15 aylık kızım ve kilosu

1yas olana kadar cocuk doktoruna götürmediniz mi 9 aylıkken kan testi yapılıyor kapsamlı.
Ayrica 1yasinda d vit bırakmak icin testine bakıldı mi? Benim oğlumun 9 aylıkken 35ti d vit değeri damla kullandığı halde doktor kışında kullanin dedi devma ettik. Sağlık ocaginsa parmağından kana bakılıyor hemoglobin değerine, demir,ferittin,B12 vs bakıldı mi?
Götürdük hiç birine de bakılmadı valla. Ebe bırak dedi bıraktık demire başladık öyle. 9 aylıkken gittik ne bakıldı ne edildi. Bilmiyorum niye bakmadılar. Sağlık ocağında bakıldı kana iyi çıkmıştı

İşte o demir ve d vitamini kesme işi kan sonucuna bakılarak yapılıyor kimi doktor 9. Ayda kimi doktor ise 1 yaşta bakmak istiyor. Dediğiniz çok doğru bütün bebeklerin bir başlangıç kg su var ona göre ilerliyorlar. Sizi hiç bir şey yetersiz hissettirmesin. Benim oğlum da öyleydi. Zatıf bi bebekti emerdi güzel yerdi ama zayıftı. Sütün yetmiyor , bakamıyorsun neler neler😂 önceleri canımı sıksada güldüm geçtim. Şu an dada kg su yaşına göre tam olması gerektiği gibi ama zayıf gözüküyor fit bir çocuk😂 kızım ise tam tersine abisiyle aynı kg da doğdu ama boğumlu şişko bacaklar , göbek ikiside aynı anneden doğdu aynı sütü emdiler işte böyle bişey.
Bize denk gelenler hiç sormadı bile. Kan alın yada kanına bakıldı mı diye bişey demediler bilemiyorum valla. Bana kalsa çoktan götürmüştüm ama eşim sağolsun biraz zamanın gerisinden geliyor bize bakıldı mı bize şöyle oldu mu diye götürmek istemiyor. Aynı süt demiyorlar sütün yaramamış davası var bi de bazı cahillerde. Herkes bi gün inşallah susar kendilerinin başından da geçti ama o halde çok konuşuyorlar. Özellikle kayınbabam bile yorum yapıyor

Bazı sağlık ocakları bebek ve çocuklardan kan almak istemiyor. Bu orada çalışan ebe hemşirenin insiyatifine kalmış bir şey. Şayet çocuk ve bebekten kan alma konusunda kendilerine güvenmiyorsalar hiç riske girmiyorlar.
Bizimkide aynı dediğiniz gibi zaten bi aşı yapıyor çocuk bas bağırıyor başka yerde hiç ağlamıyor bizim ebenin sağolsun eli ağır.

Bazı sağlık ocakları bebek ve çocuklardan kan almak istemiyor. Bu orada çalışan ebe hemşirenin insiyatifine kalmış bir şey. Şayet çocuk ve bebekten kan alma konusunda kendilerine güvenmiyorsalar hiç riske girmiyorlar.
Bizede sadece parmaktan baktilar 9 aylikken ama cocuk doktoru detaylı yapmsti,orda kan almak zor.buyuk oğluma alincakti ama damar bulamadilar . Hastanede aldırın dediler. Benim bebişte değerleri iyi ama kilosu iyi değil 14aylik olacak 10 kiloya henüz gelmedi sanırım

Bize denk gelenler hiç sormadı bile. Kan alın yada kanına bakıldı mı diye bişey demediler bilemiyorum valla. Bana kalsa çoktan götürmüştüm ama eşim sağolsun biraz zamanın gerisinden geliyor bize bakıldı mı bize şöyle oldu mu diye götürmek istemiyor. Aynı süt demiyorlar sütün yaramamış davası var bi de bazı cahillerde. Herkes bi gün inşallah susar kendilerinin başından da geçti ama o halde çok konuşuyorlar. Özellikle kayınbabam bile yorum yapıyor
İnsanlar hadlerini sınırlarını bilemiyor istiyorlar ki istediklerinş söylesinler sizi kötü hissettirsinler sonra siz cevap verincede terbiyesiz olun. Kendinizi dinleyin bu en güzeli ben böyle yaptım vicdanıma baktım içimde de hep rahat oldum. Kimse kimsenin anneliğini yargılayacak, tartışacak konumda olmamalı. Aksine bu zorlu süreçte destek olunmalı. Benim eşimde ne gerek var doktor vs derdi üstelik pandemi zamanı diye de terslenirdi. İnat ettim kavga ettim ne yazık ki bazı insanlar öyle düz isteyince anlamıyorlar

Bizede sadece parmaktan baktilar 9 aylikken ama cocuk doktoru detaylı yapmsti,orda kan almak zor.buyuk oğluma alincakti ama damar bulamadilar . Hastanede aldırın dediler. Benim bebişte değerleri iyi ama kilosu iyi değil 14aylik olacak 10 kiloya henüz gelmedi sanırım
Burda önemli olan doğum kg su ve rutin aylık takiplerde persentil tablosundaki ilerleyişi. Ne yazık ki bilemiyorlar genelde el üstünden almak lazım bebek ve çocuklarda daha sağlıklı oluyor

İnsanlar hadlerini sınırlarını bilemiyor istiyorlar ki istediklerinş söylesinler sizi kötü hissettirsinler sonra siz cevap verincede terbiyesiz olun. Kendinizi dinleyin bu en güzeli ben böyle yaptım vicdanıma baktım içimde de hep rahat oldum. Kimse kimsenin anneliğini yargılayacak, tartışacak konumda olmamalı. Aksine bu zorlu süreçte destek olunmalı. Benim eşimde ne gerek var doktor vs derdi üstelik pandemi zamanı diye de terslenirdi. İnat ettim kavga ettim ne yazık ki bazı insanlar öyle düz isteyince anlamıyorlar
Aynen öyle artık bende kendimi dinleyecem hasta olsa insanlar daha mutlu olacaklar galiba. Cevap versem daha iyi ama oda yok bende içime atıyorum ama en son kayınbabama büyümüyor dedi dayanamadım tutta ayaklarından çekelim dedim. Erkekler niye böyle anlamıyorum ben maalesef yenemedim

Aynen öyle artık bende kendimi dinleyecem hasta olsa insanlar daha mutlu olacaklar galiba. Cevap versem daha iyi ama oda yok bende içime atıyorum ama en son kayınbabama büyümüyor dedi dayanamadım tutta ayaklarından çekelim dedim. Erkekler niye böyle anlamıyorum ben maalesef yenemedim
Bazı insanların işleri olmayınca başkalarına takıyorlar ya da kendileri o kadar zehirli ki güzel bakmıyor güzeli göremiyorlar. Oysa ki aferin kızım ne güzel bakıyorsun şöyle güzel böyle güzel dese size ne hoş olur. Ne yazık ki çevremizde çok böyle insanlar🥲 Kendi kıymetinizi siz bilin.

Bazı insanların işleri olmayınca başkalarına takıyorlar ya da kendileri o kadar zehirli ki güzel bakmıyor güzeli göremiyorlar. Oysa ki aferin kızım ne güzel bakıyorsun şöyle güzel böyle güzel dese size ne hoş olur. Ne yazık ki çevremizde çok böyle insanlar🥲 Kendi kıymetinizi siz bilin.
Aynen öyle yok illa bir eleştiri yapacak sizin büyüttüklerinize de gördük diyecez olmayacak 😁 ha bide kaynanam 7 aylık torunu ile benim kızımı karşılaştırıyor. O daha kilolu daha uzun diye ölür müsün öldürür müsün bilemem 😁 hiç güzel bişey demezler hep insanı kötülerler bende bişey demiyorum Allah kalplerine göre versin herkesin diyorum. Aynen öyle kendisi bilmek gerek insanın

Aynen öyle yok illa bir eleştiri yapacak sizin büyüttüklerinize de gördük diyecez olmayacak 😁 ha bide kaynanam 7 aylık torunu ile benim kızımı karşılaştırıyor. O daha kilolu daha uzun diye ölür müsün öldürür müsün bilemem 😁 hiç güzel bişey demezler hep insanı kötülerler bende bişey demiyorum Allah kalplerine göre versin herkesin diyorum. Aynen öyle kendisi bilmek gerek insanın
Onlarda böyle mutlu oluyor başkalarını kötü hissettirerek kendilerinin kötü hissetmesine engel oluyorlar napsınlar😂

Herkese merhaba. Benim kızım 15 aylık şuan 10 kilo boyunu bilmiyorum 14 aylıkta 75 cm di. Dışardan insanlar bu çocuk zayıf hiç büyümemiş gibi yorumlar yapıyor benimde çok canım sıkılıyor napmam gerek bilmiyorum. Kızım sürekli gezer çok hareketli sadece uyurken durur diğer zamanlar sürekli gezer. Yemesi de iyi bu boş konuşanlar yüzünden canım sıkılıyor sizce napmam gerek??
Merhaba benim oğlumda şuan 15 aylık 81 cm 11.50 kilo merak etme canım benim bebeğim içinde başka şeyler söylüyorlar 15 aylık çocukların birçoğuna göre kilolu sınıfında olmasına rağmen daha 1 ay önce kaynanam benim mutfakta duymayacagimi dusunerek salonumda kızını arayıp hiç eski kilosu kalmamış dedi şok oldum geldiğinden beri maşallah maşallah çok güzel kilosu cok güzel yediriyosun çok güzel bakıyorsun diyordu yani demem o ki ne yaparsan yap konuşacak birşey buluyorlar hicbirseu bulamazlarsa olmayanı konusuyolar. Yiyen çocuk yiyor yemeyen çocuk yemiyor bazı çocuk yapısal olarak yesede kilo almıyor bazı çocuk çokta yememesine rağmen kilolu oluyor bu konuşanlar en iyisini kendileri biliyor bu kadar patavatsizlik olmaz bu konuşulan lafların meali sen iyi bakamiyorsun demektir insan bu laflari konuşurken bı düşünür ben dış kapının dış mandalı olarak çocuğun annesine ne demeye çalışıyorum kendi çocuğunu benden az mı düşünecek haddim olmayanı konuşmaya çalışıyorum der ama bu insanlar her zaman illa bişey bulur ve konuşur çok kısa bir örnek vereyim kaynanam benim çocuğum için çok uysal çok kolay çocuk diyordu (40 günden sonra bir Allah'ın kulu yoktu yanimda tek basima büyüttüm) ben çocuğum sayesinde kilo verdim akşama kadar 1 dakika oturamiyorum ama çocuk kendi kendine beni hiç yormadan saksıda büyümüş gibi konuşurdu 2 hafta önce bankalara çok yuklendigimiz için çıkmaza girmek uzereydik biraz toparlayalim diye düşündük ve sadece 3 aylığına gelip bakar mısın dedim uzun bir süre değil 3 ay çalışacaktım ne yaptı dersin? Bizim banka borçlarını kendi ödedi ben senin gibi bakamam kızım dedi 60 bin lira verdi. Bana da gün doğdu hem bebeğimi bırakmadım hemde lafı doksana çaktım. Benim çocuğum için kolay çocuk diyordun 3 tane çocuk büyüten kadınsın 1 tane kolay çocuktan mı gözün korktu dedim öyle ablak ablak yüzüme baktı. Yani konuşan gelsin kendi baksın bakalım kaç gün bakacak. Çocuğuna senden iyi kimse bakamaz hiç umursama ağzı olan konuşuyor

Merhaba benim oğlumda şuan 15 aylık 81 cm 11.50 kilo merak etme canım benim bebeğim içinde başka şeyler söylüyorlar 15 aylık çocukların birçoğuna göre kilolu sınıfında olmasına rağmen daha 1 ay önce kaynanam benim mutfakta duymayacagimi dusunerek salonumda kızını arayıp hiç eski kilosu kalmamış dedi şok oldum geldiğinden beri maşallah maşallah çok güzel kilosu cok güzel yediriyosun çok güzel bakıyorsun diyordu yani demem o ki ne yaparsan yap konuşacak birşey buluyorlar hicbirseu bulamazlarsa olmayanı konusuyolar. Yiyen çocuk yiyor yemeyen çocuk yemiyor bazı çocuk yapısal olarak yesede kilo almıyor bazı çocuk çokta yememesine rağmen kilolu oluyor bu konuşanlar en iyisini kendileri biliyor bu kadar patavatsizlik olmaz bu konuşulan lafların meali sen iyi bakamiyorsun demektir insan bu laflari konuşurken bı düşünür ben dış kapının dış mandalı olarak çocuğun annesine ne demeye çalışıyorum kendi çocuğunu benden az mı düşünecek haddim olmayanı konuşmaya çalışıyorum der ama bu insanlar her zaman illa bişey bulur ve konuşur çok kısa bir örnek vereyim kaynanam benim çocuğum için çok uysal çok kolay çocuk diyordu (40 günden sonra bir Allah'ın kulu yoktu yanimda tek basima büyüttüm) ben çocuğum sayesinde kilo verdim akşama kadar 1 dakika oturamiyorum ama çocuk kendi kendine beni hiç yormadan saksıda büyümüş gibi konuşurdu 2 hafta önce bankalara çok yuklendigimiz için çıkmaza girmek uzereydik biraz toparlayalim diye düşündük ve sadece 3 aylığına gelip bakar mısın dedim uzun bir süre değil 3 ay çalışacaktım ne yaptı dersin? Bizim banka borçlarını kendi ödedi ben senin gibi bakamam kızım dedi 60 bin lira verdi. Bana da gün doğdu hem bebeğimi bırakmadım hemde lafı doksana çaktım. Benim çocuğum için kolay çocuk diyordun 3 tane çocuk büyüten kadınsın 1 tane kolay çocuktan mı gözün korktu dedim öyle ablak ablak yüzüme baktı. Yani konuşan gelsin kendi baksın bakalım kaç gün bakacak. Çocuğuna senden iyi kimse bakamaz hiç umursama ağzı olan konuşuyor
Allah'ım yarabbim ya her kaynana mı aynı olur tövbe Allah'ım diyorum böyle olmam inşallah ya kınamıyorum. Çok haklısınız konuşur konuşur insanı sinir etmekten başka naparlar acaba. Benim kaynanam biriciğim ah sağolsun kızımı ara ara ona gönderiyordum işim varken oda 1 saat en fazla 2 saat. Bebeğin altını değiştirmeyi çok sever pasaklı sağolsun. Bebeğin altını pamukla silmiyormuş. Duyunca şok oldum bebeğim kaç kere idrar enfeksiyonu geçirdi. Ondan sonra bir daha tövbe ettim ona vermiyorum altını değiştiriyorm hemen. O yüzden bakmasınlar daha iyi. Öyle bakarlar sonrada konuşup dururlar. İyi demişsiniz ağzınıza sağlık. Çok sağolun içim rahatladı kaynanamı da kesmiş gibi oldum da neyse ☺️

Allah'ım yarabbim ya her kaynana mı aynı olur tövbe Allah'ım diyorum böyle olmam inşallah ya kınamıyorum. Çok haklısınız konuşur konuşur insanı sinir etmekten başka naparlar acaba. Benim kaynanam biriciğim ah sağolsun kızımı ara ara ona gönderiyordum işim varken oda 1 saat en fazla 2 saat. Bebeğin altını değiştirmeyi çok sever pasaklı sağolsun. Bebeğin altını pamukla silmiyormuş. Duyunca şok oldum bebeğim kaç kere idrar enfeksiyonu geçirdi. Ondan sonra bir daha tövbe ettim ona vermiyorum altını değiştiriyorm hemen. O yüzden bakmasınlar daha iyi. Öyle bakarlar sonrada konuşup dururlar. İyi demişsiniz ağzınıza sağlık. Çok sağolun içim rahatladı kaynanamı da kesmiş gibi oldum da neyse ☺️
Boşuna adına kaynana demişler kaynamadan duramiyorlar iyisi anneden öte kötüsü düşmandan öte 😂 geldiğinde şimdi özellikle atıyorum kucağına kolay ya baksın bakalım yarım saat sonra yorgunluktan dili dışarda geziyor 😂 valla çocuk doğmadan önce ne iyi kadın diyodum çocuk doğunca gerçek yüzünü gösterdi. Aynı günün akşamı kendi kız kardeşi ve yeğenleri bize yemeğe geldiler ben önce çocuğu yediriyorum oradan konusuyo yeter kızım çocuk doydu büyük insan yemez o kadar dedi iki yüzlü herkesin içinde çaktım lafı ben ne yapacağımı şaşırdım öğlen kızına eski kilosu kalmamış diyodun şimdide çok yediriyosun diyosun hangisi dedim gözleri büyüdü iyi oldu 😂

Boşuna adına kaynana demişler kaynamadan duramiyorlar iyisi anneden öte kötüsü düşmandan öte 😂 geldiğinde şimdi özellikle atıyorum kucağına kolay ya baksın bakalım yarım saat sonra yorgunluktan dili dışarda geziyor 😂 valla çocuk doğmadan önce ne iyi kadın diyodum çocuk doğunca gerçek yüzünü gösterdi. Aynı günün akşamı kendi kız kardeşi ve yeğenleri bize yemeğe geldiler ben önce çocuğu yediriyorum oradan konusuyo yeter kızım çocuk doydu büyük insan yemez o kadar dedi iki yüzlü herkesin içinde çaktım lafı ben ne yapacağımı şaşırdım öğlen kızına eski kilosu kalmamış diyodun şimdide çok yediriyosun diyosun hangisi dedim gözleri büyüdü iyi oldu 😂
Ahaha 😁😁 bizim içinde demezler inşallah 😁 bizimki de kucağına alınca kolum kolum diyor ama gel gör ki ben lafı çakamıyorum 😁 bizimkide evlenince gördüm yüzünü seninki baya geç olmuş 😁 ağzına sağlık ne dedi 😁 eşinde anası diye ölüyor mu 😁

Herkese merhaba. Benim kızım 15 aylık şuan 10 kilo boyunu bilmiyorum 14 aylıkta 75 cm di. Dışardan insanlar bu çocuk zayıf hiç büyümemiş gibi yorumlar yapıyor benimde çok canım sıkılıyor napmam gerek bilmiyorum. Kızım sürekli gezer çok hareketli sadece uyurken durur diğer zamanlar sürekli gezer. Yemesi de iyi bu boş konuşanlar yüzünden canım sıkılıyor sizce napmam gerek??
Bebeğinin boyuda kilosuda gayet ayıyla uyumlu 15 aylık kız bebek ortalama 77 cm 9.5 kilo olmalı zaten bu rakamda tüm 15 aylık kız bebeklerin ortalaması yani iclerinde 90 cm olanda var 65 cm olanda 14 kilo olanda var 8 kilo olda o yüzden bebeğin gayet iyi konuşan da gelsin kendi baksın hareketli bebekle olduğu yerden kalmayan bebek aynı olabilir mi hareketli çocugun yavaş kilo almasından daha doğal ne olabilir boyuda gayet iyi ortalamada ne istiyorlar 15 aylık bebekten kapılardan mi geçemesin zamanında yoğurda ekmek doğrayıp hamurla pirinç unuyla çocuk besleyip kof kilosu olan çocuklarını referans alarak konusuyorlar

Bebeğinin boyuda kilosuda gayet ayıyla uyumlu 15 aylık kız bebek ortalama 77 cm 9.5 kilo olmalı zaten bu rakamda tüm 15 aylık kız bebeklerin ortalaması yani iclerinde 90 cm olanda var 65 cm olanda 14 kilo olanda var 8 kilo olda o yüzden bebeğin gayet iyi konuşan da gelsin kendi baksın hareketli bebekle olduğu yerden kalmayan bebek aynı olabilir mi hareketli çocugun yavaş kilo almasından daha doğal ne olabilir boyuda gayet iyi ortalamada ne istiyorlar 15 aylık bebekten kapılardan mi geçemesin zamanında yoğurda ekmek doğrayıp hamurla pirinç unuyla çocuk besleyip kof kilosu olan çocuklarını referans alarak konusuyorlar
Ay çok teşekkür ederim ya valla sonunda 💙 gerçekten öyle dayamışlar inek sütü pirinç ununu Allaha emanet büyümüşüz büyütmüşler. Benimki gerçekten hiç oturmuyor arabada bile ayakta alan olsa koşacak. Bide benim bebeğim 3 kilo doğdu doğumum zor oldu sütüm gelmedi göğüsümün ucu yoktu. 10 günlükken 3 kiloydu gene. 4 aylıkken idrar da kanda enfeksiyon oldu hiç kilo almadı ondan bu kilosu belkide

Benim site de bir anne var, boyu 1.45 minyon bir kadın kızı da aynı kendisi gibi.
Şimdi bu kadına çocuğun minik, persemtil altı kim diyebilir.
Hepimiz hecin devesi gibi olmak zorundamıyız.
Çocuğun sağlıklı mı gerisi teferruat…

13 yas minyon bi erkek annesiyim subat ayinda 13 yasina girdi oglum boyu 1,50 lerde kilosu 38 di en son yanlis hatirlamiyosam, kemikleri sayiliyor kara kuru cocugumun. Ben artik insanlarin onun yaninda ona ne kadar zayifsin sen demelerini bile agizlarina tikiyorum.. insanlar zayıflamak icin ugrasiyor benim oglum boyle iyi diyorum. Hasta olmuyor, kan degerleri iyi, daha ne olsun diyorum… sizde oyle diyin insanlara. Cokta kilo iyi değil, kızımda 9 bucuk yasinda 44 kilo 1.40 boylarinda birine zayif diye bahane buluyorlar birine kilon fazla diyolar. İnsanlar hep konusur, empati yapmasini bilemez gereksiz konuşur.

Ahaha 😁😁 bizim içinde demezler inşallah 😁 bizimki de kucağına alınca kolum kolum diyor ama gel gör ki ben lafı çakamıyorum 😁 bizimkide evlenince gördüm yüzünü seninki baya geç olmuş 😁 ağzına sağlık ne dedi 😁 eşinde anası diye ölüyor mu 😁
Benim kaynanam bana doğumdan sonra çok kötülük yaptı doğumuma 1 hafta kala doğumum sezeryana döndü bebeğim doğum kanalına giremiyormus çatım dar olduğu için daha fazla bekletemem bebek riske girer yasal süre 40 hafta 1 hafta içinde kendiliğinden dogmazsa sezeryana alicaz dedi kaynanamda doğumdan sonra gelip kalmak istedi bende bişey demedim iyiydik çünkü ama sonra tanıyamadım ameliyat olalı 3 gün olmuş eşim destek olmadan oturup kalkamiyorum bile bana valizlerini boşalt geldik geleli orda duruyorlar dedi şok oldum sen ne amaçla geldin bana yardımcı olmayacaksan dimi. Bebeğimle dans ediyodum nazar degdiriyosun çocuğu mahvettin diyordu firsatini bulduğu gibi alıp okumaya basliyodu 5 günlük çocuğa zeytinyağı icirmeye çalıştı doymuyo doymuyo mama ver diye baskı yaptı vermicem diyodum mahvoldu çocuk yazık açlıktan öldü çocuk diye köşesinde soyleniyodu sütüm vardı hatta üstüme akiyodu gelene gidene doymuyo diyodu eşimle yatak odasında uyuyoruz lak diye kapıyı açıp kendi oğlunun şahsi odasiymis gibi içeri daliyodu zitlasmaya başladık o kadar kötü bir insan ki egilemiyorum kalkamiyorum sütümü sağmam lazım ama 3lü priz yerde iki büklüm sızlana sızlana eğilip makineyi prize takmaya çalıştım ayaklarını uzattı öylece izledi iyiki annem ordaydi napiyosun yeni ameliyat oldun dikişlerini patlaticaksin dedi yerinden fırladı kaynanam dibimde sızlandigimi görmesine rağmen sadece izledi o gece ağrıdan uyuyamadım normalde yatmam dinlenmem gerekiyodu dinlenemedigim için doğumdan 1 hafta sonra ayağım şişti basamaz hale geldim iki ayak üst üsteymis gibi görünüyordu çünkü hanimefendi oğlundan emzirirken susayip 1 bardak su istediğimde bile yüzü beş karış bakiyodu kendi evimde bana rahat vermedi Allah'a havale etmiyorum bu dünyada öbür dünyada da hakkım ona helal değil onun baskıları yüzünden oğlum 1.5 aylıkken beni emmeyi bıraktı sütüm varken çocuğumu emziremedim biberona alıştı ne yaptıysam döndüremedim çabaladıgimda da boşuna cabaliyosun emmez artık o aletler işe yaramaz diyip hevesimi kırıyordu bilerek yaptığına da eminim kendi cocugumu sevmemi bile istemiyordu kucağıma alıp izliyodum seviyodum bırak nazar değdi diyip kucagimdan çekip aliyodu başlıyordu çocuğu okumaya ama biyerden sonra insan kayışı kopariyo şimdi tek kelime edemez tek tek verdim laflarını benim evime geldiginde bırak odama girmeyi kapısına bile yanaşamaz tek kelime edemez eşimde yaşananlari gördü benim evimden kendi kızı gelecek diye annemi gönderdi üstelik benim haberim bile yok bı kendisi bı annem kalabilir başka yer yok anneme balkonda kızım kalmaya geliyo demiş bu ne demek başka yaticak yer yok sen git kızım kalcak diyo açık açık bende anlam veremedim annem bianda eşyalarını topladı gideyim ben kızım dedi sonradan anladım benim evime cagirdigindan benim haberim yok anladığım gibi o gun bende açtım ağzımı yumdum gözümü ikisinide gönderdim saygısızlık öyle olmaz böyle olur siz benim annemi benim evimden ne hakla gonderirsiniz biri gidecekse o benim annem değil burda bulunması gereken asıl kişi annemken kirilma diye gel demişim sen ne hakla benim evimden annemi gonderirsin dedim onlarin yanında aradım annemi anne gel ben yalnızım annesiyle ablası gittiler dedim yüzlerine baka baka sonrada çekildim odama açık açık kovdum iyide yaptım evime karış çocuğuma karış göz göre göre yardım etme kocamdan 1 bardak su isteyince beş karış surat yap çocuğumu annesinin sütünden kestir üstüne benim evimden annemi gönder sonra gelin iyi olsun diye bekle valla iyiki de yapmışım şimdi ödü patlıyo bişey derken daha neler neler varda yazsam roman olur eşimde hepsinin farkında olduğu için hiçbir şey demedi çünkü onada soyledim eğer bana yapılan zoruna gitmiyoda verdiğim tepki zoruna gidiyosa annenle beraber sende gidebilirsin ömrümü vereceğim insan hakliysam arkamda durmalı evcilik oynamiyoruz ben senin hayat arkadasinim herkes bigun gider seninle ben kalırım otur tart kararını ver dedim eğer seninde canını sıkıyolarsa önce yapılan ne varsa eşinle konuş bilsin tepki verdiğinde de sebebini bilir sen iyi olacaksın ki çocuğun iyi olsun canı sıkkın yetersiz hissettirilmis bi anne çocuğuna ne kadar istesede yeteri kadar verimli olamıyor. Önce sen ❤️

X