2 aylık bebek alerji testi negatif ama sorun devam ediyor lütfen bilenler baksın

turkuaznokta

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2023
268
413
Selamlar 2 aylık kızımda neredeyse 1 aydır kakada yeşillik ve mukus mevcut. Bazı kakalarda kırmızı 2 3 nokta kan da oluyor. Kandan ve deriden inek sütü yumurta alerji testleri yapıldı negatif çıktı. Ben 2 hafta süt ürünleri diyeti yaptım bu sırada susam ve kuruyemiş de tüketmedim ama yeşil ve mukuslu kaka devam etti. Süt ürünlerine geri döndüm 3 gün yumurtayı tamamen bırakmıştım ki her kakada 2 nokta kan görmeye başladım. Sonrasında deri testi yapıldı işte ama negatif. Şimdi domatesi bıraktım 2 gün oldu. Gerçekten anlayamıyorum alerji neye olabilir? Dizanteri değil bu arada ve sadece anne sütü alıyor.
Bu arada her kakada kan olmuyor. Bazı kakaları hardal sarısına da dönebiliyor. Mesela bugun ilk iki kakası iyidi hardal sarısı cok az mukus vardı ve kan yoktu. Sonra 3. Kakayı yaptı çok mukuslu ve kan da vardı.
Benim aklıma gelmeyen alerjen bir besin olabilir mi? Tecrubeye ihtiyacım var çok üzülüyorum benim beslenmem yüzünden oluyorsa :KK43:

Selamlar 2 aylık kızımda neredeyse 1 aydır kakada yeşillik ve mukus mevcut. Bazı kakalarda kırmızı 2 3 nokta kan da oluyor. Kandan ve deriden inek sütü yumurta alerji testleri yapıldı negatif çıktı. Ben 2 hafta süt ürünleri diyeti yaptım bu sırada susam ve kuruyemiş de tüketmedim ama yeşil ve mukuslu kaka devam etti. Süt ürünlerine geri döndüm 3 gün yumurtayı tamamen bırakmıştım ki her kakada 2 nokta kan görmeye başladım. Sonrasında deri testi yapıldı işte ama negatif. Şimdi domatesi bıraktım 2 gün oldu. Gerçekten anlayamıyorum alerji neye olabilir? Dizanteri değil bu arada ve sadece anne sütü alıyor.
Bu arada her kakada kan olmuyor. Bazı kakaları hardal sarısına da dönebiliyor. Mesela bugun ilk iki kakası iyidi hardal sarısı cok az mukus vardı ve kan yoktu. Sonra 3. Kakayı yaptı çok mukuslu ve kan da vardı.
Benim aklıma gelmeyen alerjen bir besin olabilir mi? Tecrubeye ihtiyacım var çok üzülüyorum benim beslenmem yüzünden oluyorsa :KK43:
Sizin beslenmeniz ile degismediyse durum belkide ön sütün yağlı ise ön sütü biraz sag oyle emzir bi bakalim bana doktorum mukus var diye oyle yap demisti duzelmisti.

Genel bi alerji testi yapildi ve sonuc negatifse acaba bagırsak sorunu falan mı var yada makat çatlağı falan.

Merhaba aynı problemi bende yaşadım bebeğimde süt diyeti yaptım değişen hiçbir şey olmadı. Bi doktor çok fazla etmekten de mukuslu kaka olur demişti tek belirti mukuslu kakaysa emzirme aralarını açın ben yarım saatte emziriyordum. Baktım 3 saatte bir emdiğinde mukus azaldı bende rahatladım.

Merhaba aynı problemi bende yaşadım bebeğimde süt diyeti yaptım değişen hiçbir şey olmadı. Bi doktor çok fazla etmekten de mukuslu kaka olur demişti tek belirti mukuslu kakaysa emzirme aralarını açın ben yarım saatte emziriyordum. Baktım 3 saatte bir emdiğinde mukus azaldı bende rahatladım.
İki üç nokta kan da oluyor işte bizde. O yüzden emzirmeye çok ihtimal vermiyorum

Genelde brseyleri keserek değil de tamamen herseyi kesip gıdalaeı tek tek açarak ilerleniyor allerjilerde. Örneğin bir sğre sadece oatatesle beslenip sonra yavas yavas besinleri açmanız gerekiyor

Benzer süreçlerdeyiz. Kolay gelsin. Benim bebiş 5,5 aylık. En son diyetim süt ürünleri, dana eti, yumurta, kuruyemiş. 1 ay sonra dana etini belki açarız dediler. Ama ben bu hafta biraz açtım dana etini artık. İnek sütü proteini alerji yapıyor süt ürünlerinde dana etinde de bulanabiliyor bu protein. Ben benim bebişin yumurtaya alerjisi olduğunu düşünmüyorum açıkçası ama gerçekten zor bir durum. Hurma ve patatesi kestim en son kendim.

Benzer süreçlerdeyiz. Kolay gelsin. Benim bebiş 5,5 aylık. En son diyetim süt ürünleri, dana eti, yumurta, kuruyemiş. 1 ay sonra dana etini belki açarız dediler. Ama ben bu hafta biraz açtım dana etini artık. İnek sütü proteini alerji yapıyor süt ürünlerinde dana etinde de bulanabiliyor bu protein. Ben benim bebişin yumurtaya alerjisi olduğunu düşünmüyorum açıkçası ama gerçekten zor bir durum. Hurma ve patatesi kestim en son kendim.
Teşekkürler 🙏🏻 siz alerji testi yaptırdınız mı alerji çıktı mı?

Alerji testi negatif olsa da alerjisi olabilir bebeğinizin. Diyete 3-4 ay devam etmek gerekebilir. Sonra diyeti açma denemeleri yaparsınız. Bir alerji doktoruyla bu süreci yönetmenizi öneririm.

Kanda baktılar her şey negatif. Deri testi yapılmadı.
Peki yaptığınız diyetlerden sonuç alabildiniz mi düzeldi mi kakalar? İşe yaradığını anlamak için ne kadar süre diyet yapmak gerekiyor?
Ben 2 hafta süt diyeti yaptım yeşil ve sümüksülük devam ediyordu ama doktor tekrar yap dedi pazartesi tekrardan başlayacağım süt diyetine ve yediklerimi not alarak kakaları fotoğraflayarak detaylı incelicem
Bezlerini açmak strese sokuyor artık beni

Alerji testi negatif olsa da alerjisi olabilir bebeğinizin. Diyete 3-4 ay devam etmek gerekebilir. Sonra diyeti açma denemeleri yaparsınız. Bir alerji doktoruyla bu süreci yönetmenizi öneririm.
Alerji doktoru yaptı zaten deri testini ve tekrar süt diyeti yap 2 hafta dedi. Hem kanda hem deride negatif çıkıp yine de süt alerjisi olabiliyor demek ki umarım diyet işe yarar

Alerji doktoru yaptı zaten deri testini ve tekrar süt diyeti yap 2 hafta dedi. Hem kanda hem deride negatif çıkıp yine de süt alerjisi olabiliyor demek ki umarım diyet işe yarar
evet olabiliyor. testte çıkmaması ayrıca daha iyi bir şey. büyük ihtimalle geçecek bebeğinizin alerjisi. diyetinize uyun mutlaka.

Alerji testleri doğru cikmayabiliyor. Kaka da kan olduğu için büyük ihtimalle alerji. Daha çok küçük ama acaba bütüncül bakan bir doktora mi gitseniz. Benim bir arkadaşım baya ünlü bütüncül bir tip doktoruna gitmişti ama onun çocuğu daha büyüktü

Alerji testleri doğru cikmayabiliyor. Kaka da kan olduğu için büyük ihtimalle alerji. Daha çok küçük ama acaba bütüncül bakan bir doktora mi gitseniz. Benim bir arkadaşım baya ünlü bütüncül bir tip doktoruna gitmişti ama onun çocuğu daha büyüktü
Bütüncül derken hangi doktor diyorsunuz? Bizim gittiğimiz çocuk alerji ve göğüs hastalıkları prof’u. Normal alerji prof’una mı gidelim yani mesela yetişkine bakan

Bütüncül derken hangi doktor diyorsunuz? Bizim gittiğimiz çocuk alerji ve göğüs hastalıkları prof’u. Normal alerji prof’una mı gidelim yani mesela yetişkine bakan
Uzmanlıklarınin yanında bütüncül ve fonksiyonel eğitim alıyorlar. Sağlık sorunlarıni bütünsel ele alıp, daha çok beslenme ve takviyeler ile yol alıyorlar. Tabi ben çok yüzeysel biliyorum. Kullandıkları farklı yöntemler de vardır. Melek vuslat Özdoğan, filiz gokaslan, halit Furkan sarı benim aklıma gelenler. Sayfalarına bir bakın, bakış açınız olur

Benim bebeğim de 1 buçuk aylıkken kakasında mukus gördüm, daha sonra kötü kokulu sulu yeşil kakaya dönüştü. Panikle internetten araştırma yaparken inek sütü proteini alerjisi olabileceğini öğrendim ve bir iki hafta sonra yine o panikle olası tüm alerjenleri beslenmemden çıkardım: süt ve süt ürünleri, her türlü paket gıda, dana eti, yumurta, balık, kuruyemiş, susam/tahin, domates, turunçgiller, çikolata, tarçın, kakao… İki hafta olmasına rağmen düzelme olmayınca kafama dank etti: buğday! Ekmek yemeye devam ediyordum çünkü. Onu da kesip glutensiz ekmeğe geçince biraz düzelme oldu ama şimdi de tavuk, kuzu/oğlak eti, mercimek vs. yediğimde de aynı tepkileri veriyor, kusuyor ve huzursuz oluyor. Çoklu besin alerjisi bizimki. İş güç yapamıyor, sürekli onunla ilgilenmek zorunda kalıyorum.
Nelere tepkili olduğunu anlamak için denemelere başlayacağım ama genel olarak yiyecek bir şey bulamıyorum artık, her şeye korkuyla yaklaşıyorum, kilo verdim çoğunlukla aç hissediyorum ve psikolojik olarak çok yıpratıcı. Hepimize sabır ve dayanma gücü diliyorum.

slm.alerji olunca ne gibi bi etki oluyormuş bebeklere.benim bebeğiminde kakasında arada sümüksülük oluyor ama çokda önemsememiştim ben

Yıllardır besin alerjilerim var bir cok test yaptırdım ve alerjide şöyle bir şey vardır.
Alerji testinde negatif çıkması alerji olmadığı anlamına gelmez, oladabilir olmayadabilir. Ama alerji testinde pozitif çıkarsa kesin alerji vardır.

X