2 aylık bebek alerji testi negatif ama sorun devam ediyor lütfen bilenler baksın

Ayy inanın bende domates olduğunu düşünüyorum bende çiğ domates vişne reçeli ve şalgam suyu içtiğimde oluyor diye düşünüyorum onları deneyeceğim bende sizin gibi her bez açtığımda stresli dakikalar yaşıyorum ayıptır söylemesi elimde bez inceliyorum aman ne çıkacak kan var mı mukus var mı diye
Süt diyeti yapmadan önce onları bir deneyin bakalım umarım çözülür sizin de 🙏🏻

Tüm yazdıklarınız biz de rota aşısını olduktan sonra 3.ayda başladı. Şuan 4 aylık. 1 aydır süt ürünleri ve yumurta yemiyorum. Hala kan görmeye devam ettiğim için dana etini, tahini ve kuruyemişi kestim dünden beri. Bugün kan gelmedi ama yeşil mukus devam ediyor. Bu kanlı kaka olayı bebeğe ne kadar zarar verir? Ya doğru alerjeni bulamazsam ve kanlı kaka devam ederse ne olur? Bulamıyorum çünkü. 2 3 kere sarı kaka yapıp arkasından kanlı kaka çıkıyor deliriyorum. Sütüm yarıyor çocuğa büyüyor. Besinleri kese kese sütüm de azalcak. O yüzden bugün fasulye falan yedim. O da gaz yapıcak muhtemelen. Ne yapacağımı şaşırdım.

Selamlar 2 aylık kızımda neredeyse 1 aydır kakada yeşillik ve mukus mevcut. Bazı kakalarda kırmızı 2 3 nokta kan da oluyor. Kandan ve deriden inek sütü yumurta alerji testleri yapıldı negatif çıktı. Ben 2 hafta süt ürünleri diyeti yaptım bu sırada susam ve kuruyemiş de tüketmedim ama yeşil ve mukuslu kaka devam etti. Süt ürünlerine geri döndüm 3 gün yumurtayı tamamen bırakmıştım ki her kakada 2 nokta kan görmeye başladım. Sonrasında deri testi yapıldı işte ama negatif. Şimdi domatesi bıraktım 2 gün oldu. Gerçekten anlayamıyorum alerji neye olabilir? Dizanteri değil bu arada ve sadece anne sütü alıyor.
Bu arada her kakada kan olmuyor. Bazı kakaları hardal sarısına da dönebiliyor. Mesela bugun ilk iki kakası iyidi hardal sarısı cok az mukus vardı ve kan yoktu. Sonra 3. Kakayı yaptı çok mukuslu ve kan da vardı.
Benim aklıma gelmeyen alerjen bir besin olabilir mi? Tecrubeye ihtiyacım var çok üzülüyorum benim beslenmem yüzünden oluyorsa :KK43:
Sadece yumurta ve süt alerjisine mi bakıldı. Alerji dediğimiz şey çok kapsamlı çapraz reaksiyon da olabilir. Bunun için detaylı testler var onlardan yaptırın derim

Tüm yazdıklarınız biz de rota aşısını olduktan sonra 3.ayda başladı. Şuan 4 aylık. 1 aydır süt ürünleri ve yumurta yemiyorum. Hala kan görmeye devam ettiğim için dana etini, tahini ve kuruyemişi kestim dünden beri. Bugün kan gelmedi ama yeşil mukus devam ediyor. Bu kanlı kaka olayı bebeğe ne kadar zarar verir? Ya doğru alerjeni bulamazsam ve kanlı kaka devam ederse ne olur? Bulamıyorum çünkü. 2 3 kere sarı kaka yapıp arkasından kanlı kaka çıkıyor deliriyorum. Sütüm yarıyor çocuğa büyüyor. Besinleri kese kese sütüm de azalcak. O yüzden bugün fasulye falan yedim. O da gaz yapıcak muhtemelen. Ne yapacağımı şaşırdım.
Baklagilleri ve kuruyemişleri de deneyin. Tabi alerji doktoruyla ilerleseniz daha iyi olur.

Baklagilleri ve kuruyemişleri de deneyin. Tabi alerji doktoruyla ilerleseniz daha iyi olur.
Kuruyemişleri çıkarttım. Baklagilleri zaten yemiyordum gaz yapıyor diye. O yüzden onlardan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Yiyecek bir şey kalmayınca ilk kez fasulye yedim dün. Gaz yapmadı. Tahin falan yiyordum belki de o çok etkiliyor. Çıkarttım bakalım ne kadar değişecek.

Zarar verir ya da vermez bilemiyorum ama şunu soyleyebilirim ben bu konuda 3 doktorla görüştüm. Bir tanesi çocuk alerji prof’uydu. Ve hiçbiri konuyu acil veya önemli görmediler. Çocuk normal kilosunu alıyorsa, nefes darlığı vs gibi allah korusun ağır semptomları yoksa, gün içinde huzurluysa kendinizi çok üzmeyin derim. Alerjeni deneyerek bulabilirseniz ne ala. Ama katı diyet yapma bence. Senin de beslenmen önemli bebeğin süte daha çok ihtiyacı var. Tek tek eleyerek git bence. Hepsini bir anda kesip hayatını zorlaştırma derim.

Zarar verir ya da vermez bilemiyorum ama şunu soyleyebilirim ben bu konuda 3 doktorla görüştüm. Bir tanesi çocuk alerji prof’uydu. Ve hiçbiri konuyu acil veya önemli görmediler. Çocuk normal kilosunu alıyorsa, nefes darlığı vs gibi allah korusun ağır semptomları yoksa, gün içinde huzurluysa kendinizi çok üzmeyin derim. Alerjeni deneyerek bulabilirseniz ne ala. Ama katı diyet yapma bence. Senin de beslenmen önemli bebeğin süte daha çok ihtiyacı var. Tek tek eleyerek git bence. Hepsini bir anda kesip hayatını zorlaştırma derim.
Sizi cocuk gastroya yonlendirmediler mi?

Çocuk alerji prof’una gittik testleri de o yaptı

Ilk kizimda benzer seyler yasadik, bize asil bakan bolum gastro idi

(Cerrahi+alerji+gogus+gastro seklinde ilerledik, en son gastroya biraktilar)

Gastro kakada reduktan madde aradi, yani seker ve turevlerine karsi tepkimize baktilar.

Gerci bizde mukus ve kakaya ek asiri ishal ve asiri kaka durumu soz konusuydu, belki o yuzden sizden farkli ilerlenmistir. Ishal yok sanirim sizde?

Ilk kizimda benzer seyler yasadik, bize asil bakan bolum gastro idi

(Cerrahi+alerji+gogus+gastro seklinde ilerledik, en son gastroya biraktilar)

Gastro kakada reduktan madde aradi, yani seker ve turevlerine karsi tepkimize baktilar.

Gerci bizde mukus ve kakaya ek asiri ishal ve asiri kaka durumu soz konusuydu, belki o yuzden sizden farkli ilerlenmistir. Ishal yok sanirim sizde?
Olabilir. Bizde ishal yok sadece yeşil mukuslu kaka ve bazı kakalarda nokta kan. Ben kırmızı meyveleri tüketmeyerek çözdüm problemi. Doktorların pek bir faydası olamadı :)

Olabilir. Bizde ishal yok sadece yeşil mukuslu kaka ve bazı kakalarda nokta kan. Ben kırmızı meyveleri tüketmeyerek çözdüm problemi. Doktorların pek bir faydası olamadı :)
Evet konunuz eskiymis, o mevsimde hangi kirmizi meyveyle alerji olusturmussunuz ki? 6.aydan sonra alerjiler bazen alakasiz sekilde pat diye iyilesebiliyor. Benim kiz 6. Aya girdiginde normale donmustu :)

Evet konunuz eskiymis, o mevsimde hangi kirmizi meyveyle alerji olusturmussunuz ki? 6.aydan sonra alerjiler bazen alakasiz sekilde pat diye iyilesebiliyor. Benim kiz 6. Aya girdiginde normale donmustu :)
Her gün bir büyük bardak kırmızı meyve suyu içiyordum 100% olanlardan. Onu kesince duzeldi. Umarım ilerleyen aylarda biter tekrar denemeye cesaret etmedim henüz 4,5 aylık. Bakalım umarım duzelir :)

Her gün bir büyük bardak kırmızı meyve suyu içiyordum 100% olanlardan. Onu kesince duzeldi. Umarım ilerleyen aylarda biter tekrar denemeye cesaret etmedim henüz 4,5 aylık. Bakalım umarım duzelir :)
Anladim.

Kirmizi meyvelerin icinde alerjik olanlar var elbette, umarim geçici alerjilerdendir, gecmis olsun minige ❤️

Tahin dana eti ve kuruyemişi kestiğimden beri kan gormedim. Mukus var sadece. Bir kaç hafta daha bekleyip önce tahini denicem. Ondan çok şüpheleniyorum. Bir şey olmazsa sırayla hepsini tek tek açıcam. Belki bulurum. Bol bol sebze ve bakliyat tüketiyorum. Doktor bizi alerji doktoruna falan yonlendirmedi. Sadece mukusu hiç önemsemiyor. Neyin kan yaptıgını deneyerek bulmaya çalışalım dedi. Bazı doktorlar bu durumu onemserken bazıları da ustunde bile durmuyor. Kan kesildiği için şuan rahatım doktor doktor hiç gezesim yok. İyi oldu yazdıklarınız, teşekkür ederim

Benim bebeğim de 1 buçuk aylıkken kakasında mukus gördüm, daha sonra kötü kokulu sulu yeşil kakaya dönüştü. Panikle internetten araştırma yaparken inek sütü proteini alerjisi olabileceğini öğrendim ve bir iki hafta sonra yine o panikle olası tüm alerjenleri beslenmemden çıkardım: süt ve süt ürünleri, her türlü paket gıda, dana eti, yumurta, balık, kuruyemiş, susam/tahin, domates, turunçgiller, çikolata, tarçın, kakao… İki hafta olmasına rağmen düzelme olmayınca kafama dank etti: buğday! Ekmek yemeye devam ediyordum çünkü. Onu da kesip glutensiz ekmeğe geçince biraz düzelme oldu ama şimdi de tavuk, kuzu/oğlak eti, mercimek vs. yediğimde de aynı tepkileri veriyor, kusuyor ve huzursuz oluyor. Çoklu besin alerjisi bizimki. İş güç yapamıyor, sürekli onunla ilgilenmek zorunda kalıyorum.
Nelere tepkili olduğunu anlamak için denemelere başlayacağım ama genel olarak yiyecek bir şey bulamıyorum artık, her şeye korkuyla yaklaşıyorum, kilo verdim çoğunlukla aç hissediyorum ve psikolojik olarak çok yıpratıcı. Hepimize sabır ve dayanma gücü diliyorum.
Şuan bebeğim 1 aylık tam anlamıyla sizinle aynı şeyleri yaşıyorum sizin durum nedir düzelme var mı bana ne önerirsiniz

X