15 tatil ilk eşten olma cocuk 5 aylik bebek ve sinir krizi gecirmem

handegunerler

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2023
168
-124
37
Esimin ilk eşinden olan kızı tatilin ilk gününden itibaren yanınızdayız kiz 9 yasinda
Benim de 5 yasinda bir çocuğum.var.biri de 5 aylik henüz.dun de bir arkadaş gelmişti oturmaya.onun da 11 yasinda bir oglu var.aksama kadar oturdular cocuk geceyi bizde geçirmek istedi.tamam dedim.
Sabah oldu benim 5 yaşındaki coxuk huysuzluk yapıyor surekli mizmizlaniyor benn de erken kalkıp kahvaltımı yapmıştım.ama evdekilere kahvaltı hazırladım.5 yaşındaki oğlum huysuzluk yapıyor babasına biseyler diyor ben salonda temizliğe başladım bu arada.babasina belki 50 kere baba baba baba baba diye bisey demek istiyor adam duymazdan geliyor.cocuk yanıma geliyor bana sikayet ediyor bisey yapamıyorum tekrar babasına gidiyor baba baba diyor adam sallamıyor.kizdim cevap versene cocugq dedim sen benim yöntemlerime ne karisiyon diyor terbiye ediyormuş o şekilde davranarak
Coxuk daha beter sinirleniyor bir yandan.bir yandan salonu toparlıyorum neyse oglum geldi salona dun misafir gelen arkadasin cocugu var onunla oynuyor biseyler söylüyor bu sefer cocuk bunu sinirlendiriyor yapma dediğini yapıyor cocuk bağırınca gülüyor.bu sefer ona bisey diyemiyorum benimkine kızıyorum yapma diye anlamıyor.zaten dün akşam da oğluma korkunc bir video izletmis cocuk çok korktu.ben de izledim cocuk nedne bu kadar korktu diye gerçekten korkunc bir video

Neyse bir yandan da benim bebek ağlamaya başladı.bu arada arkadas ariyor hastaneye gidecem oglum biraz daha sende kalsi diyor ortalık tımarhaneye döndü.ben de msj yazdim arkadaşa durumlar iyi degil burda dedim geldi aldi cocugunu.adama da kızdım cocuk sana 50 kere baba diyor bir cevap versene diyorum ben onu terbiye ediyorum diyor.nasil terbiye anlamaidm.
Adamla da ayrı kavga oldu.nasil yorumlarınız bu durumu arkadaşlar?

Erkeklerin kendince çocuk terbiye etme yöntemi beni de çıldırtıyor. Muhtemelen saygısızca seslendigini dusundugu için cvp vermiyordur. Nerden biliyorsun diye sormayın :) Aslında arkadaşınızin da çocuğunu 3 çocuklu eve bırakmaması lazımdı. Arada olur böyle diyip tolere edin en iyisi yoksa yine siz sinirlendiginizle kalacaksiniz

Erkeklerin kendince çocuk terbiye etme yöntemi beni de çıldırtıyor. Muhtemelen saygısızca seslendigini dusundugu için cvp vermiyordur. Nerden biliyorsun diye sormayın :) Aslında arkadaşınızin da çocuğunu 3 çocuklu eve bırakmaması lazımdı. Arada olur böyle diyip tolere edin en iyisi yoksa yine siz sinirlendiginizle kalacaksiniz
Q

Elalemin çocuğunu neden evinizde kalmasına izin veriyorsunuz ki kalmasın bir daha tamam demeyin kendi derdiniz kendinize yetiyor zaten hayatta kabul etmem milletin çocuğunu
E hayir diyemedim işte cocuk da benim cocugu sinirlendirir bagirttirup guluyor

Kocanız ekstra rahat ve sorumsuz.
Çocuk o şekilde terbiye oluyorsa ; sizde kendisi size seslendiginde cevap vermeyin.Belki Terbiye olur.
Ayrıca o kadar çocuk hangi ortamda olsa karmaşa yaşanır,komşunun cocuklarini kabul etmeyin mümkünse,zaten sizdekiler yeterli.

Esimin ilk eşinden olan kızı tatilin ilk gününden itibaren yanınızdayız kiz 9 yasinda
Benim de 5 yasinda bir çocuğum.var.biri de 5 aylik henüz.dun de bir arkadaş gelmişti oturmaya.onun da 11 yasinda bir oglu var.aksama kadar oturdular cocuk geceyi bizde geçirmek istedi.tamam dedim.
Sabah oldu benim 5 yaşındaki coxuk huysuzluk yapıyor surekli mizmizlaniyor benn de erken kalkıp kahvaltımı yapmıştım.ama evdekilere kahvaltı hazırladım.5 yaşındaki oğlum huysuzluk yapıyor babasına biseyler diyor ben salonda temizliğe başladım bu arada.babasina belki 50 kere baba baba baba baba diye bisey demek istiyor adam duymazdan geliyor.cocuk yanıma geliyor bana sikayet ediyor bisey yapamıyorum tekrar babasına gidiyor baba baba diyor adam sallamıyor.kizdim cevap versene cocugq dedim sen benim yöntemlerime ne karisiyon diyor terbiye ediyormuş o şekilde davranarak
Coxuk daha beter sinirleniyor bir yandan.bir yandan salonu toparlıyorum neyse oglum geldi salona dun misafir gelen arkadasin cocugu var onunla oynuyor biseyler söylüyor bu sefer cocuk bunu sinirlendiriyor yapma dediğini yapıyor cocuk bağırınca gülüyor.bu sefer ona bisey diyemiyorum benimkine kızıyorum yapma diye anlamıyor.zaten dün akşam da oğluma korkunc bir video izletmis cocuk çok korktu.ben de izledim cocuk nedne bu kadar korktu diye gerçekten korkunc bir video

Neyse bir yandan da benim bebek ağlamaya başladı.bu arada arkadas ariyor hastaneye gidecem oglum biraz daha sende kalsi diyor ortalık tımarhaneye döndü.ben de msj yazdim arkadaşa durumlar iyi degil burda dedim geldi aldi cocugunu.adama da kızdım cocuk sana 50 kere baba diyor bir cevap versene diyorum ben onu terbiye ediyorum diyor.nasil terbiye anlamaidm.
Adamla da ayrı kavga oldu.nasil yorumlarınız bu durumu arkadaşlar?

Eşinizin ilk eşinden olan 9 yaşındaki kızının konunuzla ilgisi nedir ? Konunuzda yer alan sorunlarlarla hiçbir ilgisi yok belli ki.

Peki ne derdiniz arkadaşınıza? Coxuk kalsin mi diye sorunca?
Biz cok kalabaligiz diger eşten kızida var arti annesi duysa 11i yasinda baska cocukla gece yatili kaldigini sonuc sizin icin iyi olmaz cocuga kalabalığız sakin zamanda gelirsin diyebilirisniz ben yinede birakmazdim sakim zamanda bile herkes evinde rahat birsey olsa agzi burnu kanasa anne size saracak sizin cocuga birsey yapsa siz ona yatili işi sakat

Konunun ilk eşinden olma çocukla ne alakası var ? Beş aylık bebekle ne alakası var ?
Evde üç çocuk varken elalemin çocuğunu niye kaldiriyorsunuz ? Millete sevimlilik yapacağım diye. 11 yaşındaki çocukla niye çocuğunuzu yalnız birakiyorsunuz korkunç video izliyor . Ayrıca hirsinizi sizin olmayan çocuktan mi çıkarıyorsunuz da başlığa onu eklediniz .

Öncelikle neden insanlara hayır diyemiyorsunuz? Arkadaşınıza bak arkadaşım zaten üç çocuk var, seninkine bakamam deseydiniz ya.
Kocanız da bir zahmet tüm çocuklarıyla ilgilenecek. Ayrıca ilk eşinden olan çocuk ne gibi bir sorun çıkarıyor, anlamadım.

Çocuk sorun çıkarmıyor da çocuğun, öz babasının evinde; mahkemenin tayin ettiği yatılı kalma hakkını kullanması sorun olarak görülüyor sanırım.

Eşinizin ilk eşinden olan 9 yaşındaki kızının konunuzla ilgisi nedir ? Konunuzda yer alan sorunlarlarla hiçbir ilgisi yok belli ki.
Soyle aslında bir haftalığına gelmişti.annesi bir hafta sonra tatilin tamamını orda geçirsin dedi benim de planlarım vardı hiçbir şey yapamadım

Ev zaten 3 çocuklu diyeceksin tabi ki hayır diye olur mu öyle şey curcuna resmen.. bir daha kabul etme bak sinirlerin geriliyor eşinle de geriliyorsunuz stresten
E Peki kendiliğinden düşünse evi zaten kalabalık kadinin diye?

Esinizin ilk esinden olma cocugu haric hepiniz problemlisiniz. Cocuk kalcam dedi diye ne diye kalmasina izin veriyor annesi ya da siz neden hayir diyemiyorsunuz? Babasi ne egitimi veriyormus guya cocugunuza? Duzgunce konusun esinizle bu egitim degil diye anlatin. Bir daha da kimsenin cocuguna bakmayin gece kalmasi olmasa bile gunduzde bakmayin annesi yokken. Basina birsey gelse ne olacak nasil boyle bir sorumluluk alabilirsiniz?

X