16 yaşındaki liseli Erdoğan'a hakaretten tutuklandı

Eee ne demiş çocuk ben tam bilmiyorum
Kaçaksarayın Erdoğan mı demiş ama haklı değil mi?

Canım suç kaps
Canım bu dogru ama ataturkun bir sürü şahsiyetine laf saydıranlar oldu ..
Hatta ataturk heykelini cıkarıp tekme atanlar oldu eee nerde onlara ceza..?

İşte bunu yapanlar ortada değil görüntüde sadece yıkılmış heykelleri kalıyor yani o tekmele anını biri görse müdahale etse polis çağrılsa o zaman işte cezanın hasını çeker yapan kişi. Ama bazen görüntülerde bakıyoruz yüzü maskeli adam gidiyor güpegündüz sokak ortasında otobüs yakıyor hareket halindeyken kimsede müdahale etmiyor sonra internet başında lanet edip vatan kurtarıyorlar.

vicdanı rahat etmez sanıyorum RTEnin şikayetini geri alacaktır..ben hapse atmasının etkili olacağını sanmam..insanlar bu defa kendisine cephe alır..toplu hareket ederler vs..

Canım attırsa da kazanır attırmasa da attırırsa artık kimse hakaret edemez attırmasa halk işte devlet büyüğümüz çok merhametli diyecek 2 türlü puan toplayacak canım

Canım suç kaps

İşte bunu yapanlar ortada değil görüntüde sadece yıkılmış heykelleri kalıyor yani o tekmele anını biri görse müdahale etse polis çağrılsa o zaman işte cezanın hasını çeker yapan kişi. Ama bazen görüntülerde bakıyoruz yüzü maskeli adam gidiyor güpegündüz sokak ortasında otobüs yakıyor hareket halindeyken kimsede müdahale etmiyor sonra internet başında lanet edip vatan kurtarıyorlar.
Anladım canım...

Sevmek zorunda olmadığımız ama saygı duymamız gereken insanlar var bu herkes olabilir? Şimdi birimize hakaret etse acaba tavrımız ne olurdu onu düşünmek gerek belki elimizde tencere tava arkasından koşar ya da araya mafyavari aile fertlerimizi koyar dövdürürdük :) Çocuğun yaptığı çok yanlış ilerde pişmanlık yaşayacağı bir işe imza atmış bulunmakta. Düşünce özgürlüğü demek başkasına hakaret etmek değildir bunun yolu yordamı vardır yazık ettin kendine çocuk.
Bana 16 yaşındaki çocuk hakaret etse ne elimde tencere tava peşinde koşarım , ne de aile fertlerime dövdürtme çabası içerisine girerim . Sizde yazmışsınız ya çocuk .
Herkes sizin gibi davranmayabilir bunu belirtmek istedim.

Henüz yetişkin bir birey değil , haberde yazılana göre avukatlar neden çocuk şubede değilde savcılıkta sorgulandı demişler .
Hayat daha çok şey öğretecek ona ama yazık yaptığı bir hata tüm hayatını etkileyebilir .

Canım bir tutuklama okumadım ama tutuklanırsa 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemi varmış.Hukuk sisteminde cezası var bunun Devlet büyüklerine hakaret suçu işlemiş oldu çocuk ondan yazık etti dedim mesela direk hırsız demiş oldu eleştiri yapabilir ama hırsız ibaresi hakarete giriyor keşke biraz daha okusaydı çocuk.

Haberde sorgunun ardından tutuklandı diyor , avukatlarda tutuklama kararına itiraz edeceklermiş . Haberi okumadınız mı?

İnsanoğlu çok garip o kadar yazimin içinde 2 tane alinti yapilmis ikisinde de bir düşünceyi savunmaya kendinizde hak görürken ayni hakki baskasindan almaya calisilmis. Ben tencere tava misali yazdim sonuna gülücük kondurdum ama nedense espiri anlayisi gelişmemiş olanları unutmusum. Bana hakaret edemez mesela kimse eleştiri de bulunabilir bu doğal bir hak fakat tanimadigim bir kimseyle boyle polemiğe de girmem düşüncemi yazar gecerim kimseye saldırmadan. Ayrica değil haber izlemek bazen uyuyacak zaman bile bulamiyorum bu haberide tesadüfi gördüm ve sonuç olarak ne tur bir neticeyle sonlandi bihaberim ki haberde çocuğun hakaret içeren sözleri de yazmazken bi çok kimsede acaba ne dedi de suç işledi diye sormuştur kendince. Bi ona baktim ayrica 16 yasa düştüyse reşit olma yaşi çocuk sube yerine gerekli yerlere intikal etmesi de çok olağan. Ve siz bile benim yazdiklarimdan rahatsizlik duyup kendinizce birşeyler karalarken Erdoğan da ya da bir başka birisi hakaret ettiği için hakkini aramistir bu da doğaldir. Gormek istediğiniz gibi görebilir anlamak istediğiniz gibi anlayabilirsiniz kendine demokrat biri değilim

yaptıklarını soylemlerını tasvip etmesem de ülkenin cumhurbaşkanına kimse hakaret etmemeli

verilmesi gereken bir cevap varsa sandıkta verılmeli !!!!!

gerçekten artık "her ne olursa olsun destekleyenleri de her ne olursa olsun muhalefet olanları da tasvip etmiyorum hiç de anlamıyorum

kımse tam anlamıyla dogru ya da tam anlamıyla yanlış olamaz

Evet benim espri anlayışım içerisinde şiddet yok , asla komik bulmam mümkün değil . Konuda karşılıklı diyaloglarınız var , merak edilen soruya cevap vermek için de araştırma içerisine girilmiş (teşekkür ederiz bu arada aydınlattığınız için ) . 20 günlük üyelik 460 mesaj hakikaten de hiç vaktiniz yokmuş .
Okumadığınız habere yorum yapmışsınız diyecek lafım yok o zaman .

Ayrıca ben hakareti haklı görmedim , büyüklük gösterilebilir henüz yetişkin değil , bütün hayatını etkileyecek , büyüdükçe daha öğreneceği çok şey var demek istedim yoksa kimse hakkını aramasın demedim . Belki de benim çocuklara , gençlere hoşgörü sınırım biraz yukarılarda o nedenle üzüldüm .
Mesajlarınızdan dikkatimi çekenlere cevap yazdım sorun bunun neresinde anlamadım . Forumun amacı bu zaten .
Polemik sonucuna nasıl varıldı anlamadım . Benim hiç öyle bir derdim yok , kimseyle polemik yaşamışlığımda yok .

Sene 2014, yakinda 2015 millet 1 ay önce uzay aracini yeryüzünden 510 milyon kilometre uzakliktaki kuyruklu yildiza indiriyor.
Bizim basimizdakiler 16 yasinda bir genci tehlike olarak görüyor.
Iste görüs acin dar olursa, böyle kücük, seylerle mesgul olursun. Büyük düsünmek büyük insanlarin isidir usta...

O zaman Erdoğan hakli siz de benim yasam alanimi kisitliyotsunuz mesaj sayima bakip vaktim evet yok çok ta pratikimdir genelde kizimi uyutmaya calistigim ve en az iki saat salladigim dönemlerde uyumamak adina nete bakarim insanları yargilarken altında yatan sonuca bakin bu bir ayrica çocuk konusunda yarisma düzenlenecek olsa acik ara sizi gecerim her konuda ve beni taniyor olsaydiniz ve bu imkansiz asla ama asla çocuk konusunda duyarsizmisim yaftasini yapistirmazdiniz. Ortada TCK ya gore bir suç var bu sucun bir cezasi. Bu çocuk bu söylemde bulunurken bunu da bilmeliydi. Siz nerden nereye konuyu getirdiniz yazikki sadece işinize gelen yeri cimbizla alip aksine olumlu olan yerleri ekart etmenizde sizin ne kadar adaletten uzak olduğunuzu gösterir. İnsanlara yardim etmeyi seven her görüşten insana saygiliyim sadece ateistler i ve irkcilari sevmem bu da benim doğal hakkim bu kadar kusur kadi kizinda da olur. Sizin bilgilerinize bile bakmadim isterseniz 1 günde 1ooo tane mesaj atmis olun bu beni ilgilendirmez ama sizi ilgilendirmis demekki sizde de bir mudahaleci bir zihniyet var. Her neyse fikirlerinizi yazarken benim gibi düşünün ben yorum yapip gecerim üst bölümlerde yazan ve tamamen zit fikirde olanlara dokunmadan yazdim ve geçtim her zamanki gibi çünkü demokrasi budur kimse kimsenin düşüncesinden dolayı yargilayamaz baskasinin özgürlük alanına girmedikce isteeiginiz görüşü savunabilirsiniz.

Ben kendi bakış açımı yazdım sizi suçlayıp , görüşünüzü yargılamadım .
Bence suçlamalarda bulunup , mesajınızda konuyu farklı boyutlara taşıyan siz olmuşsunuz .

Bu arada özellikle bakmama gerek yok zaten mesajınızın yanında yazan üye adınızın hemen altında herkes gibi sizin de üyelik tarihi , mesaj sayısı gibi bilgileriniz açık şekilde var , yani profil sayfanıza falan bakmadım .

Neyse hanımefendi bu böyle uzar gider sanırım en iyisi burada bırakmak .
Size iyi akşamlar .

Okuyan da zanneder ki koskoca Turkiye'de bir tek bu cocuk kalkip RTE'ye "hirsiz, kacaksarayin sahibi" vb. diye hakaret etmis.. Yav Facebook un yaridan fazlasi hergun her turlu hirsiz yolsuz hakaretleri ile dolup tasiyor, paylasa paylasa facebook dolmus tasmis hakaret ve kufurle... Hayatimda gordugum en cok kufur ve hakaret edilen basbakan, hele hele de cumhurbaskani olmus kendisi, bu konudaki dunya rekorunu elinde bulundurduguna inaniyorum, o derece yani... Koooooskoca Cumhurbaskaninin bunca insan arasinda bu kucucuk oglana mi yetmis gucu? E yuf yane...:KK53: Demek ki bazilari bu adami gereginden fazla buyutmus gozunde... Aslinda bu kadarcik gucu var iste...:rolleyes: Biraz da PKK ya kukresin diye bekliyoz ama onlara kukremesi fare kukremesi kadar bile degil ne hikmetse...:KK47:

16 yasindaki gencin Kubilay i anma töreninde bildiri okurken hic te konuyla ilgisi olmadgi halde cumhurbaskani icin kacak sarayin hirsizidr diye hakaretten tutuklanmasi elbet hos degildi.nitekim aradan 48 saat gecmemesine ragmn Erdoganin anlays göstermesinden serbest birakildi.evet o deli caginda bir genc bir hata yapti, hic kimse tc cumhurbaskanina hakaret edemez abd de obamaya hakaret eden14 yasindaki cocuga hapis cezasi verildi mesela.hani bir duskunlugunz var ya orda olsa boyle mi olur diye.evet oralarda daha agir cezalar var o cok ozendgnz avrupalarda amerikalarda.
Tarih 2000 14 yasindaki Neslihan donmez de bir cocuktu...imam hatipli bir cocuk.Donemin milli egitim bakani Metin Bostancioglu na 'dinsiz bakan istemiyoruz'diye pankart actigi icin 40 gun hapiste kalmisti..Ecevitli yillardi basortuluu oldklari icin okuldan atildigi, basortu yasaginin zulme ugradgi yillarda...
Tablo ortada cumhurbaskanina hirsz diyen genc icin kiyamet koparip özgürlük kalmadi diye cıyaklayanlar ozlemle andiklari o özgür gunlerini bir kez daha ansinlar..

16 yasindaki gencin Kubilay i anma töreninde bildiri okurken hic te konuyla ilgisi olmadgi halde cumhurbaskani icin kacak sarayin hirsizidr diye hakaretten tutuklanmasi elbet hos degildi.nitekim aradan 48 saat gecmemesine ragmn Erdoganin anlays göstermesinden serbest birakildi.evet o deli caginda bir genc bir hata yapti, hic kimse tc cumhurbaskanina hakaret edemez abd de obamaya hakaret eden14 yasindaki cocuga hapis cezasi verildi mesela.hani bir duskunlugunz var ya orda olsa boyle mi olur diye.evet oralarda daha agir cezalar var o cok ozendgnz avrupalarda amerikalarda.
Tarih 2000 14 yasindaki Neslihan donmez de bir cocuktu...imam hatipli bir cocuk.Donemin milli egitim bakani Metin Bostancioglu na 'dinsiz bakan istemiyoruz'diye pankart actigi icin 40 gun hapiste kalmisti..Ecevitli yillardi basortuluu oldklari icin okuldan atildigi, basortu yasaginin zulme ugradgi yillarda...
Tablo ortada cumhurbaskanina hirsz diyen genc icin kiyamet koparip özgürlük kalmadi diye cıyaklayanlar ozlemle andiklari o özgür gunlerini bir kez daha ansinlar..
tek sorunumuz örtü olsaydı keşke farah kardeş..4 yıllık ünüversite mezunu tesettürlü arkadaşta ayda 300 tlye özel ders veriyor..

yaptıklarını soylemlerını tasvip etmesem de ülkenin cumhurbaşkanına kimse hakaret etmemeli

verilmesi gereken bir cevap varsa sandıkta verılmeli !!!!!

gerçekten artık "her ne olursa olsun destekleyenleri de her ne olursa olsun muhalefet olanları da tasvip etmiyorum hiç de anlamıyorum

kımse tam anlamıyla dogru ya da tam anlamıyla yanlış olamaz
herşey çapulcular kelimesinin sarf edilmesinden sonra başladı..sonra oy verenler ve vermeyenler son gaz birbirlerine en terbiyesiz hakaretleri yaptılar..neymiş efendim..devlet erkan ö rnek teşkil ediyormuş demekki..

X