2.5 yaşında kızım var ve eşimden boşanıyorum. Beni neler bekliyor?

seydabulutcan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2020
105
70
29
Herkese merhaba
6 yıllık evlilik , 12 yıllık hayat arkadaşlığımızın sonuna 8 martta gelmiş olacağız.
2.5 yaşında bir kızım ve annem var. onlarla birlikte yaşayacağım. çalışıyorum ayaklarımın üzerinde durabiliyorum.
ama evliliğimiz de nasılsın demeyen, ilgi alaka göstermeyen adam şu an yalvarıyor. ama kararlıyım. merak ettiğim, bundan sonra ki süreçte beni neler bekliyor? hayata yeniden alışabilecek miyiz? yeniden yüzüm gülecek mi ? bir sabah kalktığımda bu yüreğimde ki öküz gidecek mi ? huzurlu olabilecek miyim ?

hayırlısı olsun inşallah. bende kızım 2 yaşındayken boşanmıştım. zorlanacaksınız elbette ama bu zorluklar geçecek. umarım çok mutlu olursunuz.
her şey etrafın abarttığı kadar zor oluyor mu gerçekten :KK43: yoksa yaşarken bu muymuş ben kaldırabildim mi diyeceğim

her şey etrafın abarttığı kadar zor oluyor mu gerçekten :KK43: yoksa yaşarken bu muymuş ben kaldırabildim mi diyeceğim
ya zor tabi ama herşeyin üstesinden geliyorsunuz. illa ki bir yerden sonra kolaylaşıcak. ben açıkçası evliyken psikolojik olarak daha da zorlandığım için, yaşadığım zorluklar çok beni mahfetti diyemem ama zor.

hakkınızda hayırlısı olsun. açıkcası ben zorlanmıyorum aksine daha mutluyum çünkü çok ama çok zor bir 2 yıl yaşadım ve herşey daha da güzel olacak inanıyorum.

Valla size bağlı bu.Kendinizi nasıl gördüğünüze.Nereden bakıyorsunuz hayata vah yandım diyerekmi yoksa gerekeni yaptım hayatımı artık istediğim gibi yaşayacağım keyifle diyerekmi.Cevrenin etkisinde kalirmisiniz kendi kararlarinizin arkasinda dururmusunuz.Sizde bir öyle bir böyle bir gün pişman bir gün yasta bir gün şöyle olanlardan misiniz.Bu öküz dediğiniz şey siz küçültürseniz kelebeğe döner yok büyütürseniz file...Herşey size bağlı psikolojik maddi ve kendini sevmek bunlara göre değişir yaşayacaklarıniz.

Eminim zor bir süreçten geçmişsinizdir. Yoksa hiç bir kadın yuvasının yıkılmasını istemez.
Kızın için hayatın olumlu taraflarına bakarak mutlu olma zamanı artık. Dilerim her şey gönlünüzce olsun <3

Çocuk olmadığı halde zorlanıyorum ben. Çünkü insanın tüm hayatı değişiyor, kolay olabilir mi? Alışkanlıklar, bütün rutinler alt üst oluyor. İnsanın aklına güzel anılar geliyor, hafızamiz da oyun oynuyor bizle. Ama güçlü olup kararımızın arkasında olmamız lazım. Boşanma noktasına gelen hiçbir kadın bu kararı kolay almamıştır ve o evlilik bitmiştir. Hele hele bizim toplumda bu böyledir. Gel gitler yaşayabilirsiniz ama ilişkinizi bu noktaya getiren tüm sebepler oldugu gibi duruyor.

Herkese merhaba
6 yıllık evlilik , 12 yıllık hayat arkadaşlığımızın sonuna 8 martta gelmiş olacağız.
2.5 yaşında bir kızım ve annem var. onlarla birlikte yaşayacağım. çalışıyorum ayaklarımın üzerinde durabiliyorum.
ama evliliğimiz de nasılsın demeyen, ilgi alaka göstermeyen adam şu an yalvarıyor. ama kararlıyım. merak ettiğim, bundan sonra ki süreçte beni neler bekliyor? hayata yeniden alışabilecek miyiz? yeniden yüzüm gülecek mi ? bir sabah kalktığımda bu yüreğimde ki öküz gidecek mi ? huzurlu olabilecek miyim ?
Yakınınızda ihtiyaç halinde size çocuk konusunda yardımcı olacak biri var mi anneniz fln ?
Psikolojik olarak alışma süreciniz olur.Ben oğlum 3,5 aylıkken evi ayırdım.İlk iki ay annem yanımda değildi, sıkıldım,tek olunca yoruldum vs.Zamsnla alışıyor insan her şeye,biri varsa iş yükü de azalıyor, dinlenme imkanı oluyor

yakaladığım bazı mesajlar, ilgisizlik , hor görülme vs..

Aldatma var ise önüne bak güzelim

Hor görülme ilgisizlik..hepsini yaşadım

Annen çocuğuna bakar. Sen çalışırsın.

Toplumsal baskılar olacak maalesef.

Huzur herşeyden önemlidir

Kalbinde ve beyninde bitirdiysen tüm zorluklar zamanla aşılır

Cocuk açısından konuşayım. Kiziyla ilgili bi adamsa hicbir sorun yaşamazsınız. Birbirinizin kisisel alanlarina mudahale etmeden sorumluluklari paylasabilirsiniz. Krese siz birakirsiniz, o alir eve götürür ve onunla kalir gibi.

Bireysel olarak değerlendirirsem işiniz varmis, ekonomik ozgurluk buyuk bir arti. Sadece cocuktan oturu sosyal hayat kısıtlanıyor o kadar

Hukuki açıdan mutlaka bir avukatla sürecinizi devam ettirin, bu aşamada çocuktan dolayı duygusal davranılıp yanlış kararlar verilebiliyor. Avukatınız maddi manevi haklarınız ve özellikle boşanma sonrası çocukla ilgili düzenlemelerle ilgili olarak sizi yönlendirecektir. Ben avukat değilim bu arada, gözlemlerime bağlı konuşuyorum.

Her şeyin güzel olmaması için hiçbir neden yok. Sadece düzgün bir planlama yapmalısınız.

Wuhuuu.. neler neler.. aynı yaşlar boşanma. İlk birkaç ay rahatlama, sonraki bir sene aile ile tartismalar ve hata mı yaptım hissi, sonraki sene maddi zorluklar, ondan sonra ki sene vay be iyi ki barismamism hissi, sonra ki sene rahatlamaya başlama ve iyi ki bosanmisim, sonraki sene ulan ne yakışıklı adamlar varmis düşüncesi, sonraki sene ben niye daha önce bosanmadim da bu salağı çekmişim hissi, ondan sonra hep huzur mutluluk

Herkese merhaba
Zaman herşeyin ilacı , elbet geçecek zor günler . Önemli olan sizin ve kızınızın huzuru mutluluğu…

X