2 aylık Bebeğim hiç uyumuyor

Bazen sadece yorum yapmak için yaparsın o misal:)) bende aynı şeyi kasdettim ama konu nerelere geldi
Yorum yapmak için yaptığını düşünmüyorum da (gece bez değiştirme durumu yoruma açık çünkü) fazla kremlemek konusunda haklı. Bir cildin normal bariyerini sürekli kremleyerek bozarsınız.

Evet korumak için var o kremler ama bozuyor işte kullana kullana kendi doğal bariyerini..

Yorum yapmak için yaptığını düşünmüyorum da (gece bez değiştirme durumu yoruma açık çünkü) fazla kremlemek konusunda haklı. Bir cildin normal bariyerini sürekli kremleyerek bozarsınız.

Evet korumak için var o kremler ama bozuyor işte kullana kullana kendi doğal bariyerini..
Pişik kremi pişik olunca sürülmez yalnız. Pişik önleyici krem onlar. Ve mustela diye de bahsettim bebek için en doğal ürünlerden. Ve fazla kremlemiyorum böyle bi cümleyi ben kurmadım sürülmesi gerektiği kadar.

Pişik kremi pişik olunca sürülmez yalnız. Pişik önleyici krem onlar. Ve mustela diye de bahsettim bebek için en doğal ürünlerden. Ve fazla kremlemiyorum böyle bi cümleyi ben kurmadım sürülmesi gerektiği kadar.
Aynısını yazdım ben de zaten. Amacı korumak ama cilt bariyerinin doğal yapısını bozuyor🤷‍♀️

Hastalık veya bağırsak problemi dışında ortalama kalite bir bez kullanıyorsanız sızdırmaz dolayısıyla da pişik yapmaz. Pişik kremini o hallerde iken koruması için kullanmalısınız..

Yani burada biraz kar zarar oranı hesaplanmalı benim için çocuğumun altını öyle bırakmam etkiler ama onu uykuya tekrar döndürebiirim. Ne güzel sorun yaşamamanız inşallah hiç yaşamazsınız. Elbette her bebek farklı olduğu gbi her anne ve tercihleride farklı oluyor. Nasıl alışırsa zaten genelde öyle gidiyor. Bu alışkanlık umarım Tuvalet eğitimi döneminizdede aynı şekilde etki yaratmaz.
Hiç tuvalet eğitimi ile öncesinde gece bez değiştirme veya değiştirmeme arasında bağlantı duymadım.

Eğer bebeğiniz kolik bi bebekse kundak ve salınım ister ya kollarınızda sallayın minik minik ya anakucağında yada reflü yatağınızda. O salınım bebeğin bağırsaklarını rahatlatıyor ve şuan için salınım zararı yok dediğim gibi minik minik ama. Yediklerinize kimyon ekleyin sizinde bebeğinde gazını alır. Gece-gündüz aynı karanlık ortamda bu uyutmayı sağlayın. Uyanınca eğer gündüzse normal ses tonuyla konuşun eğer ki geceyse hiç konuşmayın hizmetini yapın ve uyutun. Yanınıza yatırıp emzirmeyi deneyenilirsiniz. Gece emzirilen sütte uyku hormonu var bebeği güzel uyutur sizi bile bi de öyle yanınızda yatarak emzirp uyutmayı deneyin poposuna pışpış yapın ses çıkarmadan. Ben böyle yaptım uzun bi süre benim bebekte gazlıydı. Sarı gece lambası kullanın geceleri ve yatırmadan altını alın bi de pişik kremi sürün bu sayede gece altını almazsınız ve uykusu bölünmez. Gece-gündüz ayrımını öğrenir hem. Bir de uyku aralıklarına dikkat edin ne kadar uyanık kalması lazım ne kadarı gündüz ne kadarı gece diye. Ben hepsine dikkat ederek gece-gündüzü ayırdım ve bu aylarda başlıyor zaten öğrenmeye.. kolay gelsin sağlıkla büyütün inşallah 🙏🏼
Kundağı kesinlikle istemiyor pek sıkıntıya gelebilen bir bebek değil 😄 Hergun rezene ve kimyon tohumu çayı içiyorum aynı şekilde kimyonlu yemeklerimde de kullanıyorum. Geceyi gündüzü bilsin diye gündüz ses de ve ışıkta uyutuyorum gece karanlik ve sessizlikte. Bezini çok sık degisiyorum çünkü kendisi artık saatte bir kaka yapmaya başladı zaten. İdrar çıkışı ve kakası fazla fazla aktif. Yni dediğinizin hepsini yapıyorum çünkü bilinçsiz bir anne olmak istemem kimsem olmasa da mutlaka her adımımi araştırarak atıyorum. Ama doğduğu günden beri memeden ememiyor bosaltamiyor bende sağip biberon ile destekliyorum bu iki aydır bu şekilde. Birtek bu sıkıntı

İlk 4 aylık dönemlerde bu tarz düzensizlikler ve sürekli sizi istemesi normal çünkü dünyaya adapte süreci, sizinle temas halinde olmak istemesi. Benim tavsiyem şöyle olacak bebeğinizin uyku sinyallerini takip ederel uyutarak kendinize aşağı yukarı bir liste çıkarın. 2 aylık bir bebek max 1 saat uyanık kalmalı. Onun dışında saat aralıklarıyla uyumalı. Uyumadan önce onu gevşetecek rutin banyo ve sonrası masaj çok iyi gelebilir. Bu bebekler anne karnını aradığı için sıkışık ortam severler iki yastık ortası yapabilirsiniz. Sizin kokunuzun sindiği bir tişörtü yatırdığınız beşiğe koyabilirsiniz kokunuzu alırsa rahat uyuyabilir. Onun dışında beslenmesi nasıldır? Çişli kakalı günlük bez sayısından bjnu anlayabilirsiniz? Bir de kg alımı? Eğimli emzirmeye ya da mama vermeye , besledikten eonra en az 15 dk dik tutup mutlaka gaz çıkarmaya dikkat edin. Reflü yatağınız varsa o da çok yardımcı oluyor. Sevgiler🌸
Ah keşke bir saat uyanık kalsa Biz de tam aksi bir saat uyuyor en fazla. Bazen 5-6 saat hiç gözünü kırpmadan uyanık kaldığı oluyor gündüz vakti. Gaz masajlarının hemen hemen hepsini öğrendik uyguluyoruz eşimle gaz çıkarması çok iyi inanılmaz şiddetli gazlar çıkarıyor. Boyu ve kilosu şu anda olması gerekenden daha fazla hatta çok iyi dedi doktor Biz sayımızda da sıkıntı yok. Ben göğsümden doyuramıyorum sütümü biberona aktarıyorum huzursuzluğunu buna bağlayabilir miyiz

Uyku gaz ve beslenme. Bunlar birbirini tamamliyor. Bunlardan biri eksikse veya geciktiyse, icinden cikilmayan bur donguye giriyorsunuz. Simdi 4 aylik oldu bebegim ve biraz rahatladik. Ama o kadar zorlandim ki bu konularda ben. Size sadece bu gunlerin gececegini soyleyebilirim. Az daha sabir.
Bende hep kendimi öyle avutuyorum gerçekten. Benimle bu durumu paylaşan birilerinin olduğunu bilmek birinin bunların bana geçeceğini söylemesi bile beni rahatlatıyor. Teşekkür ederim

Kundak yapiyor musunuz? Beyaz gurultu dinletiyor musunuz? Yuz ustu mu yatiyor sirt ustu mu?
Kundağı kabul etmiyor. Beyaz gürültü dinletiyorum evet özellikle fon makinesi sesi işe yarıyor ama her zaman değil. Uykuya dalicagi zaman sırt üstü yatmayı seviyor. Yüz üstü pek uyuyamiyor ama uyanıkken yüz üstü koyuyorum rahat gaz çıkarıyor öylece.

Ah keşke bir saat uyanık kalsa Biz de tam aksi bir saat uyuyor en fazla. Bazen 5-6 saat hiç gözünü kırpmadan uyanık kaldığı oluyor gündüz vakti. Gaz masajlarının hemen hemen hepsini öğrendik uyguluyoruz eşimle gaz çıkarması çok iyi inanılmaz şiddetli gazlar çıkarıyor. Boyu ve kilosu şu anda olması gerekenden daha fazla hatta çok iyi dedi doktor Biz sayımızda da sıkıntı yok. Ben göğsümden doyuramıyorum sütümü biberona aktarıyorum huzursuzluğunu buna bağlayabilir miyiz
Şimdi 4 aya kadar düzenli uykular olmaz ama yinede uyurlar. Siz mutlaka uyku saatlerinizi azıcık destekle uzatmaya çalışın. Belki uyku sinyallerini kaçırdığınız geç yatırıyorsunuz aşırı yorgunluk sebebiyle az uyuyor ya da dalmakta zorluk çekiyor olabilir. Maşallah sütünüze ne güzel beslemişsiniz🌸😊 ben biberondan beslenmenin onu huzursuz edeceğini düşünmüyorum ama siz anne olarak böyle bir şeyin onu huzursuz ettiğini düşündüyseniz ten tene temas yapın bol bol. Oda ısısı güzel ayarlanmış bir ortamda üstünüzü soyun bebeği de beziyle üşütmeden teninize yatırın sevin konuşun öpüp koklayın🌸 bebekler açık havayıda sever imkanınız varsa hava aldırın uykulara etkisini göreceksiniz. Sütünüz , sabrınız bol olsun🌸🙏

Merhaba arkadaşlar ben sadece iki aylık taze bir anneyim. Bebeğim doğduğu günden beri uyku problemi çekiyor ve gaz problemi yaşıyor. İlk 15 gün sürekli uyur yenidoganlar derlerdi onu bile yasayamadim.. Biogaiaz sab simplex damla vs. Kullanıyoruz bagirsaklari için.. Bende ayriyetten iceceklerime muskat koyuyorum. Bunlar ara sıra ise yarasa bile gazı olmasa bile uyumuyor. Burada açılan konulara baktım herkesin bebeği ya gece ya gündüz uyuyor. Ama benimki ne gece ne de gündüz uyumuyor.. Uyusa da 15dakika içinde kalkıyor. Bazen omzumda uyutabiliyorum ama o zamanda ben uyuyamıyorum heryerim agriyor. Bı rahatsızlığı yok şükür ki ama neden uyumadigini geçtim artık nasıl uyutabilirimi düşünmeye başladım çünkü bende perişan oldum. Ailem kimsem yok tek başıma bakınca çok daha zorlanıyorum haliyle.. Bu durum icin Yardımcı olabilecek varmı?
Aynisini bende yaşamıştım. 6ayliga kadar çok zorlandım. Yapmadığım kalmadı. Altı temiz, gazını çıkardı, karnı tok. Olmasına rağmen bunları yaşadım. Papatya çayı doktorunuza sorun için çok az sakinlestiriyor

X