmedi bademcik ameliyatı oldu . Bugün okulda yeniden ilk gün heyecan bastı beni 🤣🤣 sabahtan akşama kadar oyuncak oynadım evde ya korkunçtu nefesim kesiliyordu artık . Hastaneden çıktık eve geldik koltuktan koltuğa uçuyordu sürekli 😀 kafam kazan gibi oldu artık . Bugün okula götüreceğim yeri dönüşte ağzımın tadıyla bi temizlik yapmak istiyorum 😂
Geçmiş olsun inşallah şimdi iyidir. Evet evde kuduruyorlar iyice bize. Ohh kolay gelsin. Valla bende foşurdatarak temizlik yapsam terapi olcak ama biri okula gitse 11 aylık kızımla zor😅

Geçmiş olsun inşallah şimdi iyidir. Evet evde kuduruyorlar iyice bize. Ohh kolay gelsin. Valla bende foşurdatarak temizlik yapsam terapi olcak ama biri okula gitse 11 aylık kızımla zor😅
Okuldan şikayet var yine 🤣 bugün ameliyattan sonra ilk okul günüydü ya öğretmeni dedi ki hiç enerjisi bitmiyor asla durmuyor yorulmuyor nefes almadan konuşuyor 🤣🤣çok yoruyor 🤣🤣 daha ne desin ya

Benim oğlum da aynı sizin dediğiniz gibi 13 buçuk aylık ve artık delirecek gibi oluyorum günde 10 kere sinir krizi geçiyor kendini yere ata ata ağlıyor. Sizin ki herşeyi ağzına götürme huyundan vazgeçti mi mesela mercimek vermişsiniz benim ki avuçlayıp ağzına atar ben oynasın diye bi leğen kabuklu ceviz falan veriyorum onun bile tamamını ağzına sokmaya çalışıyor 😂😂

Benim oğlum da aynı sizin dediğiniz gibi 13 buçuk aylık ve artık delirecek gibi oluyorum günde 10 kere sinir krizi geçiyor kendini yere ata ata ağlıyor. Sizin ki herşeyi ağzına götürme huyundan vazgeçti mi mesela mercimek vermişsiniz benim ki avuçlayıp ağzına atar ben oynasın diye bi leğen kabuklu ceviz falan veriyorum onun bile tamamını ağzına sokmaya çalışıyor 😂😂
14 aydan sonra agzina alma baya azaldi gecen parkta kum yemeye calismasini saymazsak 😂 mercimegi olur da icime faydali bi sey girer diye yemedi 😅 saka bi yana agzina alsa bile yutmasi problem olmayan seyleri vermeye calisiyorum mercimek pirinc gibi ama nohut ve benzer boyuttaki seyler tehlikeli.

X