150 bin ile ne yapılır?

lavinharper

dünya ne taraftan dönüyor?
Pro Üye
25 Mart 2022
359
825
Günaydın hanımlar,
150-200 bin arası bir param var şuan hali hazırda bir kısım fiziki döviz ve altın olarak. Ehliyetimi henüz aldım ikinci el temiz en azından acemiliğimi attıracak işimi görecek bir araç almak istiyorum. Sarı sitede bu tip 10-15 yaşındaki arabalar bile ne yazık ki en az 350-400 k. Araç fiyatları 2024 te ne olur bilemiyorum düşeceğini sanmıyorum ülkemizde yükselen hiçbirşey bırakın düşmeyi aynı yerine bile dönemiyor ne yazık ki.
İşin özü paramı nasıl değerlendireceğim konusunda kararsız kaldım faiz oranları malum elimdeki nakitin üstüne kredi çekip 10 yaşındaki bir araba için borçlanmak doğru olur mu? Altın 2024te yüzümüz güldürür mü ne yapmalı?

Şuan borçlanmak hiç doğru değil piyasalar kötü önümüzde ne olacağı belirsiz iş yok piyasa durgun döviz olarak dursun derim eski tipler var ama geçen kardeşim atmıştı küçük bir şey öyle alırsanız bulursunuz.

Ben subatta falan galerilerin kampanyalar düzenleyecegini vs okumustum. Boyle bir sey olursa aracinizi alirsiniz.

Altin 2024 ikinci yarisi iyi bir yukselis bekleniyor.

Ben fonlari arastirirdim yerinizde olsam .
Borsa diyecegim ama acemi birisi icin bu aralar cok riskli.

Şuan borçlanmak hiç doğru değil piyasalar kötü önümüzde ne olacağı belirsiz iş yok piyasa durgun döviz olarak dursun derim eski tipler var ama geçen kardeşim atmıştı küçük bir şey öyle alırsanız bulursunuz.
Felaket tellallığı yapmak istemem ama önümüzdeki gidişat hiç iyi durmuyor çoğu firmalarda iş yok piyasa berbat hiç borca girmeyin
haklısınız piyasa felaket muhasebeciyim,kurum sahiplerinde bile nakit yok inanılmaz sıkışığız. Eşim mühendis şu ara işinden memnun olmadığı için çalışmıyor 2024ü bekliyor ufak ufakta başvuru yapıyor ama sanırım cv havuzu doldurmak için ilan giriyorlar bilemiyorum ne olacağız.

Ben subatta falan galerilerin kampanyalar düzenleyecegini vs okumustum. Boyle bir sey olursa aracinizi alirsiniz.

Altin 2024 ikinci yarisi iyi bir yukselis bekleniyor.

Ben fonlari arastirirdim yerinizde olsam .
Borsa diyecegim ama acemi birisi icin bu aralar cok riskli.
borsa hiç benlik değil takip edecek okuyacak vaktim yok anca temettü veren şirketlerden bir kaç lot toplayıp kenarda bekletiyorum seneler sonra ya tutarsa diyerekten. :)

haklısınız piyasa felaket muhasebeciyim,kurum sahiplerinde bile nakit yok inanılmaz sıkışığız. Eşim mühendis şu ara işinden memnun olmadığı için çalışmıyor 2024ü bekliyor ufak ufakta başvuru yapıyor ama sanırım cv havuzu doldurmak için ilan giriyorlar bilemiyorum ne olacağız.
Şuan büyük otomotiv firmaları bile çalışana zammı yapamadı keza tekstil sektörü de şuan pek iyi değil borçlanacaksanız da en azından yeni yıla bi girilsin piyasa belki oturur

150 bin tl ile bir şey yapılmaz. Geçen 250 bin tl kredi çekeyim dedim. 12 ay sonunda 341 bin tl istiyor. Yarısını dolar, yarısını euro yapın. Yerel seçimlerden sonra kuvvetle muhtemel döviz fırlayacak.

Eklentiler

• CA5F6BDD-B25B-415A-B080-AE2FA991DCF1.jpeg
    CA5F6BDD-B25B-415A-B080-AE2FA991DCF1.jpeg
    134,9 KB · Görüntüleme: 33
X