Bir türlü toparlanamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibi çocuktan önce şiddet görüyormuş. Konulara ve konuya yorum yapanlara yorum yapmadan önce konuyu iyi okumalısınız.

Yeni evlenecekler, yeni evliler ve çocuk isteyenler için ders niteliğinde.

Herhangi bir canlıya -ki bana sorarsanız ben yere çöp atmayı da eklerim buraya- merhamet göstermeyen adamlar baba olunca mucizevi bir şekilde dönüşüm yaşamıyorlar. Kadına olan şiddetin o savunmasız yavrulara yönelmesi de kaçınılmaz.

Hayatta edilgen olmak, kurban rolünü oynamak insana bir şey kazandırmaz. Kimse yıllarımızı heba etmez, izin veririz.

Siz yeterince duyarlısınız :işsiz: benim realist, pragmatist yorumlarımı takmayın kafanıza.
Benim için yazılan kurban rolünü kabul etmediğim için barodan adli yardım istedim avukat verildi dava açtım gelecek bir kapım olsun diye ailemi hiçbirşeyin eşimin göstermeye çalıştığı gibi olmadığına ikna etmeye çalıştım. Elimde bir mesleğim yok. Ailem kabul etmezse sıfırdan kendi başıma hayat kuramazdım. O zamanlar kör gibi olmuştum adam beni manipüle ediyordu devamlı. Eğer şuan ki düşünce olgunluğuma yeni evliyken erişmiş olsaydım herşey bambaşka olurdu ama zamanı geri alamam ne yazık ki. Bakıcı paraları ve ev kiraları hakkında biraz bilgi edinin derim. Aile desteği almaya çalışmadan yada bir birikim yapmadan gitmenin kolay olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Adam aylarca rol kesti bana ailesi çocuk baskısı yaptığı için, tepkinizi kontrol edin lütfen. Benim içinde olduğum hayatı siz yaşamadınız. Dışarıdan söylemek kolay geliyor tabii. Elde yok avuçta yok adam beni boşa diyorum bırakmıyor benden soğusun diye çabalamak zorundayım. Bir sürü şey. Bunların içinde siz kalmadınız. Ben kaldım çocuğum kaldı. Şuan verdiğim tüm mücadele kendim için değil çocuğum için. Evladım da öyle bir ortamda olmasın diye maddi bir sürü sıkıntının içinde dava açtım. İş arıyorum üni mezunu değilim bulmam kolay değil. Biz sizi ararız diyip aramıyor kimse. Ama bu duruma düşmeden çok kırıcı bir üslup ile konuşabiliyorsunuz pes.

Çocuktan önce de şiddet gördüğümü okuyabiliyorsunuz ama adamın beni manipule ettiğini okuyamıyorsunuz. Millet gibi ne yapayım yazmıyorum buraya ne yapmam gerektiğini haftalar önce anlayıp davamı açıp geldim baba evime. Öyle bir kocaya mahkum edip kendimi kurban rolü yapmıyorum burada kimseye. Ayağa kalkmanın yollarını ararken atlatamadığım bir travmayı beni anlayacağını düşündüğüm insanlar için iç dökme olarak bırakıyorum. Bir şeyleri anlayacak akraba arkadaş yoksa nasıl içinizden atacaksınız? Anlatıp kurtuluyorum. Burayı okuyorum diyorum ki bunları yaşayan tek ben değilim. Tamam kadınlar olarak bazı spesifik hatalarımız var ama onları o zaman anlayacak olgunluğa erişmemiştik. Gönül isterdi evladım bu derdi çekmemiş olsaydı benimle. Ama oldu keşke yapmasaydınız böyle adam baba mı yapılır vs tarzı mesajlar ne yazık ki geçmişi değiştirmiyor ve hayatın bu yönünü acı şekilde tecrübe etmiş kadınlara/annelere bir faydası yok. Yapıcı olmaya çalışsanız iyi olur. Kimsenin beni kınayıp yargılaması gereken bir hata işlemedim. Yaptığım yanlışı fark edip çocuğumu o ortamdan çıkarmak için de elimden geleni yaptım.

Çocuktan önce de şiddet gördüğümü okuyabiliyorsunuz ama adamın beni manipule ettiğini okuyamıyorsunuz. Millet gibi ne yapayım yazmıyorum buraya ne yapmam gerektiğini haftalar önce anlayıp davamı açıp geldim baba evime. Öyle bir kocaya mahkum edip kendimi kurban rolü yapmıyorum burada kimseye. Ayağa kalkmanın yollarını ararken atlatamadığım bir travmayı beni anlayacağını düşündüğüm insanlar için iç dökme olarak bırakıyorum. Bir şeyleri anlayacak akraba arkadaş yoksa nasıl içinizden atacaksınız? Anlatıp kurtuluyorum. Burayı okuyorum diyorum ki bunları yaşayan tek ben değilim. Tamam kadınlar olarak bazı spesifik hatalarımız var ama onları o zaman anlayacak olgunluğa erişmemiştik. Gönül isterdi evladım bu derdi çekmemiş olsaydı benimle. Ama oldu keşke yapmasaydınız böyle adam baba mı yapılır vs tarzı mesajlar ne yazık ki geçmişi değiştirmiyor ve hayatın bu yönünü acı şekilde tecrübe etmiş kadınlara/annelere bir faydası yok. Yapıcı olmaya çalışsanız iyi olur. Kimsenin beni kınayıp yargılaması gereken bir hata işlemedim. Yaptığım yanlışı fark edip çocuğumu o ortamdan çıkarmak için de elimden geleni yaptım.

Kocası psikolojik ya da fiziksel şiddet uygulayanlar için çocuktan sonra durumun değişmeyeceğini bilmeleri açısından ders niteliğinde.

Merhamet ortamında yetişmeyen çocuklar ileride merhamet göstermede sıkıntı yaşayabiliyor. Aslında dolaylı olarak hepimiz bu toplumda olduğumuz için etkileniyoruz. Merhamet göstermeyen adamlardan çocuk yapmak için uğraşmasın kimse.
Odaklandığım nokta bu.

O kadar derdiniz varken bir de beni dert edip uzun uzun yazmakla uğraşmayın.

Yeni hayatınızda başarılar.

Ben yanlış eş seçmenin cezasını çekiyorum. Ama en çok oğluma üzülüyorum bir gram baba sevgisi görmedi. Babanın sadece annesi ve kardeşleri umrundaydı. Hiç ailesi olmadık o adamın. Evliyken de başkalarına muhtaç ediyordu. Yine ediyor. Her gelip gittiğinde darmadağın oluyorum. Geleceğini söyledi bir gün önce sabaha kadar yatağımda dönüp durdum birşey yapar mı vs diye babam korktuğum için benimle gelmese daha çok etkilenirdim sanırım. Oğluma kızdığında anne diye ağladı kucağıma aldım. En çok oğluma üzülüyorum. Büyüyünce de özür dileyeceğim. Çünkü kendimize eş seçmiyor muşuz. Çocuklarımıza baba seçiyormuşuz. Ben düzgün bir baba seçemedim yavruma.
Aynı şeylerı yasamısız kaderimiz çpokk bnzer bende şuan aillemin yanındayım oglumla böyle indsanlar hastalıklıı oluyor. Dışarıya o kadar ıyıkı. Hele kendi ailesi afedesrsın agzına s^ç^yo yıne baş tacı. Evdeki her zaman yanında her zaman ıyı ama evede düşman gibi. ALLAH yardımccımız olsun ben boşanıcam inşAllah beni korrkutan sonrsasıydı ama aartık ondanda korkmuyorumm. Elbet rabbim hayıırlı bı kapı açar sanada banada.

Senin hatta benim gibi o kaadar çok kadoın varki keendin yaptın kendin çek dedikleri için çoğu kadın susuyor. Özeellikle hemcinsllerimizz daha çokk eleştırıyor nee yazık ki. Başına gelmeyen anlamıyor. Ben bekarken böyle şeylere çok karşıydım. Böyle adamlarddan ıuzak olucam derdım ama tamda kaçtığım adama denk geldim ben.. Ve evlendikten sonraa gösterıyolar yuzlerını.

Aynı şeylerı yasamısız kaderimiz çpokk bnzer bende şuan aillemin yanındayım oglumla böyle indsanlar hastalıklıı oluyor. Dışarıya o kadar ıyıkı. Hele kendi ailesi afedesrsın agzına s^ç^yo yıne baş tacı. Evdeki her zaman yanında her zaman ıyı ama evede düşman gibi. ALLAH yardımccımız olsun ben boşanıcam inşAllah beni korrkutan sonrsasıydı ama aartık ondanda korkmuyorumm. Elbet rabbim hayıırlı bı kapı açar sanada banada.
Amin. Bu çok doğru gerçekten adamın dışarıya gösterdiği bir yüzü var ve bir tane de sadece size gösterdiği bir yüzü var. Çoğu insanın anlamadığı bir şey var. Düzeldiğine inandırdı beni mesela. Kaç ay rol yaptı sırf çocuk istediği için. Hemcinslerimiz tarafından ağır eleştirilerle susturuluyoruz buna da katılıyorum. Bunu yaşamamış insana anlatmak çok zor anlamazlar. Adamlar bir gün farklı diğer gün daha farklı her gün farklı birşey görüyorsun bazen aklımla oyun oynuyor diye düşünüyordum. Akıl sağlığımı yerinde tutmaya çalışmam bile o kadar zordu ki. Ailem sahip çıkmasa sokakta kalacaktım çocuğumla. Millete kolay söylemesi elde avuçta yok nereye gidecektim? Bir meslek sahibi değilim olsam bile çocuğumu kime bırakıp işe gideyim? Bunların tamamını halletmeden o evden çıkamazsın. Başına gelmeyenler işte bunu anlamıyor uzaktan konuşmak o kadar kolay ki. Ben böyle hemcinslerime de kızıyorum kimse kusura bakmasın gelip benimle beraber derdi çektiler sanki de bana kızacaklar hakları varmış gibi

Senin hatta benim gibi o kaadar çok kadoın varki keendin yaptın kendin çek dedikleri için çoğu kadın susuyor. Özeellikle hemcinsllerimizz daha çokk eleştırıyor nee yazık ki. Başına gelmeyen anlamıyor. Ben bekarken böyle şeylere çok karşıydım. Böyle adamlarddan ıuzak olucam derdım ama tamda kaçtığım adama denk geldim ben.. Ve evlendikten sonraa gösterıyolar yuzlerını
Amin. Bu çok doğru gerçekten adamın dışarıya gösterdiği bir yüzü var ve bir tane de sadece size gösterdiği bir yüzü var. Çoğu insanın anlamadığı bir şey var. Düzeldiğine inandırdı beni mesela. Kaç ay rol yaptı sırf çocuk istediği için. Hemcinslerimiz tarafından ağır eleştirilerle susturuluyoruz buna da katılıyorum. Bunu yaşamamış insana anlatmak çok zor anlamazlar. Adamlar bir gün farklı diğer gün daha farklı her gün farklı birşey görüyorsun bazen aklımla oyun oynuyor diye düşünüyordum. Akıl sağlığımı yerinde tutmaya çalışmam bile o kadar zordu ki. Ailem sahip çıkmasa sokakta kalacaktım çocuğumla. Millete kolay söylemesi elde avuçta yok nereye gidecektim? Bir meslek sahibi değilim olsam bile çocuğumu kime bırakıp işe gideyim? Bunların tamamını halletmeden o evden çıkamazsın. Başına gelmeyenler işte bunu anlamıyor uzaktan konuşmak o kadar kolay ki. Ben böyle hemcinslerime de kızıyorum kimse kusura bakmasın gelip benimle beraber derdi çektiler sanki de bana kızacaklar hakları varmış gibi
Ay benım eskı kocam dıyorum onunla aynı oda benım aklımla oynuyordu cok şükür namaza kurana sarıldım ve gordum ki yok o NARSİST. ve bi kurtuluş yoktu. Allah yardımcımız olsun amin

Senin hatta benim gibi o kaadar çok kadoın varki keendin yaptın kendin çek dedikleri için çoğu kadın susuyor. Özeellikle hemcinsllerimizz daha çokk eleştırıyor nee yazık ki. Başına gelmeyen anlamıyor. Ben bekarken böyle şeylere çok karşıydım. Böyle adamlarddan ıuzak olucam derdım ama tamda kaçtığım adama denk geldim ben.. Ve evlendikten sonraa gösterıyolar yuzlerını

Ay benım eskı kocam dıyorum onunla aynı oda benım aklımla oynuyordu cok şükür namaza kurana sarıldım ve gordum ki yok o NARSİST. ve bi kurtuluş yoktu. Allah yardımcımız olsun amin
Amin. Allah devamını da nasip etsin. Şimdi de arkadan beni karalamaya çalışıyor mesela sırf boşanmak istediğim için. Aileme iftira atıyor bana iftira atıyor. Niye çünkü o narsistin oyunu bozuldu, aklımla oynadığını anladım. Aileme kendimi ispat etmek için onun bana yazdıklarını vs gösterdim. Dava açtığımı bile bile ahlaksız teklifte bulundu sonra güya bunu ben teklif etmişim gibi beni rezil ediyor sağa sola. Mesajları elimde. Mahkemeye verdim delil olarak. Şimdi o düşünsün. Sen dava açtın mı?

Amin. Allah devamını da nasip etsin. Şimdi de arkadan beni karalamaya çalışıyor mesela sırf boşanmak istediğim için. Aileme iftira atıyor bana iftira atıyor. Niye çünkü o narsistin oyunu bozuldu, aklımla oynadığını anladım. Aileme kendimi ispat etmek için onun bana yazdıklarını vs gösterdim. Dava açtığımı bile bile ahlaksız teklifte bulundu sonra güya bunu ben teklif etmişim gibi beni rezil ediyor sağa sola. Mesajları elimde. Mahkemeye verdim delil olarak. Şimdi o düşünsün. Sen dava açtın mı?
Öyleler boş verdim. Haklı çıkmak için yapamicağı şey yok. Dun benım babamda gördü yalancı olduğunu. Dune kadar babamda benı sucladı. Şimdi bişi demiyo bna. Boşver rabbime sığın. Zorlukla beraber bir kolaylıkta vardır.

Anlatamıyorum işte kendisi marslı filan bence dedim matematiğin de mi yok alt alta topla bul. Kara kara düşünüyorum kışlık almam lazım bir sweet 300 lira. Adam anlamıyor. Pazardan alınca ucuz olduğunu sanıyor. Zaten bez ve ıslak mendil 700 lira. 300 lira harca harca bitmez sanki dünyaları bahşediyor. Geziyorum tozuyorum istediğim hayatı da yaşıyorum çocuğuma para da yolluyorum benden ağası yok diyince bende artık susamıyorum. Çocuğundan kısarak ağa olıyor. Çocuğundan para kısan babanın adını kimlikten çıkarma gelsin bence medeni kanuna. Adam 2 ayda bir geliyor 2 saatliğine çocuğa kattığı hiçbirşey yok oğlum parkta kız görünce öp erkekleri döv diye saçma sapan bir akıl verip gidiyor. Haftada bir facetime babalık yapıyor kılık kıyafet alacağım para lazım diyince laf dalaşına giriyor. Annem annem diyordu aha gitti annesine yediriyor kardeşine yediriyor evli abisinin evini geçindiriyor. Evliyken de aynı anda 2 eve para harcayıp bize birşey layık görmüyordu. Bizim hakimlerimiz neden bu kadar kadın düşmanı bilmiyorum. 500 lira nafaka atayan hakim varmış çıksın bez almaya çalışsın o parayla. Çocuğun bir aylık bezini ıslak mendilini alamaz o parayla. Kadın zaten evladına bakıyor binbir emek erkeğin tek katkısı 5 dk biyolojik biraz para onu da kadına yıkmaya çalışıyor. Ben çalışıp çocuğuma da bakarım o zaman o babanın kendine baba demeye hakkı yok.
Öncelikle çok üzüldüm okuyunca yaşadıklarınız gözümde canlandı

Ama ben anlamadığım bir kaç şey sormak istiyorum

Bin tl nafaka veriyor diyorsunuz, ama daha mahkeme celbi adama ulaşmamış ve haberi yok diyorsunuz
Daha hiç dava görülmedi diyorsunuz. Avukat tuttuğumdan dava açtığımdan haberi yok adresinde yok çünkü brn söylersemde korkuyorum bişey yaparsa diyorsunuz

Yani bu nafaka nasıl bağlandı o zaman ben anlamadım

Hadi desekki ilk dava dosyası açıldığı an nafakanız daha mahkeme duruşması olmadan başladıysa (o bin lira dediğiniz o mu, eger buysa bu başlangıç sonra esas davada hakim belirleyecek miktarı) adamın nasıl haberi yok

Birde nafaka çocuğun bezinebyetmez diyorsunuz

Nafaka boşanan tarafların yoksulluk çeken tarafına verilen ödenen tutardır. Miktar olarak çocuğa verilenden genelde daha düşük olur

Çocuğun ihtiyaçları için talep edilen para ise nafakadan ayrı nafakanın yanı sıra talep edilen iştirak nafakasıdır. Bu para kısmen nafakadan daha fazla miktardadır.

Mahkemede hakim belirler

Öncelikle çok üzüldüm okuyunca yaşadıklarınız gözümde canlandı

Ama ben anlamadığım bir kaç şey sormak istiyorum

Bin tl nafaka veriyor diyorsunuz, ama daha mahkeme celbi adama ulaşmamış ve haberi yok diyorsunuz
Daha hiç dava görülmedi diyorsunuz. Avukat tuttuğumdan dava açtığımdan haberi yok adresinde yok çünkü brn söylersemde korkuyorum bişey yaparsa diyorsunuz

Yani bu nafaka nasıl bağlandı o zaman ben anlamadım

Hadi desekki ilk dava dosyası açıldığı an nafakanız daha mahkeme duruşması olmadan başladıysa (o bin lira dediğiniz o mu, eger buysa bu başlangıç sonra esas davada hakim belirleyecek miktarı) adamın nasıl haberi yok

Birde nafaka çocuğun bezinebyetmez diyorsunuz

Nafaka boşanan tarafların yoksulluk çeken tarafına verilen ödenen tutardır. Miktar olarak çocuğa verilenden genelde daha düşük olur

Çocuğun ihtiyaçları için talep edilen para ise nafakadan ayrı nafakanın yanı sıra talep edilen iştirak nafakasıdır. Bu para kısmen nafakadan daha fazla miktardadır.

Mahkemede hakim belirler
Kendisi buradan giderken konuştuk aylık olarak çocuk için para göndermesi konusunda o da gönderiyor. İlla bir hakimin oturup belirlemesi gerekmiyor yani insan olmak isteyen insan için. Sizin kafanızda birşeylerin oturmamış olması anlattıklarımı sıra dışı yapmıyor. Dava açalım dediğimde beni oyaladığı için davayı ondan habersiz açtım ben. Kendisiyle anlaştığımız için son iki aya kadar ayda bin lira para gönderiyordu yetmediği konusunda tartıştık o günden beri para göndermiyor iki ay oldu zaten. Ocak ayından beri gönderiyordu şu son iki aya kadar. Geri kalan herşeyi kanuni yolu izlemeyi biliyorum avukatım var. Konuyu da yargılama olması için değil içimi dökmek için açtım ama böyle yorumları gördükçe pişman oluyorum keşke açmasaydım

Kendisi buradan giderken konuştuk aylık olarak çocuk için para göndermesi konusunda o da gönderiyor. İlla bir hakimin oturup belirlemesi gerekmiyor yani insan olmak isteyen insan için. Sizin kafanızda birşeylerin oturmamış olması anlattıklarımı sıra dışı yapmıyor. Dava açalım dediğimde beni oyaladığı için davayı ondan habersiz açtım ben. Kendisiyle anlaştığımız için son iki aya kadar ayda bin lira para gönderiyordu yetmediği konusunda tartıştık o günden beri para göndermiyor iki ay oldu zaten. Ocak ayından beri gönderiyordu şu son iki aya kadar. Geri kalan herşeyi kanuni yolu izlemeyi biliyorum avukatım var. Konuyu da yargılama olması için değil içimi dökmek için açtım ama böyle yorumları gördükçe pişman oluyorum keşke açmasaydım
Ben size yalan söylüyorsunuz yada haksızsınız gibi bir şey demedim ki! Yargılama da yok
Kafamda oturmadı ve meseleyi tam anlamadığım için soru sordum sadece
Şuan her şeyi sanki ters anlıyorsunuz yaşadıklarınızdan dolayı

Yazımın sonundaki bilgileri de belki haberiniz yoksa yardımı olur diye yazdım

Boşanma süreciniz inşallah hayırlısıyla sonuçlanır. Yaşadıklarıniz için çocuğunuz ve sizin adınıza üzüldüm. Hele çocuğuma doğru babayı seçememişim dediniz ya içim parçalandı. Eleştirenlere bakmayın siz, kimse boşanmak için evlenmiyor, bir şekilde yuvasını kurtarmaya çalışıyor. Tabiki eşinizi iyi analiz edememis olabilirsiniz, aldanabilirsiniz. Biz kadınız iki güzel söze herşeyi unutabiliyoruz. Annesi bile değişeceğine inanmış, siz inaninca mi suçlu oldunuz yani. Bu adam insanları nasıl manupule ediyor ki, kendi anne babaniza bile kendinizin hakli olduğunu ispat etmek zorunda kalmissiniz. Sizi çok güçlü gördüm gerçekten, Hayat size güzel günler getirsin inşallah🙋

Gerçekten çok üzüldüm.
Bu adam evlenmeden önce böyle değildi diyordunuz ancak bana pek öyle gelmiyor. Bence siz görmediniz. bu karakter deki biri duramaz kendini illaki beli eder diye düşünüyorum. Sizi diyeceğim tek şey iyi bir avukat bulun ve bütün hakkınızı alarak boşanın.
Bana şiddet gösterirsen biter dediğine göre haklisın.normal insanların aklına durup dururken fiziksel şiddet niye gelsin ki.kim böyle birşey konuşur ?

Bana şiddet gösterirsen biter dediğine göre haklisın.normal insanların aklına durup dururken fiziksel şiddet niye gelsin ki.kim böyle birşey konuşur ?
Ya bunu ben de nisanliyken sormak zorunda kalmıştım . Kendisi eğitim için gelen çocuklara sinirlendiğinde vurduğunu söyledi ve bu beni çok kötü etkiledi ona da belirttim. Yok sana asla vurmam ablalarima da vurmuyorum falan demişti. Tabi başka olaylar da olunca ben nişanı attım . Sonrasında bu meseleden aileme de bahsettim ben seni hiç döver miyim demişti . Bu muhabbet nişanlıyken geciyosa zaten büyük sıkıntı vardır , buna mahal veriyosa eğer. Böyle şeylerin sonu da kaçınılmaz ayrılık oluyor zaten

Çok ama çok üzülerek okudum. Dilerim bir an önce kurtulursunuz bu adamdan. Gerçekten keşke birini bulsa da sizi unutsa. Kafanız rahat olur. Sizin yapmanız gereken bence, çocuğunuzu sevin. Ona sevginizi ve saygınızı gösterin. Çocuk bu süreçte doğal olarak yıpranacaktır ama babanın dolduruşuna gelmeyecek ve biraz zaman alacak ama çocuk size dönecektir.

Ya bunu ben de nisanliyken sormak zorunda kalmıştım . Kendisi eğitim için gelen çocuklara sinirlendiğinde vurduğunu söyledi ve bu beni çok kötü etkiledi ona da belirttim. Yok sana asla vurmam ablalarima da vurmuyorum falan demişti. Tabi başka olaylar da olunca ben nişanı attım . Sonrasında bu meseleden aileme de bahsettim ben seni hiç döver miyim demişti . Bu muhabbet nişanlıyken geciyosa zaten büyük sıkıntı vardır , buna mahal veriyosa eğer. Böyle şeylerin sonu da kaçınılmaz ayrılık oluyor zaten
Döverim diyecek hâli yoktu zaten de.bak tecrübe olunca küçük nüanslar nasıl da yakalanıyor.🙂

Boşanma süreciniz inşallah hayırlısıyla sonuçlanır. Yaşadıklarıniz için çocuğunuz ve sizin adınıza üzüldüm. Hele çocuğuma doğru babayı seçememişim dediniz ya içim parçalandı. Eleştirenlere bakmayın siz, kimse boşanmak için evlenmiyor, bir şekilde yuvasını kurtarmaya çalışıyor. Tabiki eşinizi iyi analiz edememis olabilirsiniz, aldanabilirsiniz. Biz kadınız iki güzel söze herşeyi unutabiliyoruz. Annesi bile değişeceğine inanmış, siz inaninca mi suçlu oldunuz yani. Bu adam insanları nasıl manupule ediyor ki, kendi anne babaniza bile kendinizin hakli olduğunu ispat etmek zorunda kalmissiniz. Sizi çok güçlü gördüm gerçekten, Hayat size güzel günler getirsin inşallah🙋
Ben de eskiden o eleştirenler arasındaydım ama baktım pabuç pahalı ben de anlayışlı oldum 😀. Sonuçta her ay da evlenecek aday çıkmıyor yani, bulunca mecbur yapıştırıyoruz yani.ayy ben kafayı yiyeceğim bu mevzulardan 🤦‍♀️

Teşekkürler. Dışarıdan çok mülayim eviyle hanımı ile çocuğu ile ilgilenen adam gibi görünüyor. Kendini öyle gösteriyor. Herkeste bunun numaralarını yiyor. Bizimle alakasız bağımsız gibi yaşıyordu evde hiçbirşeye yardım etmiyor çocuk zaten durmuyor sonra büyük beklentilere giriyordu. Bende her yere yetişemeyince tartışıyorduk aramız açılıyordu devamlı. Maddi olarak zaten bana hiç yardımcı olmadı sağdan soldan gelenleri giydirdim çocuğuma. Kendim de ailemin önceden aldığı bekarlıktan kalan kıyafetler ve belediyeden aldığım kıyafetlerle yaşadım. Parası vardı ama bize yoktu. Böyle böyle küçük şeyler üst üste bindikçe bir de üzerine telefonunda kötü şeyler görünce bende tahammül edemez oldum. Her fırsatta el kaldırmaya başladı sonra. Yataklar ayrıldı. Herkese yalanlar söylemeye başladı gittiğimiz her yerden rezil olarak döndüm. Aileme bile devamlı benimle ilgili yalanlar söylemiş ailem devamlı bana kızıyordu hatalı olan benmişim gibi davranıyordu. Onunla ilgili ne söylesem sıradışı birşeymiş sanki X asla böyle yapmacak biri değilmiş gibi davranılıyordu. Sabır ettim terapiye gidelim bak bu yaptıkların normal değil diye konuşmaya çalıştım. Kabul etmedi. Sanki sorun bende gibi davrandı hastasın vs diyip geri çekildi. Ondan sonra da daha sağlıklı iletişim de kuramadık. Bende kendime kabul ettirdim düzelmeyeceğini. Mesajları filan gösterdim annem öyle inandı. Boşanma aşamasında da yaptıklarını herkes görüyor artık. Beni rezil edip kötü gösterdiği konu komşu akraba onun ne mal olduğunu gördüler.

Boşanmakta da kararlıyım. Yeni öğrendi sayılır dava açtığımı. Çok tepkiler verdi iyice kuduz olmuş gibi davrandı. Sonra o da avukat tutmuş. Benim avukatım kazanırız diyordu. Tehdit mesajları filan var çünkü darp ettiğine dair fotoğraflarım ve onun tarafından uzaktan akrabası olan hemde komşumuz olan şahitlerim var. Şuan geri vitese taktı.

Anlaşalım diyor. Tamam dedim ama hiç umutlu değilim. Muhtemelen yine birinin gazına gelip çekişmeye devam edelim diyecek. Protokole imza atmaya geleceğine uzaktan yakından ihtimal vermiyorum.

Durup dururken söylemedim zaten bunu. Kendi ailemde hiç görmedim ama ben bekarken alt katta oturan bir komşumuz dayak yiyordu eşinden. Sonra kadının ailesi gelip alıp kurtarmıştı onu. Abisi silah filan çekip aldı kadını düşünün bütün mahallede şahit olduk böyle birşeye. Bende de travması kaldı sanırım 15 yaşında filandım çünkü o çağda. Babam bana demişti ki seven adam eşine vurmaya kıyamaz. Vuran adamdan da adam olmaz koca olmaz. Hep çocukken bize bu tarz öğütler verdi. Etrafımızda iyi örnekler yoktu. Tek güzel örnek ailemdi. Ben asla bilmem babam anneme vursun yada küfür etsin. Tartışmadılar mı hiç evet onlar da tartıştılar ama çizgilerini bozmadan. Evlilikte fikir ayrılıkları olan şeyler mutlaka olur herkes aynı düşünmek zorunda değil. Ama en fazla bir kaç saat dargın kaldıkları olurdu sonra babam gider annemin gönlünü alırdı yada annem gider babamın gönlünü alırdı. Babamın ailesi anneme karışmak istediğinde babam halamları vs evden kovmuştu. Çünkü kendi dışında kimseye müdahale ettirmezdi. Benim babam kimseden bir kuruş istemeden borç ile kendi düğününü yapmış takılan paralarla borçları ödemişler. Eşya vs zamanla alınmış bizim gibi herşeyleri de yokmuş. Babam derdi ki yarı aç yarı yok olduğumuz zamanlar oldu ama annen hiç şikayet etmezdi şükür ederdi. Sonra babam durumu düzeltince anneme çamaşır makinesi almış zamanla üstüne başına güzel şeyler alıp giydirmiş hep anneme öncelik vermiş ben doğunca da bana verilmiş. Hiçbirşeyimizi eksik etmediler ve en büyük zenginlik huzurlu bir ortamda yetiştik. O yüzden çocukken alt komşunun olayından etkilendim çünkü böyle bir kavgayı ömrümde ilk kez görmüştüm. Eşimle de evlenmeden önce bunu konuşmamın sebebi buydu. Güzel bir ortamda yetiştiğim prenses gibi büyüdüğüm için komşumuzun durumuna düşmekten korkuyordum. Korktuğum da başıma geldi. Yoksa nişanlı iken hiç o yönünü görmedim. Öfke konusuna gram bir belirti vermemişti. Sadece cimriliğini göstermişti onu da borçtan diye düşünmüştüm. Belkide gençlik, aklım beş karış havada idi şuanki kadar olgun ve sağlıklı düşünemiyordum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X